PART2 ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS VE ÖZDÖKEN DİSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜNDE 2015....!!!

PART2 ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS VE ÖZDÖKEN DİSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜNDE 2015....!!!

19/10/2015

Arkadaşlar geçtiğimiz Kasım ayında ekimden önce yerleri Erkunt Haşmet 110 Lüks ve Özdöken disk tiller ile bozmaya gitmiştim. Sizler için birkaç fotoğraf ve video çekmiştim. Şimdi sizlerle paylaşıyorum.......;)

alipasalierkan.....;)

Video HD 1080P...!!!

[video=youtube;PdPUtvI2vMM]https://www.youtube.com/watch?v=PdPUtvI2vMM[/video]

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

Cevap: PART2 ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS VE ÖZDÖKEN DİSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜNDE 2015..

güzel paylaşım eline sağlık. Bişey soracağım. Bu disk tiller bizim buralarda pek yaygın değil.kaz ayağı kullanıyoruz.Sizce disk tillerin ne gibi avantajları var.kaz ayağı yeter mi kuru tarım için, disk tiller de kullanılsa daha mı faydalı olur.

Cevap: PART2 ERKUNT HAŞMET 110 LÜKS VE ÖZDÖKEN DİSK TİLLER İLE TARLA SÜRÜMÜNDE 2015..

Ekim ayında havalarında çok kurak gitmesiyle kaz ayagıyla ikileme yapmaya çalıştım keseklerin kırılması bir yana tabandaki kesekleride çıkardı kaz ayagı.zaman kısıtlı yagış yok tek çare goble almaktı aklımda tekerli 24 lü goble varken bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine resimlerdeki özdökenin 24 lü 51 cm goble diskini aldım.kesrkli tarlada mütiş iş çıkartıyor asfalt gibi dümdüz yapıyor işlemeside mükemmel her sac bagımsız oldugundan kesinlikle yıgma ve izde bırakmıyor düşünen arkadaşlara tavsiyemdir ben bundan sonra asla kaz ayagı tiller falan kullanmam

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

güzel paylaşım eline sağlık. Bişey soracağım. Bu disk tiller bizim buralarda pek yaygın değil.kaz ayağı kullanıyoruz.Sizce disk tillerin ne gibi avantajları var.kaz ayağı yeter mi kuru tarım için, disk tiller de kullanılsa daha mı faydalı olur.

Disk tiller kesek parçalamada ve anız parçalamada faydalı bir alet. Tohum yatağı hazırlamada da kullanabilir.

kolay gelsin abi, önümüz de ki sezona kudretin arkasına böyle bir ekipman düşüncemiz var bu mu olur v tipi goble mi bilemiyoruz :)