Evet!!!! Kim nerde fiatlaryla ne ekecek

Sira uzeri 33 cm sira arasida vatandasin kendi fikrine kalmis 130 cm 140 cm yapan var ben cift sira yapiyorum cift sira sira arasi yani iki siranin arasi 70 cm sonra 140 cm bosluk ..
Tonaja gelirsek 1000 m2 de 8 ila 13 ton arasi degisir bakima gore hastalik falan olur olmaz ona gore şoyle bisey var bir fideden kac kg alabilirim diye hesaplanir aslinda sirik domateste . dekara gore hesaplarsan karisir kimisi dekara 1500 fide diker kimisi 2500 diker ..
Tonaj fide basi kg bazinda hesaplanir genelde..
Fide de 5 kg ve 10 kg arasi tonaj aliniyor cok cok iyi bakildiginda fide de 8 ile 10 kg ye kadar cikilir

benim evime birleşik yaklaşık 3000m2 tarlam var oraya yapmayı düşünüyorum ama burda sofralık domates olarak satmaya yönelik bi pazar yok anca komşular yada halk pazarına çıkarırsam filan. o yüzden salçalık domates daha avantajlı olur diye düşünüyorum, birde tarlada şuanda buğday var anca seneye dikebilirm. siz pazarlamayı nasıl yapıyosunuz

benim evime birleşik yaklaşık 3000m2 tarlam var oraya yapmayı düşünüyorum ama burda sofralık domates olarak satmaya yönelik bi pazar yok anca komşular yada halk pazarına çıkarırsam filan. o yüzden salçalık domates daha avantajlı olur diye düşünüyorum, birde tarlada şuanda buğday var anca seneye dikebilirm. siz pazarlamayı nasıl yapıyosunuz
Turkiyenin en eski domates ve sirik domates uretici ili tokattir.
Ben bu isi aklim erdiginde yapiyorduk 25,30 sene oldu hala yapiyoruz ..
Pazarlamasi bu urunun yetismedigi bolgelerden kamyon ve tirlarla alicilari geliyor burada anlastigi tuccarlarla irtibata geciyor kasayi getiriyor biz ciftcilerde o tuccardan cikacak urun kadar kasa alip toplayip tuccara satiyoruz kamyona tira yukleniyor doluncada gidiyor hemen hemen her koyde tuccarlar var

• Beğen
Tepkiler: realmmt