En iyi disk tiller sizce hangisi

Bu yaz disk tiller almayı düşünüyorum
Bana göre ermak Melis veya çekiçkesen almak. Fiyat arka planda, bana iyi iş çıkaracak sağlam fazla bakim gerektirmeyen makina olmasılazim.(disk tiller in yaylı olmasını istemiyorum yaylar kırıldığında eski halini almiyormus)Bana yardımcı olursanız sevinirim makina genişliği 3 metre olacak

Fuarlarda her firmanın elamanı farklı birşey söylüyor, ben şahsen pek güvenmiyorum etrafta kullananların yorumları daha önemli, sitede de kullanan çok arkadaş var ama o sıkıntıdan bahseden olmadı öyle bir problem olsa illaki söylerler, mantıken zaten yay kırılsa ne olacak al yenisini tak hizası neden bozulsun, kazayağılarda yay kırılıyor hizamı bozuluyor. Ağırlığı konusunda da afedersin ama eşeğe göre semer vurursak sorun olmaz düşüncesindeyim..

• Beğen
Tepkiler: entelmaganda
Fuarlarda her firmanın elamanı farklı birşey söylüyor, ben şahsen pek güvenmiyorum etrafta kullananların yorumları daha önemli, sitede de kullanan çok arkadaş var ama o sıkıntıdan bahseden olmadı öyle bir problem olsa illaki söylerler, mantıken zaten yay kırılsa ne olacak al yenisini tak hizası neden bozulsun, kazayağılarda yay kırılıyor hizamı bozuluyor. Ağırlığı konusunda da afedersin ama eşeğe göre semer vurursak sorun olmaz düşüncesindeyim..
Bende öyle bişey duymadım açıkçası. Ama benim tercihim lastik takoz lu dan yana

Yoruma açık konu; ülkemizde yeni yeni yaygınlaşıyor.
Herkes bişey söyler, aklınıza hangisi yatıyorsa onu alın derim. Bu ekipmanlar ağır olduğu için model seçerken, gerçekçi olmak gerekiyor...

Ümit durak kardeşim yaşını yazsan ona göre fikirlerimiZi ve tecrübelerimiZi paylaşsak. Ayrıca sen beni sanırım anlayamadıñ. Ekipman kullanımı bilgi ve tecrübe ister.ekipman üretmek te ustalık ve alt yapı ister.fuarlarda duyduklarımızın hepsi doğru olmayabilir.ben yaylı modeli aldım ama daha denemedim.başka bir arkadaşım var azim yaylı modelini kullanıyor.çok memnun.yani çok fazla bir bilgimiz yok firmalar ürettikleri ürün için büyük yatırımlar yapıyor.eminimki bizden daha bilgililer.hepsi mühendislerin hesap ve kitabından ortaya ćıkıyor.sitede yaşını yazmadan ve yaşadığı şehri yazmadan arkadaşlar inşallah bir An önce eksiklerini tamamlarlar.

Kendi yapımız

Sizce eksiklikleri olan yerler nelerdir ? Yaylı ve takozlu olmak üzere iki çeşittir.

Resimler ve ekler

• IMG_0036.JPG
    IMG_0036.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 334
  • IMG_0038.JPG
    IMG_0038.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 179
  • IMG_0040.JPG
    IMG_0040.JPG
    1.6 MB · Görüntüleme: 208
Matris armoniyi bizde kullanıyoruz. 24 lü ağır tip var. Lemkenin birebir kopyası değil yanlız onu söyleyim farklı tarafları var. Öte yandan yaylı olması daha iyi taşa çarpsa dahi üstünden atlayabiliyor. Lastik takozlular arkaya çelinip kalıyor. Yay öyle kolay kolay kırılcak bişey değil içiniz rahat olsun. Kırılsada yenisini takarsın olur biter neden eski halini almıcakmışki. Ayrıca disklerin arası geniş kolay kolay toplama yapmıyor işine durmadan devam edersin. Disklerde büyük tam salınca 4 parmaktan fazla bile battığı oluyor. Eskiden özdöken vardı ona göre çok çok üstün. Ermaklarda ön sıranın orta bölgesindeki ayakları çatlama yapıyor zamanla. Ayakların açısından dolayı zorlanma oluyor. Yerliler içinde fiyat performans olarak en iyisi matris

• Beğen
Tepkiler: Alexander
bunların ön tarafına neden toprağı yırtan patlatma tipi bir aparat eklemiyorlar
Disk tiller:sen traktörü ne kadar süratli kullanırsan en iyi şekilde toprağı işler. Disk tiller in önüne patlatma tarzında bacak koyan vardı çorlu fuarında görmüştüm ama bana göre çok iyi randıman sağlamaz, nedeni ise hız patlatma olunca traktör disk tilleri hızlı çekebilir ama patlatma olunca hem patlatma hem diskler traktörü çok zorlar bunun olmaması için iki katı güçlü traktörler olması gerekli