Yeni Bir Süt İşletmesi Yapıyoruz -Benim Çifliğim Yeni İşletme Atılımı

01.02.2010
5,124
1,139
Aksaray

Arkadaşlar ikinci bir süt işletmesi için yatırıma başladık.Üç arkadaş üç kafadar 162 dk yeni bir arazi alımı yaptık Benim Çifliğim adında bir şirket kurduk bu aldığımız tarım arazisi üzerinde modern bir süt işletmesi yapımına önümüzdeki günlerde başlıyoruz.Bir haftadır ipart destekli 120 baş süt işletmesi için koşturuyoruz en son Ankarada ipart merkezden 120 baş tesisi bu yıl destekleyemeyiz cevabını aldıktan sonra inşaat kısmını kendi imkanlarımızla yapmaya karar verdik.Tkdk bu yıl ipart 2 le birlikte 50 baş ve 500000 tl altı yatırımlara ekstra 60 puan veriyor.Yani kısacası paramız az 120 başı onaylamayız paranız çoksa boşa proje parası harcarsınız diyorlar.
Biz kendi imkanlarımızla 200 başlık bir tesis yapmayı düşünüyoruz.
Aldığımız arazi
3cbf4b4431274cbdcfee0861f521131f.jpg

Arkadaşlar ikinci bir süt işletmesi için yatırıma başladık.Üç arkadaş üç kafadar 162 dk yeni bir arazi alımı yaptık Benim Çifliğim adında bir şirket kurduk bu aldığımız tarım arazisi üzerinde modern bir süt işletmesi yapımına önümüzdeki günlerde başlıyoruz.Bir haftadır ipart destekli 120 baş süt işletmesi için koşturuyoruz en son Ankarada ipart merkezden 120 baş tesisi bu yıl destekleyemeyiz cevabını aldıktan sonra inşaat kısmını kendi imkanlarımızla yapmaya karar verdik.Tkdk bu yıl ipart 2 le birlikte 50 baş ve 500000 tl altı yatırımlara ekstra 60 puan veriyor.Yani kısacası paramız az 120 başı onaylamayız paranız çoksa boşa proje parası harcarsınız diyorlar.
Biz kendi imkanlarımızla 200 başlık bir tesis yapmayı düşünüyoruz.
Aldığımız arazi
3cbf4b4431274cbdcfee0861f521131f.jpg

öncelikle hayırlı olsun

işletmenin yapım aşamasında detaylı foto ,bilgi,kullanılan ekipman ve markaları, kısaca tüm detayları buradan paylaşmanızı bekliyoruz

Hayırlı olsun abi, mevcut işletmeni napcaksın abi o hayvanlarınnıda oraya taşıyacakmısın yoksa o devam edicekmi ayrıyeten, birde bu projenin ilerleme aşamalarını Bereket tv aracılığıyla tv programına dökerseniz ülkemiz çiftçileri açısından fikir verme ve bilinçli bir çiftlik kurulumu olarak güzel bir örnek teşkil edeceğini düşünüyorum, son olarakta 0/1616 ordaki arada kalan parçayıda alabilmiş olsanız güzel olcakmış, sistem olarak nasıl düşünüyosunuz abi amerikan israil filan , birde kaba yem gibi bitkisel üretim gerektiren konularda kendi arazileriniz yeterli olucakmı bu arazileri işlemek için ekipman parkı yapacakmısınız (sıkmalı çayır biçme, rulo balya, bağımsız slaj, traktör vs.. ), birde gübre yönetimini nasıl çözmeyi düşünüyosunuz abi 200 başlık bi işletmede baya gübre çıkacaktır , gübre konusunu ticari bi kaynağa dönüştürecekmisiniz abi, biraz uzun oldu ama :)

• Beğen
Tepkiler: sinoplu

Öncelikle hayırlı olsun.Allah bol ve bereketli kazançlar versin.Forum da bizleri aşama aşami bilgilendirirseniz çok memnun kalırız.herkesin kafasında soracağı çok soru var.Bir de fizibilite raporu çıkardınız mı? Çıkardı iseniz bizimle de paylaşabilir misiniz?

Hepinize teşekkürler arkadaşlar araziyi uygun aldık işletmenin başlangıçta kaliteli kaba yem (yonca,silajlık mısır) ihtiyacının yarısını karşılayabiliriz.Geri kalan kısmı kendi arazilerimizden yetiştirebiliriz zaten ekstra kaba yem satışımız var.Üç ortak iki yetiştiriciyiz,bir ortağımızda veteriner hekim ,buraya ithal hayvan almayı düşünüyoruz ısveç kırmızısı,norveç kırmızısı,kırmızı Holstein vs. fsrklı ırklarla çalışıp melezleme yapmayı düşûnüyoruz.
Mevcuttaki işletmedeki hayvanlara dokunmadan ikinci bir çiflik olacak burası,süt işletmesi olacak.İparttan olsaydı tv dizisi olarak hikayeleştirecektik ama şimdi inşaat la ilgili çekim yapmayı düşünmüyoruz.

hayırlı olsun.ipard için bende çekimser kalmıştım bugun kardeşim yapalım dedi mimarla görüştük bu çağrıya yetişmez dedi. şimdi kendi imkanlarımla 50 baş besi işletmesi kurmayı düşünüyorum. ipard yerine kop projesiyle yapmayı düşünmüyomusunuz ?