avrupa fiat 640 1987 265 massey

Arkadaşlar 74 model kırmzı jant gayet bakımlı fiat 640 buldum. 16750 liraya kadar fiyatı indirebildim ancak. Bir de 87 model 17500 lira 265 massey. Genel olarak her ikisi de iyi ama 640 daha bakımlı ve diri duruyor. Mantık olarak modeli daha yeni olduğu için massey almayı planlıyorum. Siz olsanız ne yapardınız

Abi biri 87 model diğeri 74 model. :)

Massey; 1995-96 modelden yüksek olsa al derdim, zaten fiyatından belli. 1970 küsür model 165-168 ler ile aynı para. Bende 1994 modeli var bir kucak para harcadım yine tam manasıyla toplayamadım. 2001 model tutulmayan 276 gold aldım 2800 saatte iki tane 1994 model 265 eder.
Fıat 640 daha mantıklı geldi bana, çok masraf çıkartmıyor.

• Beğen
Tepkiler: cracker
Fiatin frenlerini goz onune almak gerek cekisine laf yok harika cekiyor fakat masseyin frenleri cok iyi temizinden yana tercih kullan rekteve gormus her yeri sokulmus traktorun modeli olsa ne olur modelli Uygun ve guclu birsey bakiyorsaniz 2000 model alti tumosanlara bakin

• Beğen
276 gold 4 silindirli abi. Tuttuğunu koparır. 277g de 3 silindir var mesela. Ben silindir sayısının önemli olduğunu düşünüyorum. 640 ı çok beğenen var ama aklıma takılan 74 model olmasından dolayı benim satarken zorluk yaşamam. Eğer 640 iyi çıkarsa uzun süre kullanmayı düşünüyorum.

Bence masseyin 165-168 serilerine bakın. Baya iyi motorlar. Kullan kullan yaptır.

benim ilk tercihim 640 olurdu. Kendi segmentinde üstüne traktör tanımam. Fren hariç. 165 deyince de atatürkçü arkadaşı dinle derim. Komşumuzda var aldı bir boya bir bakım sanırsın sıfır. Yakıt çok düşük 265 le yapacağın birçok işide yaparsın. 4 lü 8 numara çekişi var görmeniz lazım. çeltik yerinde 7 liyi inceden bir çekiyor sanki önden çekişi var dersin. 265 e vereceğin parayı 165 e ver kalan para ile motora rektefe boya yaptır kullan derim. Ama yine diyorum 640 tan şaşma. Patlağı çatlağı yoksa ölüsü 10 sene gider.

2 yıl kadar önce 73 model 640 aldık, hala kullanıyoruz, 15000'e aldık 'aptal' gözüyle baktı herkes... Yaklaşık aynı tarihlerde 255T ve 285 MF alan tanıdıklarımız 5000 TL verip motor vb. rektefe yaptırdı. Biz sadece pompa sorunu çıktı (450TL) motor, yürür sıkıntı sıfır.
İtalyan Fiat iyidir, bence kabinli, toplu birşeyse almaya değer.
MF ve kullanıcısına saygım sonsuz tabiki.

• Beğen
İki kıyaslamada on gorulen MF olur.fakat tratorleri görmeden karar vermekte olmaz.fiat eğer baya Bi diriyse tercih edilebilir.mf masraflı gorunuyorsa yine fiat tercih edilir.lakin mf de arıza sorun vs.yoksa sadece gorselde size yorgun geliyorsa mf yi tercih edin.

• Beğen
640'ların devantaj olarak saydığım eksiklikleri:
-Arka kurtağzı çeki ağır iş dampeli römork için ideal değil.
-Şase hafif kabinli 2500 kg, kabinsiz 2150 kg civarı yani biraz daha ağır olabilirdi.
-Akü en az 135ah lazım bir de kızdırmanın düzgün çalıştığından emin olun. Kışın sıkıntı yaşamamak için. Şarj ve elektrik tesisatı bakımlı olmalı.
-Ön tarafı hafif en az 4 dilim yani 120kg ağırlık şart. Yoksa ağır ya da uzun ekipmanda çabucak ön kaldırıyor.
-Ön ağırlık takılacaksa hidrolik direksiyon şart. Yılda 1 kez klasik ön takım yaptıran 480 kullanıcısı biliyorum.
-Arka hidrolik gergi kolları biraz sıkıntılı. Gövdeye bağlı olan saplamalı pim pek güven vermiyor.
-Kuyruk mili el debriyajı tam bir skandal.. Adam akıllı ayırmıyor 'küt' sesi çıkıyor her seferinde.

hatırladığım bunlar aklıma gelince yazarım.