Hayvanın Ayağını Yemliğe Sokması

Çiftlik gezisi sırasında denk geldiğim bir durumu sormak istedim. En sondaki hayvan yem yemek için inatla ayağını demirin altından geçirip yem yoluna sokuyor. Sizce bu nasıl önlenebilir.

Resimler ve ekler

• 20160130_113742.jpg
    20160130_113742.jpg
    6.3 MB · Görüntüleme: 179
Kötü Huy Aynı bir tane danada bende var henüz 7 aylık ama yapmadıgı yaramazlık yok sadece yemlige ayagını sokmakla kalmıyor su olgunun icine cıkıyor oyun oynuyor resmen bıktırdı beni :) en sonunda o huyunu unutmassa baglatırcak kendini kurtulucak

Siz şöyle düşünün, yer sofrasına oturdunuz yemek uzakta ne yaparsınız kendinize doğru çekersiniz değil mi? hayvanda aynısını yapıyor.

1-Yemliğiniz çok aşağıda, hayvan yemi normal yürürken yada dururken hangi başı hangi hizada ise o hizaya yemliği çıkarın. Çok yukarı olmasın.
2-Aşağıdaki demirin altından kafasını uzatarak yemek zorunda kalıyor, yeme tam ulaşamıyor.
3-Hayvanlarınızı yer sofrasından kurtarın.
4-İnek(hayvan) diye bakmayın, aslında çok duygusal bir hayvandır.
(İnek ve koyun kadar insana saygılı bir hayvan yoktur. Geldiğinizde ayağa kalkar.)

Yazmayı unuttum;
5-Hayvan yemeden sonra muhakkak suya ulaşmalıdır.
6-Yatak ortamında veya hayvanın ulaşabileceği bir yerde, hayvanın kafasını veya kaşınan yerlerini sürtebilmesi için kabuklu bir ağaç olabilir bulunmalıdır.
7-Tuz yalayabilmesi için mümkünse düz bir taş üzerine ulaşabileceği yerde tuz bulundurulmalıdır.(Yerine göre boş bir taşı yalayabiliyor vitamin eksikliğinde)