5 sonuçtan 1 ile 5 arası gösteriliyor

Blog Girişleri
    1
    Adı geçen
    9 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

holştaynlarda süt felci görülme sıklığı nasıl azaltılır?

süt verimi çok olan ineklerde sık görülen süt felci denen kanda düşük kalsiyum seviyesinin (hipokalsemi) neden olduğu durum önlenebilir mi? kurudaki gebe ineklerde buzağılamadan önceki iki haftada (en az 10 gün) gelişmiş ülkelerde uygulanan rasyonda düşük katyon (sodyum, potasyum)-anyon (sülfat,klor) farkı için aşağıdaki bileşiklerden hangisi, ne miktarda kullanılır?

MgSO4
    MgCL2
    MgO

bu dönemde, rasyonda mısır silajı ile kuru arpa-buğday yeşil otu kullanılır, re-gras (rye grass) kullanılmaz. bunun nedeni nedir?

DİKKAT: buzağılamadan sonraki neğatif bir katyon-anyon dengesi metabolik sıkıntılara neden olur, süt verimi düşer.
    Konu behcet arı tarafından (02.Şubat.2016 Saat 10:52 ) değiştirilmiştir.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Cevap: holştaynlarda süt felci görülme sıklığı nasıl azaltılır?

ryegrass kullanılabilir diye biliyorum buğdaygil olduğu için baklagil kuru otları kullanılmaz yüksek kalsiyum içerdikleri için

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı behcet arı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    süt verimi çok olan ineklerde sık görülen süt felci denen kanda düşük kalsiyum seviyesinin (hipokalsemi) neden olduğu durum önlenebilir mi? kurudaki gebe ineklerde buzağılamadan önceki iki haftada (en az 10 gün) gelişmiş ülkelerde uygulanan rasyonda düşük katyon (sodyum, potasyum)-anyon (sülfat,klor) farkı için aşağıdaki bileşiklerden hangisi, ne miktarda kullanılır?

MgSO4
    MgCL2
    MgO

bu dönemde, rasyonda mısır silajı ile kuru arpa-buğday yeşil otu kullanılır, re-gras (rye grass) kullanılmaz. bunun nedeni nedir?

DİKKAT: buzağılamadan sonraki neğatif bir katyon-anyon dengesi metabolik sıkıntılara neden olur, süt verimi düşer.
    sodyum klorür potasyum felan bunlar hakkında bilgi paylaşabilirmisiniz günlük rasyona ne kadar girebiliriz bu ürünleri nereden tedarik edebilirim başımın belası ketozis var gizli hipokalsemiden de şüpheleniyorum bunları önlemeye çalışıyorum

Blog Girişleri
    1
    Adı geçen
    9 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı yeniçiftçi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sodyum klorür potasyum felan bunlar hakkında bilgi paylaşabilirmisiniz günlük rasyona ne kadar girebiliriz bu ürünleri nereden tedarik edebilirim başımın belası ketozis var gizli hipokalsemiden de şüpheleniyorum bunları önlemeye çalışıyorum
    yeni buzağılayan ineklerde ketoz görülmesinin başlıca nedeni hayvanların kondusyonlarının (yağlılık durumu) yüksek olmasıdır. bunu önlemek, kuruya çıkarılan ineklerin uygun yemlenmesiyle mümkün olur.

rasyon:

6-7 kg b.samanı (balya)
    5-7 kg m.silajı
    3-3,5 kg kuru dönem yemi (besi yemi/süt yemi değil)

yem tedarikçinizden teknik yardım alın.

ineklerin durumuna göre yemleme yapın.

ismail_17 teşekkür etti.

Adı geçen
    0 Mesaj
    Etiketlenme
    0 Konu

Alıntı behcet arı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yeni buzağılayan ineklerde ketoz görülmesinin başlıca nedeni hayvanların kondusyonlarının (yağlılık durumu) yüksek olmasıdır. bunu önlemek, kuruya çıkarılan ineklerin uygun yemlenmesiyle mümkün olur.

rasyon:

6-7 kg b.samanı (balya)
    5-7 kg m.silajı
    3-3,5 kg kuru dönem yemi (besi yemi/süt yemi değil)

yem tedarikçinizden teknik yardım alın.

ineklerin durumuna göre yemleme yapın.
    hayvanlarımın buzağılamadan önce ortalama 3,5 kondisyonuda benim gözümde doğuma giriyor nadiren düvelerde şişmanlık oluyor ama yine de iştahsızlık oluyor doğumdan sonra kuru bakımım yulaf otu istediği kadar 1,5-2 kil kilo buğday samanı 6-7 kg silaj 1-1,5 kg buğday ezmesi 2 kg düve yemi ve premix

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

traktör, tarım, çiftçilik, tarım makineleri, tarım aletleri SEO Blog

Konu Etiketleri