HATTAT T 4075 OLDUKÇA MEMNUNUM

ARKADAŞLAR MERHABA
AĞUSTOS AYI İÇİNDE, FORUMDA HATTAT ALMAM İLE İLGİLİ FİKİRLERİNİZİ ALMAK İÇİN BİR KONU AÇMIŞTIM.
OLUMLU VEYA OLUMSUZ YORUMLARINIZ OLMUŞTU.

HATTAT T4075 İÇİN GÖRÜŞLERİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

İLK OLARAK YAKIT TÜKETİMİ ; ARKADAŞLARIM NEW HOLLAND TD 75 VE ERKUNT 80.4 TRAKTÖRLERİ İLE AYNI TARLADA AYNI PULLUKLARLA
KIYASLADIK HATTAT 1.5 LİTRE YAKIT --ERKUNT 1.8 LİTRE YAKIT --NEW HOLLAND TD 75 2.2 LİTRE YAKIT YAKTI.YAKIT KONUSUNDA SÖYLENECEK HİÇ BİRŞEY YOK. HESAP BELLİ .

MOTOR VE ŞANZUMAN UYUMU OLDUKÇA İYİ.TAKVİYE 4 VİTESİ OLDUKÇA HOŞUMA GİDİYOR. YOLDA 41 KM HIZ YAPIYOR.

MANEVRASI NEW HOLLAND TD 75 VE ERKUNTTAN İYİ.

ARKA HİDROLİKLERİN KALDIRMA KAPASİTESİ NEW HOLLAND TD 75 VE ERKUNT 80.4 'TEN DAHA YÜKSEK. ÇİFT TARAFLI PİSTONLAR İŞİ ÇOK DEĞİŞTİRMİŞ.

ÇEKİŞ,PERFORMANS,YAKIT VE HİDROLİK KONUSUNDA ELEŞTİRİLECEK KÖTÜ BİR YANI YOK.

TEK RAHATSIZ OLDUĞUM KONU FABRİKANIN PETLAS LASTİK KULLANMIŞ OLMASI.LASTİKLER HİÇ GÜVEN VERMİYOR.

6 AY GİBİ BİR SÜREDE 450 SAAT ÇALIŞTIM.BEN OLDUKÇA MEMNUNUM.

BEN ŞAHSIM ADINA PARAYI ZOR KAZANIYORUM, AYNI GÜÇTEKİ VE AYNI ÖZELLİKTEKİ TRAKTÖRLERE 5000-10000 LİRA FAZLADAN VERMEK BANA HİÇ MANTIKLI GELMİYOR.

SONUÇTA HATTAT TRAKTÖRÜ HEMA YAPIYOR.NEW HOLLAND VE ERKUNT HEMADAN PARÇA ALIP TRAKTÖR YAPIYOR..

HATTAT T 4075 TRAKTÖRÜ HEPİNİZE TAVSİYE EDERİM ARKADAŞLAR. ALLAH İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRSİN.SELAMLAR..

Güzel paylaşım. Hattat kullanıcısı forumda oldukça az. Hattatla ilgili böyle konular açılırsa daha hattat daha çok beğenilebilir. Genelde forumda Hattat'la ilgili konular fanatikliğe kaydığından Hattat'ın adı lekeleniyor. Hattat'ın resimlerini ve videolarını da paylaşırsanız daha da memnun oluruz.

Bu arada Petlas lastik istemeyen Case alacak :D

Ayrıca Youtube'da Hattat 4075'le alakalı video yok. :)

ben de araştırma içersindeydim bu yorumunuz aklımda soru işareti bırakmadı.Hattat 285s düşünüyorum kabinli modeli 80 bin civarı.Erkunt 80.4,case jx75c,tumosan 8075 karşılaştırdım.Fakat hattat fiyat bakımından ve özellik açısından uygun gibi geldi.Eski mf 285s kullanıcısı olarak ta hattat cazip geliyor.yaz sonu kısmetse almayı düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: emrah doğan
Bende B3065 alacağım. 68 HP , 285 nm tork. 2017 Ocağı bekliyorum.

Resimler ve ekler

• B-8.jpg
    B-8.jpg
    396.6 KB · Görüntüleme: 533

Paylaşım için teşekkürler traktörünüzden memnun olmanız gerçekden beni de memnun etti.Fakat Hattat bana pek sağlam bir firma imajı vermiyor.Sebebi ise geçtiğimiz yılların üniversal ve hema traktörleri.Köyümüzde 60 lık hema vardı birgün aks kesti 5 gün tarlada kaldı nedeni ise çok basit bir parçanın dahi piyasada bulunamaması inanın eskişehirden ona benzer aks bulup tornada şekil verip orjinal biçimi verildi de öyle halletti işini.Aynı dönemde bizim 640 da aks kesmişti biz bir telefonla ilçede oturan bir abimizle minibusle gönderttirip 3 saatde işimizi görüp taktık.Daha o zaman 12 yaşında öğrendim yedekparçanın ne kadar önemli olduğunu.

ARKADAŞLAR MERHABA
AĞUSTOS AYI İÇİNDE, FORUMDA HATTAT ALMAM İLE İLGİLİ FİKİRLERİNİZİ ALMAK İÇİN BİR KONU AÇMIŞTIM.
OLUMLU VEYA OLUMSUZ YORUMLARINIZ OLMUŞTU.

HATTAT T4075 İÇİN GÖRÜŞLERİMİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTEDİM.

İLK OLARAK YAKIT TÜKETİMİ ; ARKADAŞLARIM NEW HOLLAND TD 75 VE ERKUNT 80.4 TRAKTÖRLERİ İLE AYNI TARLADA AYNI PULLUKLARLA
KIYASLADIK HATTAT 1.5 LİTRE YAKIT --ERKUNT 1.8 LİTRE YAKIT --NEW HOLLAND TD 75 2.2 LİTRE YAKIT YAKTI.YAKIT KONUSUNDA SÖYLENECEK HİÇ BİRŞEY YOK. HESAP BELLİ .

MOTOR VE ŞANZUMAN UYUMU OLDUKÇA İYİ.TAKVİYE 4 VİTESİ OLDUKÇA HOŞUMA GİDİYOR. YOLDA 41 KM HIZ YAPIYOR.

MANEVRASI NEW HOLLAND TD 75 VE ERKUNTTAN İYİ.

ARKA HİDROLİKLERİN KALDIRMA KAPASİTESİ NEW HOLLAND TD 75 VE ERKUNT 80.4 'TEN DAHA YÜKSEK. ÇİFT TARAFLI PİSTONLAR İŞİ ÇOK DEĞİŞTİRMİŞ.

ÇEKİŞ,PERFORMANS,YAKIT VE HİDROLİK KONUSUNDA ELEŞTİRİLECEK KÖTÜ BİR YANI YOK.

TEK RAHATSIZ OLDUĞUM KONU FABRİKANIN PETLAS LASTİK KULLANMIŞ OLMASI.LASTİKLER HİÇ GÜVEN VERMİYOR.

6 AY GİBİ BİR SÜREDE 450 SAAT ÇALIŞTIM.BEN OLDUKÇA MEMNUNUM.

BEN ŞAHSIM ADINA PARAYI ZOR KAZANIYORUM, AYNI GÜÇTEKİ VE AYNI ÖZELLİKTEKİ TRAKTÖRLERE 5000-10000 LİRA FAZLADAN VERMEK BANA HİÇ MANTIKLI GELMİYOR.

SONUÇTA HATTAT TRAKTÖRÜ HEMA YAPIYOR.NEW HOLLAND VE ERKUNT HEMADAN PARÇA ALIP TRAKTÖR YAPIYOR..

HATTAT T 4075 TRAKTÖRÜ HEPİNİZE TAVSİYE EDERİM ARKADAŞLAR. ALLAH İŞİNİZİ GÜCÜNÜZÜ RAST GETİRSİN.SELAMLAR..
2 Arkadaşımda a 80 var biri sattı 5 sene önce siğeri devam ediyor en büyük sıkıntısı deposu göbde içinde olduğu yağa mazot karışıyor kanallar çatlıuor gövdede 1 kere yaptırdı şüpeğlenince sattı case avrupa 95lik aldı oda 1.vites dişlisini kırdı kronik
memnun hathat çekişte yakıtta süper derdi diğer sıkıntısı haralet yapması.
Diğer arkadaşım 11 yıldır kullanıyor 150 dölüm yer işliyor hiç arıza yapmadı

• Beğen
Tepkiler: The_Hoca
Paylaşım için teşekkürler traktörünüzden memnun olmanız gerçekden beni de memnun etti.Fakat Hattat bana pek sağlam bir firma imajı vermiyor.Sebebi ise geçtiğimiz yılların üniversal ve hema traktörleri.Köyümüzde 60 lık hema vardı birgün aks kesti 5 gün tarlada kaldı nedeni ise çok basit bir parçanın dahi piyasada bulunamaması inanın eskişehirden ona benzer aks bulup tornada şekil verip orjinal biçimi verildi de öyle halletti işini.Aynı dönemde bizim 640 da aks kesmişti biz bir telefonla ilçede oturan bir abimizle minibusle gönderttirip 3 saatde işimizi görüp taktık.Daha o zaman 12 yaşında öğrendim yedekparçanın ne kadar önemli olduğunu.
E hertarafı ford motor hariç diyorlar bir de hema için

Hattat kötü değil ama şanzımandan arıza verirse sökmesi 2 gün birleştirmesi 2 gün sürüyor.çok karmaşık yağ ve elektrik tesisatı var.perkins motorlu valtra diyebiliriz.motoru hariç her parça valtra ile aynı.arıza konusunda çok memnun olanda var çok berbat diyende var. Ama şurası bir gerçek ki en uygun fiyata en iyi donanımı sunuyor.zf erkunt gibi hantal ya da carraro şanzıman gibi patinaja çok düşmüyor.
Şanzıman ve hidrolikte new holland ve erkunta göre oldukça karmaşık.yani iyi bir ustanız yoksa uzak durulması gereken cinsten.
Klasik seriye gelirsek. Bir çok parçası mf ile aynı.euro 3 perkins kullanıyor. Bu seri alınır ama bu da sunduğu teknolojiye göre pahalı.ayrıca şanzıman eski teknoloji olduğu için zf ve carraroya göre daha çok güç harcıyor bu yüzden çekiş düşüyor yakıt artıyor.parça sorunu yok.diğer serisine göre daha basit.

Son düzenleme:
bunu olumsuz anlamda yazdıysanız katılmıyorum, zira sanayiler mavi renkten de geçilmiyor bizim buralarda. o zaman new holland kötüdür olur. bence yanlış yaklaşım.
New holland'ın pazar payı nerdeyse hattat'ın 7 katı sanayide mavilerin fazla olması bu pazar payına göre gayet normal
Çevremde tt new holland kullananlar var daha sıkıntı çıkaran olmadı
Olumsuz şu anlamda yazdım parça geç geliyor gelen traktör serviste bekliyor