Yeni ahır kurulumu için proje ve ahır önerileri

Abilerim Kardeşlerim öncelikle herkese merhaba. Ben Yeni bir süt işletmeciliği için mandıra kurmak istiyorum (simental) 20 başla başlayıp 1-2 sene içerisinde işler istediğim gibi giderse 30 , 40 a kadar çıkacak şekilde. Sizden ricam bana önere bileceğiniz düşük maliyetli projeler veya kendi çiftliğinizin örnek teşkil eden bir resmi ilk başta başlamak için yeterli olacak kadar bana fikir olarak yardımcı olursanız sevinirim aklımda bişeyler var ama işte hepsini toparlamak için sizin yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için.

Son düzenleme:
Abilerim Kardeşlerim öncelikle herkese merhaba. Ben Yeni bir süt işletmeciliği için mandıra kurmak istiyorum (simental) 20 başla başlayıp 1-2 sene içerisinde işler istediğim gibi giderse 30 , 40 a kadar çıkacak şekilde. Sizden ricam bana önere bileceğiniz düşük maliyetli projeler veya kendi çiftliğinizin örnek teşkil eden bir resmi ilk başta başlamak için yeterli olacak kadar bana fikir olarak yardımcı olursanız sevinirim aklımda bişeyler var ama işte hepsini toparlamak için sizin yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkür ederim yardım ve önerileriniz için.

Allah yolunu açık etsin.önceden bir hayvancılık geçmişiniz var mıydı?

şahsımın bire bir yok ama 2 amcam hala aktif olarak hayvancılık yapmaktalar babam da zamanında yapmış, zaten her hafta köye gider amcamların çiftliğini gezer hayvanlarla ilgileniyorum aşağı yukarı besleme ve bakımı hakkında genel olarak çoğu şeyi biliyorum yani sıkıntı çekeceğimi pek sanmıyorum zaten köyde bizim kuracağımız yerin yukarı doğru amcamlarda dahil olmak üzere mandıra bi ıslıkla yardıma gelirler :)

şahsımın bire bir yok ama 2 amcam hala aktif olarak hayvancılık yapmaktalar babam da zamanında yapmış, zaten her hafta köye gider amcamların çiftliğini gezer hayvanlarla ilgileniyorum aşağı yukarı besleme ve bakımı hakkında genel olarak çoğu şeyi biliyorum yani sıkıntı çekeceğimi pek sanmıyorum zaten köyde bizim kuracağımız yerin yukarı doğru amcamlarda dahil olmak üzere mandıra bi ıslıkla yardıma gelirler :)

Şu linke bir göz atabilirsin ayrıntılı dökümanlar var.
http://www.amasyadsyb.org/ahir.html

Ben Hibe uzmanıyım. Şu anda teşvikli illerde % 65 e kadar hibeler söz konusu. Mandra kurulumu için % 50 Hibeler var. Bu konu baya teferruatlı sanırım konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilsiniz. İllaki biz proje ve hibe uzmanızdan destek almanız şart. Düşünceniz çok doğru ama çok iyi plan ve hesap yapmalısınız. Dilerseniz cep numaramdan bana ulaşığ size yardımcı olmaya çalışırım.

Adil Şenol
Tel : 5064329360

Selamın aleyküm abilerim az önce Tkdk yı aradım ve %70 e kadar hibe desteği sagliyorlarmis sakaryaya martta gelecekmis arazim var 30 dönüm yarısı dik yarısı düz ve ben dik olan yere ahirimi yapmak istiyorum dik olan yer sağlam kayalık hem %15 eğimli yerlere %70 destek veriyorlarmis düz olan arazilere %65 100 başlık bir ahır hem süt hem besi yapacam
Aslında işin aslı köyden çıkmak istiyorum kendi ahirim yetmiyor 40 tane büyük baş hayvanım var bu hayvanları ahır almıyor artık disarisida almıyor satsan para etmiyor neyse abilerim sizden ricam elinizde varsa bildiğiniz ahır projeleri bana yardımcı olurmusunuz tabi bu hibe desteği ekipman alımında %70 destek veriyormus he birde istersen bu işi yapan şirketler var gidiyorsun orada hazır projelerden birini seciyorsun sen elini bile sürmeden ahırı yapıyorlar ama sen kendi projeni kendin cizdirip yapacaksan iyi bi mühendise gidip cizdir sonra nekadar demir aldın nekadar beton aldın bunların faturalarını getir bana hemen paran hesabında dediler

bir firma kurup yada tanıdığın biri varsa şirketi olan kendin çokda güzel yapabilirsin
günümüzda tkdk nın verdiği para karşılığında ahırın tamamını yapan firmalar bile var
ama artık 120 başlık tesislere kolay kolay çıkmayacak diye biliyorum proje nekadar küçük
çıkma olasılığı okadar fazla

• Beğen
Tepkiler: APO5454

bir firma kurup yada tanıdığın biri varsa şirketi olan kendin çokda güzel yapabilirsin
günümüzda tkdk nın verdiği para karşılığında ahırın tamamını yapan firmalar bile var
ama artık 120 başlık tesislere kolay kolay çıkmayacak diye biliyorum proje nekadar küçük
çıkma olasılığı okadar fazla
Tessekurler anladım abi