Kubota ve şaşırtıcı özellikleri

02.01.2016
2,334
3,121

1- üstün manevra kabiliyeti
2- ön tahrikten akslara ve tekere kadar kapalı sistem
3- yağ tahrikli debriyaj balatasız
4- mükemmel motor ve yakıt sogutucusu
5- elektronik 4#4 pto dfrs kilidi
6-sag tarafa alınmış elektronik ve mekanik kumandalar
7- yuvarlatılmış kabin camı ve yana alınmış egzos sayesinde iyi bir görüş açısı
8- mükemmel kabin göğüse alınmış klima üfleyiciler
9- 6 ana vites kademeyle uğraştırmaz
10- düz pompa yakıt seçmez
11- 16 valf motor yarı common rail sayılır uzun ömürlü motor
12- janzuman park kilidi
13- elektro hidrolik levye kolu
14- ağır tip kaldırıcı hidrolikler ve yüksek dedi
15- saglam frenler
16- tek elden ve tek bir firmadan üretim
17- gereksiz agırlıkları alınmış ve yakıt düzeyi iyileştirilmiş motor
Neden bunu almayalım...

M8540 M9540 bahsettiğim ayrıca kullanıcılara sordum
7040 kullanıcısı- ben böyle birşey görmedim frenleriyle yakıtıyla çok farklı bir şey buna binen başka markaya binmez 1 yıldır kullanıyor
M8540 kullanıcısı 5 yıldır sadece yag değiştiriyorum bijunlara bile anahtar daha degmedi
L4100 kullanıcısı bana hiç sorma çok çok harika bir şey dedi
30 yıllık motor tamircisi bu rektörlerin alın bunların yapımı çok farklı
Bende bunları ve sayfadaki dostları referans alarak birkaç yıl sonra bendeki jd 5065e yi peşinat olarak bırakıp M8540 ve L4100 almayı düşünüyorum. Konu açılmışken şu an 45 dönüm bahçem var 35 dönüm ceviz ve 30 dönüm zeytin ekecem toplamda 100 dönüm ediyor L 4100 bunların üstesinden gelir mi hepinize teşekkürler.

Umut bey ilk bakım nedir bilmiyorum kullanamadığı için diger traktörlere gelince malum ülkemizde iki marka cok kullanılmakta new holland ve john deere biri çok yakıyor biri çok arıza veriyor. Örneğin bendeki bir yıllık jd 65 pto keçesi değişti elektrik devreleri bozuldu 3 viteste janzımandan ses geliyor servis hala düzeltmedi özellikle 3 e atarken car diye ses geliyor bogulma sorunu var motor sesi insanı sagır ediyor yakıt desen yeriştiremiyorum şanzıman yağ çubuğu kırılıp içine girdi. Bizim akrabada td 65 aldı ilk yüz saatte levye kolu bozuldu götürüp 5000 lira zararla td75 le değiştirdi bunlar böyle işte

• Beğen
Tepkiler: umutmalkoc
kubota güzel traktör 95 bg kadar olan ürünlerini beğeniyorum ama . yanlış anlamayın traktör den mercedes e250 dizaynı beklemiyorum yalnız seri adını hatirlayamayacagim 130 bg kubotayi kullanma fırsatım oldu vites geçişleri pek hoşuma gitmedi kötü mü değil ama dedim ya insan 130 bg bi traktorü içine sine sine kullanmak ister yakıtına çekişine japon teknolojisine diyecek yok. parçası biraz tuzlu servisi varsa bölgenizde güzel makina. kubotayı fazla mıncıklandim galiba yada sütten ağzı yanan yoğurtla sıkı fıkı olamıyor :)

16 Valf motor nasıl yarı common rail benzetmesi yapılır sakamı bu ya komedi gibi....
Böyle traktörlere para vermeyin arkadaşlar avuç dolusu para veriyorsun daha üzerindeki hidrolik kolları mekanik e.lift bile yok.. traktör patinaj çekmekten doğru düzgün is yapamıyor...

Değerli arkadaşım ben common rail dir demedim silindir başına 4 valf demek iyi bir yanma ve yakıt tasarrufu demek ve aynı zamanda çekişe artı yansıma demektir yani common rail motorlarda olduğu gibi. Traktör biraz hafif patinaj bundandır. Size soruyorum hangi arızasını gördünüz kötü izlenimin sebebi nedir

Aşkın gözü kör kulağı sağır olurmuş ,Sen Kubo`ya aşık olmuşsun bu belli
Bir kaç kelamda ben yazayım kulağına giderse tabi
Şu an 600 saate gelmiş geçen mayıs ayında aldığım 8540 traktörüm var
Haklı arkadaşlar
-Traktör hafif (patinaja hemen geçiyor )
-Yakıtı diğerlerine göre az
-Radyatör petek aralıkları oldukça dar bu yüzden tozlu işte hararet yapıyor
-Bildiğime göre en çok karşılaşılan sorunu hidrolik borularıda patlama sorunu (ben yaşadım, başka yaşayanlarda olmuş)
-Servis müdürü olan kişi ukala ve sorun çözmeden çok sorunu savmakla usta
-Bakım masrafı öyle fazla değil, motor yağı markası takıntıları yok, elinde ne varsa onu kullanıyor

hocam comman rail ile 16 valf olmasının hiç bir baglantısı yok genelde common rail motorlar da 8 valf.birde ayrıca kuboto traktörler ıle dıger yerlı yada avrupa traktörlerin esıt sartlardakı performanslarının karsılastırıldıgı vıdeolar yok denecek kadar az. bu kadar ıddalı bır traktör kanıtlarını gorelımm

Common rail i boş verinde siz beni soğuttunuz ben bilmiyorum bunu bana böyle dediler peki arkadaşlar 85-95 hp aralığında güce sahip traktörlerden hangisini tercih edersiniz. Not: yalnız türkiyede üretimi ve montajı olmasın

saglamlık az yakıt cok cekıs fiyat ucuz olarak 2000 model same 90 ben kullanıcısı deılım ama o traktörlerde bu kubotadan daha fazla ozellık vardırr yada deutz agro pulus 77 bunları arastırıp ıncelemenı tavsıye ederım

Hafiflikten ötürü yapılan eleştiri olayını çok ezbere yapmayın arkadaşlar ağır tarla işlerinde takarsiniz ağırlık olur biter sonrasında çıkarırsanız size ara işlerde avantaj olarak döner ama demir yığını bir motorun gövdesini kesecek haliniz yok bu da her daim fazla yakıt demek. En kötü bas lastikleri suyu be kardeşim.

Hafiflik sorunu ağırlık takıp arttırır ama ağır olursa yapacak birşey yok bence hafif olması bi avantaj sade özelliği az sessiz kabin özelliği az dediğimdeki kastım sadece lift o matik yok benim Canımı sıkan ama atikliği çevikliği aynı tek çeker traktör gibi güzel yani yakıtıda şu an ii gibi daha 120 saatte şu an bi sıkıntı yok ithal traktörün en ucuzu benim kanaatim hidrolik borusu patlatma sorunu pompanın çok kuvvetli olmasından olmasın

Common rail i boş verinde siz beni soğuttunuz ben bilmiyorum bunu bana böyle dediler peki arkadaşlar 85-95 hp aralığında güce sahip traktörlerden hangisini tercih edersiniz. Not: yalnız türkiyede üretimi ve montajı olmasın

bi yorumda traktöre ısınmışsın bi yorumdada soğumuşsun..genel olarak ne kadar arazi işlediğini ve kullanacağın ekipmanları yazsan forumda daha fazla yardımcı olan arkadaş olur.kubotalar çok güzel traktörlerdir performans fiyat özellik olarak kullanıcısını memnun eder..türkiyeye giriş yaptığından bu yana rektefiye isteyen traktörü olmadı diye biliyorum..önceki gün ankara bayisiyle telefonda görüştüm..yeni modeller m60 ve mgx serisi ellerinde haziran ayında satışa hazır olcakmış. mgx serisinin 100 beygirlik traktörü türkiye şartlarının çok üzerinde diyebilirim. elekto hidrolik shutulle,eletro hidrolik çeker ve difransiel kilidi 8 powershift otamatik toplamda 24 ileri geri vites,elift dediklerinin kralı ve birsürü özellik...
ama şuandaki 85 ve 95 beygirlik traktörlerde piyasaya saman işi yapmadığın sürece sıkıntı olcağını sanmıyorum her türlü işini görür

• Beğen
Tepkiler: Hermiyas