110/130Hp TRAKTÖR TERCİHİ.

110/130 HP TRAKTÖR SEÇİMİ

• Kullanılan toplam oy
    87
  • Anket kapatılmış .

Vallahi yazdıklarının aynısını yazcaktım . :D :D Bi baktım yazmışsın bile.

Vallaha mı :D

Valla 500gr fazla yaksın öyle traktör. 6115r kullanma fırsatım olmuştu,bence çok şahane harika bir traktör. O premium hissiyatını hissettiriyor. Özellikle klima konforu çok iyi,kabinin her yerinden üfürüyor gibi :) ayrıyetten tls sistemi diğer markalara göre eşsiz bence,6615 MF ön aks süspansiyonlu modele göre konuşuyorum. JD de kullanılan TLS hissedilir çok daha sarsıntısız. Deneme fırsatım oldu ikisini de

500 gram yaksa iyi :) ya çok daha fazlaysa :) Ben ilk olarak bir sene kadar 6930 Premium da tls siz ardından kısa bir süre 6430 Premium da tls li olarak kullanmıştım aradaki farkta tls nin müthiş bir konfor sağladığını söyleyebilirim gerçekten müthiş yumuşak. Demo gününde 6616 kullanmıştım ama ön aks süspansiyonu yoktu dolayısıyla bir kıyaslama yapamam. Ama şunu diyebilirimki 6616 tls olmayan bir 6930 dan daha rahat. Lastik boyutları ve basınçlarıda çok önemli faktör bunlarada dikkat etmek gerekir. Sonuç olarak tls nin fark yaratabilceğini söyleyebilirim. Ama bu saatten sonra bir John Deere'ım olacaksa eğer kesinlikle IVT den aşağısı olmaz :)

mf 5455 ile claas 410 arion yakınları yolda ve pullukta
nasıldır acaba bilen varmı beyler.
410 arion var abi koyde bitane yolda hizli gecen sezon 1 ay sira bagimsiz ile misir bictik tarlalar parca olmasina ragmen 225 litre ile 40 donum yer attik gunluk misirlar hem boylu hem kokluydu pulluktada 5 /14 profil şase ile 2 ile 2,5 bucuk arasi yakti 7 km hiz ile

massey ferguson 1.tercihim olurdu 2. tercih galıba class dıcem son gunlerde classın fotografları cekıp cekıp koydular ınsanda bıseyler oluo zaten alman uretımı kalıtelı bızde zaten alman hayranlıgıda yok deıl hanı :D bıda bu jonhderenın r serısı çok kalıtelı galıba bu traktör herkesın hoşuna gidio...

• Beğen
Tepkiler: YUSUFTUYLUOGLU
Benim tercihim Mf olurdu neden derseniz ikinci eli iyi bir durumda cunku iki örnek verirsek yakın tanıdıklarımdan 5450 138 bine almıştı 400 saatte iken 5612 ile takas yaptı 5450 yi 150 bin sayıp 5612 50000 üste ile aldı
İkinci si çok yakın arkadasım 7615 aldı 2015 model 220 bine almıştı ve buna 260bin verildi Denizli'den orya satıldı ve üste yaklaşık 40bin üste ile 7618 effisent alıyor yanı demek istediğim mfde kaybın olmuyor saygılarla Yusuf

Anlaşılan sizin için güzel bir deneyim olmuş :) Bindiğiniz traktörde lazerde 1 saatte ne yakıyor diye sorduğunuzu umuyorum, sizde traktörünüzün gazını 19 a sabitleyin 1 saatlik çalışma sonrası aradaki yakıt farkını bizimle paylaşırsanız seviniriz.
Birde TR 6.130 çekişte kıyas yapmak için daha uygun sanki..
Bence TR 6.140 ile çekişte kıyaslanır.

• Beğen
Tepkiler: EkremBAYRAM

https://fwi-wp-assets-live.s3-eu-west-1.amazonaws.com/sites/1/FWE_231216_117.pdf
DLG sıralaması ektedir.PTO net güçleri, zemine göre ihtiyaçlar değişir.Kademeyi 6 ya bölen şanzımanların power mix değerleri bir tık daha iyidir.Claas tam otomatik, MF yarı otamatik, Deuthz 4 kademe, 4 vites, 3 Hi-LO , ekte fiyat/fayda sıralaması da var.
Yakıt,güç,konfor,motor grafikleri ve sürücünün tercihleri önemlidir.