11 li Çizel Sigorta Kesilişi...

Merhaba arkadaşlar.Taşlık bir tarlaya çizel çekeyim dedim heryer sigorta oldu 😀 Bu tarla şimdiye kadar hiç derin işlenmemiş ve çizel çekilmemişti.
Baştan tarladaki taşları roplamıştım. Ama şimdi 2 kat daha fazla taş çıktı. Videoda 4 tane sigorta kesiyor. Tarla 5 dönüm ve bu tarlada bugün sadece 11 tane sigorta kesti bu şekilde . Tarladan eve giderken aklıma geldi , sigortalar yaktığım mazottan daha pahalı tuttu . İyi seyirler. (Taş toplamak isteyyen yakında ki arkadaşlar yardıma gelebilir 😉[video=youtu;rz81xRfwQ80]https://youtu.be/rz81xRfwQ80[/video]

Geçmiş olsun İslam :) Bacak boyu uzun olduğundan sigortayı birazda ondan çabuk kesiyor olsa gerek. Beton yerde zeminden şasinin alt kısmına kadar kaç santim mesafe var yani takımın yüksekliği ne biliyomusun hiç ölçtünmü ?

Geçmiş olsun İslam :) Bacak boyu uzun olduğundan sigortayı birazda ondan çabuk kesiyor olsa gerek. Beton yerde zeminden şasinin alt kısmına kadar kaç santim mesafe var yani takımın yüksekliği ne biliyomusun hiç ölçtünmü ?

Sağol abi. Bacak boyu 79 cm. Şasede 10 15 cm arasıdır. Ya bu çizeli nerden de aldım :D Tarlaya girerken ve çıkarken fiziksel hesaplar yapar oldum yav :D Bacaklar uzun olduğundan çok sıkıntı yaratıyor. Bugün de Allah tan emanet bir pistonlu orta kol aldım bir abiden de biraz kolaylık çektim.

Sağol abi. Bacak boyu 79 cm. Şasede 10 15 cm arasıdır. Ya bu çizeli nerden de aldım :D Tarlaya girerken ve çıkarken fiziksel hesaplar yapar oldum yav :D Bacaklar uzun olduğundan çok sıkıntı yaratıyor. Bugün de Allah tan emanet bir pistonlu orta kol aldım bir abiden de biraz kolaylık çektim.

Yok sanırım ya anlamadın ya da ben anlamadım tekrar sorayım zeminden şasiye kadar olan kısımı soruyorum orasımı 79 cm :) Valla bende sırf patlatma aldım diye Tüyap fuarında aldım birtane orta kol baya işe yarayacak gibi bir tek ilaç fıçısında ve mibzerde kullanamıycam kalan her takımda gübre fıçısından çizeline kadar işe yarar.

Yok sanırım ya anlamadın ya da ben anlamadım tekrar sorayım zeminden şasiye kadar olan kısımı soruyorum orasımı 79 cm :) Valla bende sırf patlatma aldım diye Tüyap fuarında aldım birtane orta kol baya işe yarayacak gibi bir tek ilaç fıçısında ve mibzerde kullanamıycam kalan her takımda gübre fıçısından çizeline kadar işe yarar.

Evet abi. Yerden şaseye kadar 79 cm. Yani net bacak boyu 79 cm. Ben bunu biraz uzun istemiştim fabrikadan. Orta kolunda hayırlı olsun. Deksan almayı düşünüyorum ben de .

Evet abi. Yerden şaseye kadar 79 cm. Yani net bacak boyu 79 cm. Ben bunu biraz uzun istemiştim fabrikadan. Orta kolunda hayırlı olsun. Deksan almayı düşünüyorum ben de .

Bende Zimer var o mesafe Zimer'de 70 cm :) 9 cm az uz değil muhakkak zeminin sert taşlık olmasıyla beraber pim kesmeye etkisi olacaktır. Deksan tavsiye ederim iyi bir marka. Ama orta kolu kullanmadığın zamanlarda traktöre bağlı tutacak ciddi bir düzenek gerek gerçekten çok ağır :) Ayrıca takıma kolu takarken dışardan hidrolik kontrolü sağlayabilmek için bir düzenek düşünüyorum eğer olursa söylerim.

• Beğen
Tepkiler: islam doğan
Resimler...

Resimler ve ekler

• 20160209_163501~2.jpg
    20160209_163501~2.jpg
    4.6 MB · Görüntüleme: 217
  • 20160209_163547.jpg
    20160209_163547.jpg
    7.9 MB · Görüntüleme: 214
  • 20160209_163559.jpg
    20160209_163559.jpg