erkunt mekatronik powershutle ??????

Levyeye bir düğme. Düğme pistona bağlı olacak. . Yada Levyeye de bir piston debriyaj a da birer piston .
Bitane 3konumlushuttle kolu olacak
Kol yukarı kaldırılıp ileri geri itmeli tiplerden olacak...
Kolu yukarı kaldırdıgında debriyajdaki elektropnömatik valfi açıp silindiri hareklendirip debriyajı ayıracak.

Levyede ise 2tane veya özel bi silindir varsa 1tane silindir ileri geri hareketi verecek
Tabi bu iside shuttle kolu yapacak ileri konuma alınca ileri valfini açıp geri valfini taliye edip silindire yol verecek geri konumuna alınca geri valfini açıp aynı zamanda ileriyi taliye ederek geri silindirine yol verecek .
Aynı zamanda vitesin üzerindeki buçuk dügmesinden bitane daha alıp onun altına monteletlyip ondanda yine debriyajdaki valfe paralel cekilipp el debriyajı olacak :)
Oldu bize dyna vt :D

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Kolu yukarı kaldırdıgında debriyajdaki elektropnömatik valfi açıp silindiri hareklendirip debriyajı ayıracak.

Levyede ise 2tane veya özel bi silindir varsa 1tane silindir ileri geri hareketi verecek
Tabi bu iside shuttle kolu yapacak ileri konuma alınca ileri valfini açıp geri valfini taliye edip silindire yol verecek geri konumuna alınca geri valfini açıp aynı zamanda ileriyi taliye ederek geri silindirine yol verecek .
Aynı zamanda vitesin üzerindeki buçuk dügmesinden bitane daha alıp onun altına monteletlyip ondanda yine debriyajdaki valfe paralel cekilipp el debriyajı olacak :)
Hocam 3 konmlu güzel. Lakin kaldirdiginda değil konuma girdiğinde ayirsin.
İleri geri hareket tammada N yi nasıl yapılır nasıl orta konumda levyeyi pistonlarla zaptolur o kafamı kurcaliyor

3 konumlu çifr yönlü pinomatik silindir var 5/3 valf ve bikaç Kaynakla o iş olur 😉 sen bi askerliği bitir gel hallederiz

Hocam 3 konmlu güzel. Lakin kaldirdiginda değil konuma girdiğinde ayirsin.
İleri geri hareket tammada N yi nasıl yapılır nasıl orta konumda levyeyi pistonlarla zaptolur o kafamı kurcaliyor
Hayır kol F N R bu ücündede yerde oldugu sürece debriyaj kavrıyor olmalı ileri geri komutları kol havadayken verilecek

Yani kolu kaldırdın debriyaj ayırdı ileri aldın vites ileri geçti halen debriyaj ayrık en son yere atınca debriyaj kavramalı..

Duzeltiyorum N konumundada ayıracak

Hayır kol F N R bu ücündede yerde oldugu sürece debriyaj kavrıyor olmalı ileri geri komutları kol havadayken verilecek

Yani kolu kaldırdın debriyaj ayırdı ileri aldın vites ileri geçti halen debriyaj ayrık en son yere atınca debriyaj kavramalı..
Tam yazamamisim. İndi kol ya biraz gecikmeli olarak ayırıp sokacak yerine. Sizin dediginizde de bi ince ayar lazım kavrama süresi ve sertliği için. Gerçi sizinki daha makul geldi şimdi.
Neutral konum kafamı kurcaliypr nasıl olcak

Bizim Peder Bey de 110 crd mt deutz almıştı 2014 Haşmeti verip(tabii ben orada yoktum) ilk aldığı daha bayii deyken arızalanmış, kabul etmemiş başka traktör gelmiş fabrikadan. Bu 2 . gelen de 20 saatte mekatronikten arıza vermiş:) Şimdi foruma girip bu konuya ilişkin bilgi var mı diye bakıyordum.Ben biraz sahalardan uzak kaldım. Ben sadece sömestrda 10 dk binip test ettim. Midem bulandı resmen. O nasıl bir mühendislik zekasıdır yarabbi. 8 km dalgasını geçtik 3-4 km ile shuttle geri alırken ani fren yapıyor, öküzün trene bakması gibi 5-6 sn bekliyor sonra ters kavrama yapıyor. Gitti güzelim manuel Haşmet:)
Volkan Uzel, kıymetini bil eski modelin:)