Ford 3600-3610 hidrolik sistemi

Arkadaşlar bi kaç sorum olacak
1- Tarlada pullukla veya tırmık (kültüvatörle) sürüm yaparken hangi hidrolik kolunu kullaniyorsunuz?
2- Yine ayni şekilde tarlada calisirken traktör patinaja girdiginde yada tümsege geldiginde hidrolik neden otomatik olarak indirme veya kaldirma yapmiyor?

Koltuğun arkasina takilan ortakolun yerini tutan demirde zamanla boşluk oluşmus genisleme olmus oynuyor ondan olabilir mi acaba

dediğiniz yerde kalın yayın içerisinden içeriye hassasiyet mili gider. Hassasiyetin çalışmasını sağlar. Eğilmiş olabilir yada içeride burç başları boşluk yapmıştır. Söktürmüşken tüm lastikleri piston lastiğini değiştirin.

Gecen sene koltugun altindaki yeri söktürüp yaptirmistik hidroligin kaldirmasi çok iyi hızlı yavaş ayarida iyi tek sıkıntı hassasiyette
Bu koltuğun altinda orta kolu taktigimiz yer hassaiyeti ayarliyo demi

T cekisii kullaniyorsaniz hidroligin hassasiyeti hic duzen tutmaz durtuyu ve yayi gevsetir hassasiyet milini keser yada bosluk yapar lap lap sallaniyorsa hassasiyet yapmaz komple elden gecir t cekiyse duze cevir. Ford hidrolik hassasiyetini en cok begendigim traktor cok kuvvetli degil belki ama on numaradir

Tamam kardesim hic alakasi yok biz bu mereti 31 sene kullandik hic birseyinide problem yasamadan sokup takiyorduk t cekisi kullandigin surece hassasiyet zamanla bozulur. Fordu bana ogretme .

Bak simdi ya ben anlatamiyorum biri su arkadasa anlatsin yada sen anlamiyorsun iyi dinle t cekisi o orta kolun takildigi yerle baglantili baglanir ramork yuk yedigi zaman durtu ceker yay esner zamanla bu sistem lackalasir hassasiyet ölür bu t cekisi surekli kullanimda hep zarar verir o yuzden duz ceki en mantikli ve masrafsiz olanidir. Eger duz ceki ise ramork baglanti yerin o zaman problem yine ayni lackalasan sistem degisicek.. Yani traktorun hidrologini ozellikle fordun hidroligini cift surerek olduremezsin fakat fordlara genel olarak t cekisi takarlar o yuzden sendekidemi t cekili diye sordum

İşte traktörün arkası bu şekilde artık T cekimi farkli bişeymi sen söyle ben bilmiyorum

Resimler ve ekler

• 20160220_111229.jpg
    20160220_111229.jpg
    2.7 MB · Görüntüleme: 569
Tamam benim dedigim bu degil bu zarar vermez fakat problem yine ayni durtu yayi pimi ve hassasiyet mili asinmis bosluk yapmis fakat cift surerken yan gergileri acmassan yine hassasiyet yapmaz. Benimde anlattigim sey buydu

Resimler ve ekler

• FB_IMG_1455999005124.jpg
    FB_IMG_1455999005124.jpg
    47 KB · Görüntüleme: 898
Heralde ortakolum takildigi demirden kaynaklaniyo heralde onu degistirecem ayrica bugün komşunun 3600 ü kullandim mübarek köpek gibi çekiyo sanki benzinle çalısiyo benim 3610 dan bi vites fazla çekiyo onun hidoroligi cok güzeldi motor patinaja girince hemen kaldiriyo tekrar indiriyo

Pompadan çok sıkınti çektik en son bu haliyle kaldi o 3600 ün pompasi açık galiba rolantide cok duman atiyor gaza basinca kesiliyo seside gaza basinca kesiliyo bizimkide gaza bastikça hırıltılı çalısıyo anlamadim gitti