ACİL ÖNERİ LAZIM CASE 70 mi LS 70 Mİ

bütce okadar yok usta 55 son jxc ler pahalı kalıyor
senede 30 dönüm pancar 270 dönüm arpa bugday şuankı traktörüm 285 1987 model hertürlü yetiyodu ama yaşı bakımından değişmek istiyoruz hangisini önerirsiniz ?

case 3 piston LS nınde piyasası kötü ne yapmalı cok kararsızım vallaha :/

Ls sürmedim ama traktör değiştirceğimiz zaman biraz araştırdım. Çekiş olarak caseden aşağı kalmaz ama parça olarak biraz sıkıntı. Case kadar yaygın değil ls. İleriye dönük düşünmek gerekirse LS bence tehlikeli. İlanlardaki case nin saati daha az olduğu için ben caseyi tercih ederdim ama tabii bütçede önemli.

Şimdi Jx Jxc derseniz arkadaşlarda Jx90 var çekişinin iyi olduğunu söylüyordu.

Ls yi sitemizde bozkurt07 apdullh abi var ondada plus70 var ultra 55 var r50 var yani ls nin dilinden anlar bu arada bende de r60 var yakıtı inanilmz derecede az konfor teknoloji guzel bana kalirsa ls parasına göre en kral motor ucuz alıyorsn ucuz satıyorsun

ls pulus 70 ile casenın c serisi traktörlerde ikisinde de 3,2 iveco motor vardır ls traktörde vites secenegi fazlaa case de az ama performans dersen jx65c ls70 pulustan daha ustun bır cekısı var ls 70 pulus ta saglam bır traktördür ıkısınıde kullanmıs bırnın fıkrını sorarsan sana tavsıyem case jx65c yada 75c al keyfıne bak derim

76 hp 285 satıp 70 hp 3 silindir traktör alacak iseniz sakın öyle bir hata yapmayınız.hayatınızın hatasını yaparsınız.en hayırlı iş 80-90 hp arası same veya deutz oda olmaz ise birtane tümosan.alın bakın işinize.sakın ama sakın 3 silindir almayın.

benim şahsi fikrim tarlan 300 dönüm kadar 5725 jd yada 5620 jd tavsiye edebilirim. Modeli yüksek olsun diyorsan jx 70 de işini hayliyle görür.Ancak şunu da dikkate almanı tavsiye ederim traktör almak değil de arkasını yenilemek çok geriyor insanı.

• Beğen
Tepkiler: aliguzz
hocam neden insanlar 3 silindirden korkuyor onu anlamıyorum. "Yaptığı işçilik ağır bir işçilik değilse söylüyorum yanlış anlaşılmasın" bence fazlasıyla 300 dönüm kuru tarım yapan çiftçiye yeter artar bile.

İlle bunları almak zorunda değilsin , case biraz ağır kalabilir 3 piston da. Ls zaten casenin yanına gelemez benim düşüncem 75 lik nh yada 75 lik landini bulabilirsin bu paraya.

Bu iki tercih arasında 3 silindirde olsa case i tavsiye ederim.Ls nin piyasası hemen hemen kalmadı.ileride onu kabul eden bayi daha da düşük fiyatlara alıcak.şuan ls avantajlı gelebilir ama satarken arıza yaptığında parça arayışında case i aratır size.case 3 silindirde olsa mf nin işinin üstesinden rahatla gelir