yeni jx75 pro traktörüm çekmiyor

Merhaba arkadaşlar dün almış olduğum 2012 model jx75 traktörüm boşta yokuşta bayılma yapıyor bu normalmi acaba yoksa korktuğum başımamı geldi?*
dün servis bakımlarını yaptırdım bütün yağlarını değiştirdim ama debriaj pedalı yukarıdan kavrama yaptığını söyledim ama usta bu normaldir iyidir deyip geçiştirdi. yoksa çekiş problemi debriaj ayarının yukarıda olduğundanmıdır. bana yardımcı olacak arkadaş varsa lütfen yazsın
teşekkürler..

Genelde hep bayilma sikayeti var bunlarda. Bayiliyorsa motorun gucune gore takim kosacaksin. Bir oneri olarakta traktorun agirliklarini sok. Onde 5-6 tane kalsin arkadakilerin hepsini sok. O zaman traktor hafiflediginden bayilmasi azalacak. Jx75 teki motor ile L95 teki motor benziyor birbirine. Bizimkide boyle agirliklari sokunce biraz fark etti yanliz denemeni tavsiye ederim.

Traktörü sıfır mı aldınız 2. el mi artı aynı traktörü daha önce kullandınız mı bayılıyor çekmiyor kanaati duydunuz deneyiminiz varsa bir çok sebeb olabilir yakıt sistemi hasta veya tıkalı olabilir, hava filtrende sıkıntı olabilir vs. artı debriyajda sıkıntı olsa motor boğulmaz bağırır gitmez çünkü yüksüz çalışma gibi olur durum.