icar sözleşmesi

merhabalar..
icar sözleşmesi yaparken 2016 yılı için baslangıç tarihini 1 ocak 2016 mı yazmalıyım yoksa bugday ekim tarihi olan ekim 2015 mi eğer 2015 yazarsam 2015 de desteklemelerden faydalanan tarla sahibi bir sıkıntı yaşar mı?

şimdiden cevap için teşekür ediyorum.

Yusuf abi ben ekim ayından bir sonraki yılın çks sini yaptırıyorum. İcar ve kendi yerim var, farketmiyor ikisinide yazıyorlar.
Kiralama tarihine değilde ürünün ekiliş ve hasat tarihine önem veriyorlar.
Dediğim gibi o yıl tarlayı kim ekiyor ne ekiyor ne zaman ekip ne zaman hasat ediyor onu kontrol ediyorlar.
Bölge bölge il il farklı olabilir ona bişey diyemem

Artı olarak ekim ayından itibaren dosyayı yaptırdıysam, bir sonraki yılın çks belgesini alabiliyorum.

ekiliş tarihinden sonra yapılan icar sözleşmesi geçerliyse 1 ocak yazssak ta olur ozaman.. ama işte kafamı karıstıran 10 ekimde tarlaya bugdayı ekip ocak ayında cks ye kayıt olursak nolacak ozaman . kendi tarlamız için problem yokta icarlar ne olacak..

ekiliş tarihinden sonra yapılan icar sözleşmesi geçerliyse 1 ocak yazssak ta olur ozaman.. ama işte kafamı karıstıran 10 ekimde tarlaya bugdayı ekip ocak ayında cks ye kayıt olursak nolacak ozaman . kendi tarlamız için problem yokta icarlar ne olacak..

buğdayı sen ektiysen ekim ayını baz almanı tavsiye ederim. mal sahibi sıkıntısını düşünürken sen bu tarlayı yılbaşından sonra nasıl buğday ekersin derlerse bu seferde sen desteklemeden olabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: mutlumutlu