New Hollland L95 & Amazone ZA-M 1500 üre gübresi atımı

Cevap: New Hollland L95 & Amazone ZA-M 1500 üre gübresi atımı

Ekleme için teşekkürler. Tanıtım videosundaki fırfırlar sizinkinden hızlı dönüyor gibi geldi belki göz yanılgısıda olabilir benimkisi. Kaç motor devirde kullanıyorsunuz gübre fıçısını ?

540 devirde kullaniyoruz. Uzerindeki etikette maks 540 yaziyor. Benim cektigim videonun ilk dakikalari 540E , son cekimler 540 devirde. En randimanli 540 devirde calisiyor.

kolay gelsin güzel paylaşım keşke bizim yerliler de böyle kaliteli makina yapsalar her çiftçi avrupa alamıyor malasef :(

Sagolasin. Aslinda yaparlarda yapmak istemiyorlar. Gubre serpme parasini cikartiyor ama. Bundan once cekickesen vardi dipten karistirmali denk ve uzaga atmiyordu. Onu verip irtem zincirli karistiricili aldik. Daha ilk gun tarlada zincir kopardi. Zinciri falan buyuttuk olmadi yine kopardi. Sonra saftli karistiricili irtem cikti onu aldik. Oda sivama yapiyor dibinden. Boyasi kalitesiz gubre yapisiyor boyaya cikmiyo bidaha. Dozajlama unitesi pas yapti yikadigimiz halde demem o ki istese yapilabilir seyler. Sonunda bu makinayi aldik rahat ettik. Hem buyuk hem hassas atisi var. Parayi veriyorsun ama bir kere veriyorsun bidaha arkana bakmiyorsun. Zaten zaman icinde onun parasi cikiyor kat ve kat.

Ekleme için teşekkürler. Tanıtım videosundaki fırfırlar sizinkinden hızlı dönüyor gibi geldi belki göz yanılgısıda olabilir benimkisi. Kaç motor devirde kullanıyorsunuz gübre fıçısını ?

Amazonede tek tip firfir yok. Bizde OM 10-16 yani 10m ile 16m arasinda atis yapabilen firfir var. Bundan baska 18m 24m ve 36m atabilen buyuk capli firfirlarda var. Videodaki firfirlar buyuk olabilir. Seyir hizlarida bizimkinden yuksek. Biz 6400 de olsun L95 te olsun 1500-1600 motor devrinde normal ikinci viteste 540 pto devrinde kullaniyoruz.

• Beğen
Tepkiler: DuSTeRo

burdaki yumuşak atıstan kasıt gübreyi kanatların merkezine dökmesi sanırım. yatay ve şanzımandan daha dusuk devırle çalışan karıştırıcı bir artı ancak fuarlarda ınceledıgımde yenı tip dönderlerle arasında pek bı fark görememıstım. (muhakkakki gözden kaçırdıgımız bişeyler olabılır ama aradaki fiyat farkına degecek bi fark yakalayamadım) bence bu makınaların en buyuk artısı amadosplus yada amatronla kullanıldıgında ortaya çıkıyo. eger o sıstem kullanılmıyosa karıştırıcısız fıçılardan yana herzaman tercihim.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361

burdaki yumuşak atıstan kasıt gübreyi kanatların merkezine dökmesi sanırım. yatay ve şanzımandan daha dusuk devırle çalışan karıştırıcı bir artı ancak fuarlarda ınceledıgımde yenı tip dönderlerle arasında pek bı fark görememıstım. (muhakkakki gözden kaçırdıgımız bişeyler olabılır ama aradaki fiyat farkına degecek bi fark yakalayamadım) bence bu makınaların en buyuk artısı amadosplus yada amatronla kullanıldıgında ortaya çıkıyo. eger o sıstem kullanılmıyosa karıştırıcısız fıçılardan yana herzaman tercihim.

Yorumunuz icin tessukur ederim. Yumusak atista gubreyi merkeze dokme, disk caplari ve disk hizlari farkli. Diskler normal makinalardan yavas donuyor. Bu ve daha birkac ozellik sayesinde gubre tanesini kirmadan atis yapabiliyor. Makina donderden farkli emin olun. Donder yaptigi makina Amazona benzerligi var. Soyle var makinayi yaparken Amazonu kopyalamaya calismis. Goruntu olarak benzer sadece islevsellik olarak cok fakli. Amazonun kullandigi malzemeyi kullansa Donderin parasi o olmaz zaten. Amazone cok daha verimli bir makina.
Biz bu makinayi almadan once cok makina kullandik Amazonedan gerisi yalan [emoji4]

Sonucta herkesin fikridir saygi duyuyorum. Yerli firmalarin handikapi boyle alirlar kopya ederler. Ar-ge yok olsada cok az. Hep degisik degisik hesaplar. Oysaki duzgun bir urun gelistirsek ve tum dunyaya satilsa bu mal kotu mu olur. SİMA'dan Agritecnika'dan odullerle donsek kotu mu olur...

Neyse konu dagilmadan burda kapatalim, keyifli forumlar....