Kıymet 90 Lüks - Tümosan 8095 Çekişmesi

Merhaba arkadaslar bugun tarlada pulluk denerken komsunun 80 95 le erkunt 90 luksu taktik.traktorlerin ikiside yeni alindigi icin pek kiyamadik ve tarlada yumsak toprakta cekistirdik.erkuntun soforu bendim ilk once sadece frene bastim tumosan oynatamadi ve oldugu yeri oydu ziplamaktan tepe lambasi dustu.daha sonra ayni anda biraktik erkunt cekti fakat videoyu tumosanci cektigi icin o kismi cekmemis elimdeki videoyuda sizl
erle paylasmak istedim.
[video=youtube;UC59ooHqkJE]https://www.youtube.com/watch?v=UC59ooHqkJE&feature=youtu.be[/video]

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
traktör gücü böyle anlasılmaz yegenım . . . sen o ıkı traktore de aynı inç pullukları tak bıde oyle cek. ozaman gercek neticeyi görceğinden emin ol. objektif olmak gerekirse kullanıcı da cok onemlı. ayrıca da tumosanın altı yumusak zemın erkunt sert yerde duruo . . . ama tumosan karsısında erkuntun pek sansı olcagını da dusunmuorum.

• Beğen
Tepkiler: HAMUKA
Tumosanin alti yumsak degil ikiside ayni tarlanin icinde ben frene bastim tumosan cekemedigi icin oydu iyice ve erkuntun ruhsatta 5300 kg yaziyo + radial lastik bence sert yerde yapsaydik tumosani surukler gotururdu zaten cektigim kisimlarda erkunt izini dahi bozmadan aldi goturdu fakat videoyu ceken tumosanci oldugu icin oralari cekmemis ikinci kisimda basabas kalmalarinin nedenide tumosanin cukur icinde kendine yer yapmasi ordada zaten fazla zorlamadik yoksa erkunt her turlu cekerdi

Kiymetten oldukca memnunum yakit cekis konfor bakimindan gercekten guzrl traktor.zf sanziman cekiste cok guzel avantaj sagliyo pullukta yokus assa ve yokusa dogru ayni hizda gidiyo pulluk ayni ayarda.ben traktore pompa ayari yaptirdim ondan sonra traktor dahada canlandi gayet guzel oldu ben son derece memnunum bi tarktor daha alacak olsam yine ayni traktorden alirdim.

güc boyle anlaşılmaz en iyisi takacan arkaya yüklü ramorku ikiside eşit agırlıkta sürecen ranpalı bi yere pullukta bile pulluk fark ediyo kullanıcı batırıyo batırmıyo o var. benim düşüncem tumosan diger motorlardan tarlada iyi çekiyor fakat alacak olsam ikisi arasında erkunt derim bence tumosandan saglam

Tumosanin alti yumsak degil ikiside ayni tarlanin icinde ben frene bastim tumosan cekemedigi icin oydu iyice ve erkuntun ruhsatta 5300 kg yaziyo + radial lastik bence sert yerde yapsaydik tumosani surukler gotururdu zaten cektigim kisimlarda erkunt izini dahi bozmadan aldi goturdu fakat videoyu ceken tumosanci oldugu icin oralari cekmemis ikinci kisimda basabas kalmalarinin nedenide tumosanin cukur icinde kendine yer yapmasi ordada zaten fazla zorlamadik yoksa erkunt her turlu cekerdi

Olsun sen yinede fazla zorlama.

Aslında tam da çekişme birbirine takarak olur ve traktörün çeki kuvveti belli olur...ayrıca tümosan erkuntu yer diyen arkadaşlar, daha frendeki traktörü çekemiyor.takın ikisinede 5/14 pulluğu rampa yukarı Erkunt ne yapıyor görün.çünkü lüks serisi tam ağır işe uygun traktördür...