Fazla yağışlardan arpada su kesmesi..

26.04.2014
1,797
1,457
41
Balıkesir

Arkadaşlar tarlanın çok ufak kısmı fazla yağışlardan toprak suyu çekmemeiş ve bir kısımı su tuyuor.Tam kurudu derken tekrar yağmur ve yine su tutuyor.Üre gübresi atmıştım ama su kesen yerdeki sararmalara çözüm olmadı.Bu sararmaya 26 can gübresi atsam bir faydası olurmu.Ürenin faydası olmadı.

Arkadaşlar tarlanın çok ufak kısmı fazla yağışlardan toprak suyu çekmemeiş ve bir kısımı su tuyuor.Tam kurudu derken tekrar yağmur ve yine su tutuyor.Üre gübresi atmıştım ama su kesen yerdeki sararmalara çözüm olmadı.Bu sararmaya 26 can gübresi atsam bir faydası olurmu.Ürenin faydası olmadı.

Bizdede ayni sorun oldu su baya stres yaratmisti. Ure gubresini attik. Hafiften yesermeye basladi. Su stresinden sonra bir daha su gelmedi. Derin kanal kazdirdik.
Artik toparlanmasini beklicez. Kokler de temiz yaniklik filan da yok ama bakalim takip etmeye caliscaz. Insallah duzelirler...

Üre gübresi fazla yağışta yıkanma olayı var galiba 26 can gübresinde bu olay çok az diye biliyorum attığım üre su kesen yerlerde yıkanmış olabilirmi.Yada su kesen yerdelerde direk mantar hastalığımı oluyor.Eğer su kesen yerlede 26 can gübresinin faydasını gören varsa alıp atmayı düşünüyorum.

Üre gübresi fazla yağışta yıkanma olayı var galiba 26 can gübresinde bu olay çok az diye biliyorum attığım üre su kesen yerlerde yıkanmış olabilirmi.Yada su kesen yerdelerde direk mantar hastalığımı oluyor.Eğer su kesen yerlede 26 can gübresinin faydasını gören varsa alıp atmayı düşünüyorum.
Yikanma olayi tam tersi belittiginden nitrat daha kolay yikanir ureden

Ben üre attım oraya 20 kilo atmama gerek yok ozaman.Su tutuyor dedğim alttan su patlıyor.Geçen sene su yoktu bu sene aşırı kar ve yağmur yağdı.Ozaman şuan için yapılabilcek bir şey yok yani,tekrardan üre atsak yinede bir faydası olmazmı?