2016 Sezonu Ayçiçek çeşitlerinden hangilerini ekiyoruz

Arkadaşlar merhaba,

Bölgemizde ayçiçek ekimine daha var lakin bildiğim Adana bölgesinde mart ayı içerisinde yağlık ayçiçeği ekimi başlıyor.O yüzden bu sene ekmeyi düşündüğünüz çeşitler nelerdir?Neden bu çeşitleri seçtiniz?Fiyatlarıyla birlikte paylaşırsak ayrıntılı bir konu olmuş olur.

Ben bu sene üç çeşit ekeceğim.Bunlar pıtrak yapan yerlere Pioneer LC108 ve Syngenta Sanay MR.Çapalık ilaçsız yerlerime Pioneer LL62 ekeceğim.
Bu çeşitleri ekmemdeki neden ilaçlı olanlardan otlu yerlerimde ve verimde memnun kalmam.İaçsız olanda da yüksek yağ oranı yakalamamdan dolayıdır.
Fiyatları henüz almama rağmen LC 108 için 580TL Sanay MR için 550TL ve LL62 için 560TL'dir.

Arkadaşlar merhaba,

Bölgemizde ayçiçek ekimine daha var lakin bildiğim Adana bölgesinde mart ayı içerisinde yağlık ayçiçeği ekimi başlıyor.O yüzden bu sene ekmeyi düşündüğünüz çeşitler nelerdir?Neden bu çeşitleri seçtiniz?Fiyatlarıyla birlikte paylaşırsak ayrıntılı bir konu olmuş olur...

S.A.Aynen kardeşim,tarlaları sürdük,aktardık...
Gubremizi,tohumumuzu aldık...
Ya Allah deyip ,işe girişeceğiz...
lg 5485 torbası 430 tl,
pioneer ll 104 380 tl,
cumlemize hayırlı bereketli olsun...

Geçen yıldan 55 42 var yarım torba.4 torba pıoneer ll 108 alıcam sabah yağlı tohumlardan 591 tl torbası.lüleburgaz da Karacan tarımda ll108 560 tl peşin para.108 yağ oranı en yüksek çıktı ormanlık alana yakın yerlere ve yüksek gerilim altındaki tarlalara yağ oranı yüksek çeşitleri ekmeyin veya geç ekin yabani hayvan zararları çok oluyor.

Arkadaşlar intervix in muadili falan boş iş.geçen yıl 5 dönüm tarla ayçiçeği ziyan oldu.papatyadan ayçiçekleri ni göremedim, biçmek nasip olmadı.intervix li ise intervix atın.1 yıl gözüne bakıyoruz.haberiniz olsun.

Arkadaşlar bende Gibraltar , Coral ve ll62 arasında kararsız kaldım . arazim taban arazi yağışlar yetiyor suya gerek yok yağ oranı önemli değil , bize verim önemli ..
Tecrübeli arkadaşlardan tavsiye bekliyorum?