Eyyy TTF bu özellik türkiyedekilerde neden yok

İskender abi Allah rahmet eylesin sebebsiz ölüm yoktur,vade gelmedimi ölünmüyor adam gece kuzular kayboldu diye kabinsiz traktörü dik yokuşa sürdü önü şahlandı arkada ortakol vardı yere basmış ucu ve traktör önü havada o şekil kalmış. Bizim komşu köydede aynı olay oldu adam ot makinası ile tekerlek arasına sıkışıp öldü. Yeniliğe karşı değilim bende durumu yadırgadım. Bişeyler yapalım arkadaşlar iki tane lamba bi kaç tane kıvır zıvır v.s. eklenipte nasılsa alırlar denilen Türk çiftçisini potansiyel ekmek kapısı olmaktan kurtarmak lazım.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
ArkadaşlaR az önce çamurluk kumanda kolu ve ek takviye piston işini hallettim.çamurluk kumanda kolu 310 tl ek takviye piston 850 tl toplamda 1160 tl hepsi orjinal avrupa parçalar.inşallah bir aksilik çıkmaz ise toplayıp fotoları nı tabiki paylaşacağım.yani JXC serisi bundan sonra standart ek piston ve çamurluk kumanda kolu ile kullanılacak TÜRK çiftçinin tarafından. : )

Bununla ilgili konu açmıştım bir otomobil orta sınıf 40 60 arası normal tenteli Traktör de ayni para ama traktör de hiçbir işçilik yok kabin yapmış sesten durulmuyor bir kisi zor sigmakta benim fikrim yıllarca kandırıldık uyduruk sistemlerle

Kusura bakmayın ama bu konuda size katılmıyorum,komşu köyde adamın biri tırmık ları takası derken yalnız başına hidrolik lere sıkışıp öldü.0 traktör de çamurluk kumanda kolu olsaydı o adam bu gün hayatta idi.bence. P.T.O ve çamurluk kumanda kolu standart olmalı.trakklup olarak bu konuda ne yapabiliriz bilmem ama çok önemli.trakklüp standart dı olarak bir traktör de olmazsa olmazlar olarak güzel bir konu açalım.ve bunu yaygınlaştırılması için , Söz gelimi falanca traktör trakklup standartlarına uygunmu gibi bir seviye belirlenebilir.

Siz davanızda talebinizde sonuna kadar haklısınız.
Birde işin diğer tarafı var, kaç çiftçi eğitimli (traktör konusunda) kaç çiftçi eğitim almaya hazır?
Genel olarak ben herşeyi biliyorum havası var çiftçilikle uğraşan kesimin genelinde,
Bu gün lokantada yemek bekliyorum; tam arkamda çocukluğumdan tanıdığım eski Uzel servisi yeni Başak bayisi ve servisi arkadaşım bir Amca ile konuşuyor:)
Amca; Gold traktörünü kuyruk mili vitesine takınca stop ediyor bir arızası var diye takasta Made ın İndia mekanik 2000 serisi MF ile takas etmiş.
Üzüldüm açıkçası, hayırlı olsun diyebildik.
Bağımsız kuyruk milinin ne olduğunu bilemeyen binlerce çiftçi var, sen diyorsun PTO dışarıdan kumanda edilsin.
E-lift i kullanayan bi o kadar daha, Erkunt servislerine gınaa geldi Selenoid değiştirmekten,
Ben burada yerli üreticiyi suçlayamıyorum, Adamlar; nab'za göre şerbet veriyor.

Donanım istiyorsak; çok çalışıp ithal bir traktör alıcaz.

İşin ilginç tarafı NEWHOLLAND serisindeki yedek parça yetkilisi arkadaş ile oturduk ikimiz yedek parçaları tek tek inceleyip liste çıkardık.bazılarını T 4.75 powerstar serisinden bazılarının numaraları birbirini yedek li yor ve yaklaşık 1 saatin sonunda listeyi çıkardık.hayırlısı ile hele parçalar bir gelsin; sitede ki tüm arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışacağım.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
BenimAgam halen kandırılıyoruz. Yıllar önce Fıat 66 serisindeki levyeyi shuttle adı altında yenileyip başka herşey nerdeyse aynı şekilde satılıyor. Nail abi işin bide o tarafı var benim izin denk gelmedi babam tamburlu ot biçme makinasını takmış taşıma modunda traktör 165'ti kuyruk mili teker modunda yürümemiş,yanındakilerde takviyeye al deyince takıp zorlayınca içerden kuyruk milini koparmış, bunun shuttle kolundan korktum 4'le ileri gittiği gibi geri gelir sıkıntı olur diye şükür sıkıntı yok alıştı. İskender hocam bekliyoruz şimdiden hayırlı olsun.

Uğraştık .ama hele bir elimize ulaşsın o zaman içim rahat edicek :) hidrolik aksama çok faydası olacak Piston tertibatının.parçaların numaralarının burdan paylaşacağım yaptırmak isteyen arkadaşlar direk bulundukları yerdeki en yakın Newholland servisinden isteyecekler.inşallah bir aksilik çıkmaz.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
Bekliyoruz bende çeker ışığını aktif etmeyi planlıyorum. Çekeride düğmeli yapacam kısmetse. Düğmeli çekerler elektriklimi yoksa elektro hidroliklemi çalışıyor acaba bilgisi olan?

O biraz zor elektro hidrolik olarak calisiyor bizim traktorlerinkiler. Bir mil uzerinde balatalar var yag basinc yapinca balatalar yapisiyor birbirine kavrama saglaniyor.

Yurtdisindaki jxclerde ceker dugmesi var ama sanzimanlari ayniysa olur tabikide. Yine yedek parcacinin bilgisayarindan cikar meydana.

Bekliyoruz bende çeker ışığını aktif etmeyi planlıyorum. Çekeride düğmeli yapacam kısmetse. Düğmeli çekerler elektriklimi yoksa elektro hidroliklemi çalışıyor acaba bilgisi olan?

dusundugunuz gıbı cekere dugmelı gecıs ve frenlere bastıgınızda 4 cekere otomatık gecıs yapan bırı var traktör yag basınclı bır sıstem bu lınkını verdıgım facebook adresının sahıbı bu dedıklerınızı yapıyorr irtibata gecip sormak ıstedıklerınızı sorabılırsınızz

https://www.facebook.com/mustafa.citir.12

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361
dusundugunuz gıbı cekere dugmelı gecıs ve frenlere bastıgınızda 4 cekere otomatık gecıs yapan bırı var traktör yag basınclı bır sıstem bu lınkını verdıgım facebook adresının sahıbı bu dedıklerınızı yapıyorr irtibata gecip sormak ıstedıklerınızı sorabılırsınızz

https://www.facebook.com/mustafa.citir.12
Teşekkürler eve gidince detaylı şekilde çeker kolunu inceleyecem. Benim aklımdaki elektrikli torklu motor kullanma düğmeye basınca kolu çekecek tekrar basınca geri itecek bi sistem araba kapıları gibi. Frenle çekere geçmesi içinde fren lamba müşüründen tetik alacak düzenek olacak. Tasarım aşamasında bi bakacam olursa artık.