denemelik pancar tohumu veren yok mu

Banada. Konya bölgesinde verimi ve polari yuksek bir pancar tohumu lazim nerden temin edebilirim

kardeşim hangi firmaya gitsen kws beta bilmem ne çok var bizim tohumumuz bir numara şöyle deneme yaptık böyle sonuç aldık diyor. kime inanacağımızı şaşırdık. baksan hepsinin tohumları şahane. biz aynı tohumu eksek siz bakamamışsınız yoksa bu tohum güzel diyorlar. en iyi daha önce yörenizde ekenlere sormanız ona göre seçim yapmanız herhalde. ben sürekli karar değiştiriyorum. şaştım kaldım.

kardeşim hangi firmaya gitsen kws beta bilmem ne çok var bizim tohumumuz bir numara şöyle deneme yaptık böyle sonuç aldık diyor. kime inanacağımızı şaşırdık. baksan hepsinin tohumları şahane. biz aynı tohumu eksek siz bakamamışsınız yoksa bu tohum güzel diyorlar. en iyi daha önce yörenizde ekenlere sormanız ona göre seçim yapmanız herhalde. ben sürekli karar değiştiriyorum. şaştım kaldım.

Usta bizim burada koparatif ne verirse onu eker millet değişik tohum kimse kullanmaz

Bu sene ben değiştirmeyi düşünüyorum çünkü 15polaringecen çok nadir burada

kardeşim burada da ben pek duymadım 15 polar. geneli 10-13 arasıydı. bu cerkezpora mı neyse mahvetti çiftçiyi. hem tonaj hem de polar çıkmadı.çoğu ben dahil ceza yedik.sana o zaman en cok bahsedilen polat, dozer, isebella çeşitlerini önereyim. poları en cok cıkan ve hastalığa dayanıklı çeşitlermiş. eider ve bernache de dene derim. ben şahsen bu iki çeşidi deneyeceğim.çok met ediyorlar firma sahipleri.eğer dediğiniz gibi çıkmazsa cümle aleme rezil ederim dedim.