Jxc ye Tampon ve ek ağırlık.

Resimleri hepsini yükleyemiyorum telefonda biraz zor oluyor.

Resimler ve ekler

• 20160227_125353.jpg
    20160227_125353.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 513
Tampon ,masseyin ağırlıklarını takmak için olacak aslında.8 adet 27 kg takıcam.ağırlık gerektiren işler bitince çivi yi çıkartıp işlem tamam

Resimler ve ekler

• 20160227_123050.jpg
    20160227_123050.jpg
    2.2 MB · Görüntüleme: 357
Armonilerin ön sira ile arka sira arasi tasarim itibari ile acik oldugundan traktorun önünü kaldiriyor biraz. Yani önü ağır bir traktör lazım. Jxc nin hidrolik kollarında yardımcı pistonlar var mı? Eğer yoksa yolda giderken her zıplayışta hidroliği üzecek. Birde bu temiz ağırlığı yarın öbür gün tarlada toprak yapışınca daha da ağırlaşcak takımda geriye doğru sallı daha fazla güç isteyecektir kaldırmak için.

Disk tiler çanakları toprak dolunca hidrolikleri daha çok sıkıştırıyor doğru.birde merdane aşağıda olunca uzantı arttığı için kaldırmak için daha çok güç duyuyor.çamur arazilerde kaldırırken en sonlarda hidrolikleri bayağı sıkıştırıyor.yardımcı piston olmadığı için,hidrolik kol askı pimlerini en sondaki deliğe taktım.bayağı farketti

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Armoni küçük olandan 1140 kg.20 li 2500 cm.iş genişliği.
Bu makinayı çok beğeniyorum lakin bizim traktörlerin harcı değil. 18'lisi de bende var. TD65D'nin önünde 8×40kg ve arka jantlarda da 6×50kg ağırlık var. Benim td'nin tek eksiği tek çeker olması. Çiftçekerin önünde fazla ağırlık olması sorun olmaz sanırım. Tabi bağlantılarını iyi yapmak gerekir. Kolay gelsin.

• Beğen
Tekirdağda case servisinden tekli Piston satın alıcam taktıracağiz bir tane.500 tl civarında fiyatı.75c yi dışarı ihraç edilenler seviyesine getireceğiz kendi imkanlarımızla : )

Abi su ana kadar en agir taktigin ekipman neydi ve traktorun tepkisi nasildi? Bizim armoniyi garaja yerlestirmeye diye L95 e takmistik 20 dakikaligina, kaldirdida kaldirmasina onu hafif geldi donusleri zayifladi. Birde sanirim icerden contayi bozdu O gunden beri kollar istop ediliyken sabaha kadar asagi iniyor. Demem o ki hidrolik olabildigince saglam bisey olmasi lazim ki sıkıntı cikmasin

Lüleburgaz eski sanayiden hamitabat köyüne 13 km 1140 kg matris armoni leri taşıdım.daha sonra hidrolik kol pimlerinine takılan yerlerini bir kademe dışa taktım ayrıca servis basıncı arttırdı tekrar matrisleri denedik yeterince fark oldu.ayrıca tekli Piston yeri var,pistonu da takarsak ön Tampon da hazır gibi,beklediğim sonuca ulaşıcam.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Harun Erdoğan
Harun ustam nasıl peki armoni kullanan biri olarak gerçekten paranın hakkını veriyormu?
Daha önce tavsiye etmiştim, çekincelerimi de tavsiye niteliğinde aktarmıştım, hatırlarsanız.
Merdanesiz kullanımı, işin yarısıysa; merdaneli tamamı! Hafif nemli tavlı zamanlar en ideal iş zamanı. Böyle iş zamanların da kullanabilirseniz gereken verimi alıcanıza inanıyorum. şöyle örnek vereyim: Patates yerleri haricinde nadas ve anız bozmalarının hepsini onunla yapıyorum. Vakit ve yakıt kazancımın yanında, kurak yıllarda (tav) kazancım oluyor.
Evet ödenen bedeli hakediyor, Hak edemeyen bizim traktörlerimiz!!!

• Beğen