Eşek Sütünün Şaşırtıcı 10 Faydası

SÜLEYMAN Demirel Üniversitesi (SDÜ) İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Talip Türcan, eşek sütünün İslami yönden haram olduğunu, tedavide son çare ise içilebildiğini açıkladı.

Sen helal de iç bilader bana ne

saglık yonunden haram helale fazla takılmayın ona bakarsanız dıyanet ıslerıde ıckıden sans oyunlarından alınan vergıyı halledıo ama hıc ses cıkardıgını gormedım :D eşek sutunu bızım burda baya ıcen oldu astım hastalıgı falan vardı sımdı hıc kalmadı artık dıolar...

yaratılan hiç birşey boşuna yaratılmamıştır.
insanın bir sürü gizli derdi...
ona iyi gelen bir sürü dermanı vardır..
ben Avcılar kulübündeyken öğrendiğim birçok
derman oldu..
mesela bizden şeker hastalığına tavşan beyni
ilerlemiş hastalıklarada alaca karga isterlerdi..
birgün kulübün kapısına bir kamyon yanaştı..
içinde koltuk takımı tv. çay seti v.s birçok eşya gelmişti
bir kadın haşlanmış alaca karga etini yiyip doktorların
iyileştiremediği ileri derece şeker hastalığı yaralarını iyileştirmiş..
ve iyi niyet gösterisinde bulunmuştu..
belkide bizimki tesadüftü bilinmez.. :)

Atalarımız kımızı müslüman olmadan önce içiyor olmasın?

En tehlikeli ve üzücü bir yere gelmiş konu. Maalesef son zamanlarda insanların aynı din üzerinde farklı fetva makamlarına olan güvenleri çok kutuplaştı. Zenginlik diye tabir edilen şeyler fitne ateşleri gibi görülüyor artık.

Yaratılan hiçbir şey boşuna değildir. Buna katılıyorum. Ama [MENTION=26155]YUSUFTUYLUOGLU[/MENTION] yaratılan her şey insan sağlığında tedavi edici bir özelliğe sahip olacak sonucunu doğurmaz. Doğal denge unsuru olabilir.

Sektörde aklıma gelen üç meslek ( doktorlar, aktarlar ve "afedersiniz" koca karılar ) grubu var. Ortak bir çalışma yapılsa yeni şeyler belki ortaya çıkar.

Bu arada üçlüyü hayal ettimde, laboratuvarda beyaz gömlekli saçı sakallı ağarmış dr, tığ gibi deri ceketli bir abi, şalvarlı eli belinde irice bir teyze... Böyle bakınca pek ümitvar olmuyor insan ama olsun denemek lazım.

Atalarımız kımızı müslüman olmadan önce içiyor olmasın?

En tehlikeli ve üzücü bir yere gelmiş konu. Maalesef son zamanlarda insanların aynı din üzerinde farklı fetva makamlarına olan güvenleri çok kutuplaştı. Zenginlik diye tabir edilen şeyler fitne ateşleri gibi görülüyor artık.

Yaratılan hiçbir şey boşuna değildir. Buna katılıyorum. Ama [MENTION=26155]YUSUFTUYLUOGLU[/MENTION] yaratılan her şey insan sağlığında tedavi edici bir özelliğe sahip olacak sonucunu doğurmaz. Doğal denge unsuru olabilir.

Sektörde aklıma gelen üç meslek ( doktorlar, aktarlar ve "afedersiniz" koca karılar ) grubu var. Ortak bir çalışma yapılsa yeni şeyler belki ortaya çıkar.

Bu arada üçlüyü hayal ettimde, laboratuvarda beyaz gömlekli saçı sakallı ağarmış dr, tığ gibi deri ceketli bir abi, şalvarlı eli belinde irice bir teyze... Böyle bakınca pek ümitvar olmuyor insan ama olsun denemek lazım.

Kocakarıyla ilgili görüşleriniz kocakarının halkımızca yanlış anlaşılmasından hatta koca kelimesinde yıllar içinde gelen anlam kaymasından kaynaklanıyor. koca kelimesi günümüzde en çok evlenmiş kadının erkeği daha sonra ise ihtiyar anlamına gelirken türkçedeki ilk anlamlarından birisi yüce ulu ve bilgedir. Karı ise yaşlı kadın ve bilge anlamlarını birlikte taşımaktadır.
Günümüzde sizin aklınıza kocakarı denilince şalvarlı elibelinde irice bir teyze orta asyada ise otlarla şifa veren yine yaşlıca bilge bir şifacı şaman kadın akla geliyordu ve toplum içerisinde de oldukça saygı gören bir kişiydi. Biz malesef bu gelenekleri kaybettik ve kalan son kocakarılarda birer birer kaybediyoruz.
Şimdi bu forumda bile okuduğu duası eline sürdüğü şifası ve ilginç ritüeliyle siğilini iyileştiren kocakarıyla hatırası olan bir çok kişi çıkacaktır. :D :D
İlginçtir tedavileri de genellikle başarılıdır

• Beğen
Tepkiler: Ali Dmr

Denize düşen yılana sarılır, kuranda haram yiyecekler leş, akitilmis kan,domuz ve Allah adına kesilmeyen lerdir bunların gerisinde hersey helallik, mideniz kaldiriyorsa yiyebillirsiniz, bana kuranda yukarıdaki söylediklerim haricinde haram gösterin Allah adına haram uydurmayin, bir çinli kedi yiyebilir ama ben asla yiyemem cinliyide yiyor diye kinamam belki ben çinli olsaydım bende yiyecektim her milletin yemek kültürü farklı bize ters gelebilir ,kuran ise bu konudaki emri les, kan,domuz, ve Allah adına kesilmeyen dir, kuran bizden daha hoşgörülü ve daha merhametlidir dininizi kurandan öğrenin

• Beğen
Tepkiler: suakarakas
Denize düşen yılana sarılır, kuranda haram yiyecekler leş, akitilmis kan,domuz ve Allah adına kesilmeyen lerdir bunların gerisinde hersey helallik, mideniz kaldiriyorsa yiyebillirsiniz, bana kuranda yukarıdaki söylediklerim haricinde haram gösterin Allah adına haram uydurmayin, bir çinli kedi yiyebilir ama ben asla yiyemem cinliyide yiyor diye kinamam belki ben çinli olsaydım bende yiyecektim her milletin yemek kültürü farklı bize ters gelebilir ,kuran ise bu konudaki emri les, kan,domuz, ve Allah adına kesilmeyen dir, kuran bizden daha hoşgörülü ve daha merhametlidir dininizi kurandan öğrenin
Eşşeği kurban da keselim tercümeyi okuyup kendine göre yorumlamıştır bilader

Şifa amaçlı veya zorunluluk hallerinde içilebilir, yenilebilir diye biliyorum. Zaten kullanım amacı şifa. Normal şartlarda haram kılınmış. Eti haramsa, sütü de haram. At etinde ise haramdır veya helaldir diye ortak bir fikir birliği yoktur. Savaşlarda kullanıldığı için yenmese daha iyi olur denilmiş.