PART3 CLAAS MEDION 340 VE ARES 557 ATX BUĞDAY HASATINDA 2015...!!!

01/07/2015

Arkadaşlar bu fotoğraflarda da bizim bir buğday tarlasını hasat etmekteyiz. Aynı gün yakınımızdan [MENTION=1424]ufukk[/MENTION] abide geçtiydi. Ama gel yardım et dedim gelmediydi....:D İleri ki günlerde hasat fotoğraflarını ve videolarını paylaşmaya devam edeceğim...;)

alipasalierkan.........;)

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

image.aspx

SON

First CLAAS....!!!

Son düzenleme:
Yorumlar için sağolun arkadaşlar....;)

Gel makinayı kullan deseydim gelirdim Erkan :)

Gelseydin abi bir tur verirdim nolacak...:D

Güzel paylaşım.senin sapları bağlamaya geleyim bu sene erkan iyi sap dusuyor oralarda :)

Fiyatta anlaşırsak gel tabi neden olmasın....:D Geçen sene 20 lira mı neydi bu sene sen kaç vercen...:D

Şöyle bi arpa yetiştiremedik gitti erkan maşallahı var verim nekadardi burda

Burası buğdaydı Fatih. Vallah buranın verimini şimdi bilemeyeceğim. Ama buğdayda geçen seneki ortalama 762 Kg dı. Arpada 670 Kg' dı.

Fiyatta anlaşırsak gel tabi neden olmasın....:D Geçen sene 20 lira mı neydi bu sene sen kaç vercen...:D

Burası buğdaydı Fatih. Vallah buranın verimini şimdi bilemeyeceğim. Ama buğdayda geçen seneki ortalama 762 Kg dı. Arpada 670 Kg' dı.

sen ne yaptın alipasalierkan 726 kg buğday ortalama, bizi utandırıyorsun.
zahmet olmazsa yaptığın işlemleri bizimle paylaş.

Önceki yıllarda 8-9 ₺ piyasası olsa olurdu.sapına biçmeye denk geliyor :)

Yorumlar için tekrar sağolun arkadaşlar....;)

sen ne yaptın alipasalierkan 726 kg buğday ortalama, bizi utandırıyorsun.
zahmet olmazsa yaptığın işlemleri bizimle paylaş.

Çok farklı bir işlem yapmıyoruz. Senenin getirdiği şartlar ve buğday cinsinden dolayı bu sene yüksek verim elde ettik. Zaten fotoğraflardan da belli oluyordur. Genel olarak köyümüzde verim geçen sene yüksekti diyebiliriz. 500 Kg' dan aşağı güzel işçilik yapanlardan biçen pek olmamıştır diye düşünüyorum. Geçen sene ekinleri çok iyi takipte ettik. İlaç ve gübre tam zamanında atıldı diyebilirim. Ayrıca yerleri derin işlemeye de önem veriyoruz.

Önceki yıllarda 8-9 ₺ piyasası olsa olurdu.sapına biçmeye denk geliyor :)

Geçen sene dediğim gibi yanlış hatırlamıyorsam 20 Liraya verdikti sapı. Zaten en çok bizim tarlalarda sap vardı. Hatta sırf meraktan bedavaya birkaç parça bağlamayı teklif edenler bile oldu. Eğer kendimize alacaksak diye...:D

Güzel paylaşım. 762 Kg :confused: 670 Kg :confused:

Toplamda kaç dekardan ? Bir hesap hatası olmasın ?

Hesap hatası yok. Zaten biçtiklerimizin yarısını ofise çektik. Depolarda yer olmadığı için 100 ton civarı ofise çektik bu sene. Arpaları da direkt tarladan verdik. Bu sene verimlerimiz yüksekti. Fotoğraflarda belli oluyordur zaten. Buğday çeşidimiz çok verimliydi. Senenin getirdiği iklim şartları da etkili olunca bu sene muazzam verim elde ettik diyebilirim. Buğdayda iki çeşit vardı. Nota' dan denemelik ektiydik. O mesala 600-650 Kg civarında filan verim verdi. O biraz ortalamayı düşürdü. Masaccio ise 700 Kg altına hiç düşmedi diyebilirim. Hele hayvan gübreli bir tarlamız vardı. Ne kadarda yatmıştı. Yatmasa rekor verim verirdi diye düşünüyorum. Yine de çok verdi. Arpada ise Scarpia ve Lord vardı. Lord özellikle çok iri daneli ve verimi yüksek bir cins. İkisinin ortalaması 670 Kg verdi.

Abi paylaşımların çok güzel bu arada claas yakıyo abi

Teşekkürler...