17 sonuçtan 1 ile 17 arası gösteriliyor
 1. #1
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,968
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Mercedes-Benz Türk'ün Hoşdere Otobüs Fabrikası'da üretilen Travego, tamamen yenilenerek farklı bir tasarımın yanısıra, en güncel güvenlik, konfor ve yakıt tasarrufu teknolojileriyle donatıldı.


  Euro 6 normuna uygun motora sahip olan yeni Mercedes-Benz Travego, Mart 2016 itibarıyla satışa sunulacak.

  Türkiye şehirlerarası ve turizm otobüs sektörünün lideri Mercedes-Benz Türk, otobüs ürün yelpazesinin amiral gemisi Travego'yu kullanıcı ve yolcuların beklentilerine en üst düzeyde yanıt verebilmek amacıyla geliştirerek yeniledi. Yeni Travego, CNR Expo Fuar Merkezi'nde düzenlenen etkinlikle kamuoyuna tanıtıldı.

  Hartmut Schick: "Yeni Travego otobüs konusundaki yetkinliğimizi otobüs dünyasına kanıtlayan bir üründür."

  Daimler Otobüs Grubu Başkanı ve EvoBus Başkanı Hartmut Schick, yeni Travego tanıtımına katılarak "Yeni Travego'nun tanıtımı Mercedes-Benz Türk tarihinin önemli dönüm noktalarından biridir. Yeni aracımız, otobüs dünyasındaki konumumuzu ve yetkinliğimizi kanıtlıyor" dedi.

  Britta Seeger: "Yeni Travego ile Türkiye pazarındaki lider konumumuzu daha da güçlendireceğiz."

  Mercedes-Benz Türk Direktörler Kurulu Başkanı Britta Seeger, toplantıda yaptığı konuşmada, "Yeni aracımızın kullanıcı ve yolcuların konforuna konfor katacağına inanıyoruz. Bu yeni aracın satışlarımıza ivme kazandıracağına ve Türkiye pazarındaki lider konumumuzu daha da güçlendireceğine inanıyoruz." diye konuştu.

  Süer Sülün: "10 yılda 1 milyar yolcu taşıyan Travego efsanesi devam ediyor"

  Mercedes-Benz Türk Otobüs ve Kamyon Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ise, Türkiye'de satılan her iki otobüsten birinin üretildiği Hoşdere Fabrikası'na bugüne kadar 432 milyon Avro'luk yatırım yaptıklarını anımsatarak, "2005 yılından bu yana Hoşdere Fabrikamızda ürettiğimiz Travego, otobüs ürün yelpazemizin amiral gemisi. Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde Türkiye'de ürettiğimiz 6.372 Travego aracımızın yüzde 20'sini ihraç ettik, yüzde 80'ini Türkiye pazarına sunduk. Bu 10 yıl içerisinde ülkemizde yaklaşık 1 milyar yolcu taşıyan ve 11 milyar kilometre yol yapan Travego'lar, bu özellikleriyle efsane modeller arasına girmiştir" dedi.

  Yeni tasarım ile daha güçlü, dinamik ve etkileyici görünüm

  Yeni tasarlanan ön ızgara, arka motor kapağı, ön ve arka farlar sayesinde daha güçlü, dinamik ve etkileyici bir görünüme sahip olan yeni Travego, aerodinamik tasarımı ile yakıt tasarrufu ve verimliliğe katkı sağlıyor. Alüminyum alaşımlı jantlar, görsel zenginliği arttırmanın yanısıra aracın ağırlığını azaltarak yakıt ekonomisine ayrıca katkıda bulunuyor. Yıkama özellikli Bixenon ön farlar, LED gündüz farları ve LED teknolojili arka farlar daha iyi görmeyi ve fark edilmeyi sağlıyor ve enerji verimliliğini artırıyor.

  Yeni Euro 6 motor ve aerodinamik tasarım sayesinde yakıt ekonomisi ve ekolojik kazanım

  2 akslı, 12 m uzunluğunda Travego 15 SHD, 46 yolcu kapasiteli ve 428 PS (315 kW) gücünde, Euro 6 normuna uygun 6 silindirli dik motora sahip. Euro 5 motorlardan daha yüksek verim ve performansa sahip Euro 6 Bluetec OM470 motor, egzoz emisyonlarını düşürürken daha düşük yakıt tüketimini de beraberinde getiriyor. Mercedes-Benz için özel geliştirilen Euro 6 motor ile entegreli sulu retarder sayesinde retarder yağı ortadan kalkıyor böylelikle yağ değişimi maliyeti ve ilave ağırlık da ortadan kalkıyor.

  Çekici aerodinamik tasarımı, yaklaşık 100 kg hafifletilmiş ve 90 km'den yüksek hızlarda otomatik alçalan araç karoserisi yakıt ekonomisine önemli ölçüde katkıda bulunuyor.

  Yolcu için en üst düzeyde konfor

  Yeni Travego hem sürücüsüne hem yolcusuna en üst düzeyde konfor sunuyor. Ön kapıdaki genişletilmiş açılı giriş yeni Travego yolcusuna daha rahat bir biniş sunuyor, basamakta yer alan ışıklı Mercedes-Benz logosu yolcusunu konfora davet ediyor.

  Yeni Travego'nun 2.100 mm olan olağanüstü iç yüksekliği ferah bir seyahat ortamı sunuyor.

  Daha geniş hacimli paket rafları, kaliteli yeni tip kumaşlar, özel tasarım yan duvar kumaşı, paket rafı altında boydan boya konumlandırılan alüminyum dekor parçalarıyla uyumlu yeni servis setleri ve LED teknolojili ambiyans aydınlatma, hoş bir atmosfer sunuyor. Yeni Travego için özel tasarlanmış yüksekliği ayarlanabilir ve yan parçaları katlanabilir baş dayamalı koltuklar, yolcu konforunu seyahat sırasında en üst düzeye çıkarıyor. Yana doğru kaydırılabilen koltuk, rahatlık hissini arttırırken, parke görünümlü zemin şık ve sıcak bir hava katıyor.

  Çift bölgeli klima, otobüs içindeki sıcaklığı eşit miktarda dağıtarak herkesin yolculuğunun en üst düzeyde konforlu geçmesini sağlıyor.

  Konforlu sürüş için yeni teknolojiler

  Yeni tasarlanan kokpit, modern gösterge paneli ve renkli ekran sürücüsüne hem modern bir atmosfer, hem de rahatlık sunuyor. Ergonomik ve kokpitle uyumlu tasarıma sahip, erişimi kolay butonlar, sürücünün tüm kontrolü ellerinin altında tutmasını sağlıyor. Deri kaplı direksiyon simidi, zarif tasarımı ile sürüş keyfine katkıda bulunurken direksiyon üzerindeki çok fonksiyonlu düğmelerle sürücü araçla ilgili tüm verilere rahatça ulaşabiliyor. Yeni klima kontrol ünitesi, sürücü ve yolcu bölgelerini ayrı kumanda etme imkanı sunuyor ve dijital ekranı ile kolayca kontrol edilebiliyor. Mercedes-Benz otobüsler için tasarlanan Otobüs Multimedya Sistemi (CMS), 7"geniş ve parlak ekranıyla tamamen yeni, modern ve ergonomik olarak tasarlandı. CMS, dahili bluetooth modülü ile güvenli telefon görüşmesini mümkün kılarken, geri görüş kamerası görüntüsü, geri vites devreye girdiğinde otomatik olarak CMS ekranına aktarılıyor. Yeni eklenen start-stop butonu da sürüş konforunu artıran özelliklerden biri.

  Sürüş konforunun yanı sıra genişletilmiş sürücü yatma yeri ve sürücü yatma yeri kliması, sürücüsüne dinlenirken de en üst düzey konfor sağlıyor.

  Aktif ve pasif güvenlik sistemleri ile sınıfının öncüsü

  Yeni Travego birçok güvenlik sistemini standart donanım olarak sunuyor ve gelecekte otobüslerde yasal olarak bulunması gerekecek birçok özelliğe bugünden sahip. En üst düzeyde güvenlik sunan yeni Travego'nun standart donanım kapsamı:

  § Önde yavaş giden veya duran araca kısmi ya da tam frenleme ile arkadan çarpmaları önleyen veya kazadan kaçınılamıyorsa kazanın şiddetini azaltan ABA 3 (Aktif Acil Fren Sistemi 3),

  § ABA3'e entegre, sürücü tarafından belirlenen takip mesafesine riayet ederek ve güvenlik mesafesinin aşılması durumunda aracı frenleyen, sadece güvenliği değil konforu da arttıran ACC (Adaptif Hız Sabitleyici),

  § 70 km/s hızı aşınca devreye giren, sürücünün istemsiz olarak şeritten çıkması durumda uyarı veren SPA (Şerit Takip Asistanı),

  § Lastiklerin hasar görmesini önleyerek hem güvenlik hem maliyet avantajı sağlayan Lastik Basınç İzleme Sistemi,

  § Mercedes-Benz mühendisleri tarafından geliştirilen, 2018 yılından itibaren geçerli olacak kanuni gereklilikleri şimdiden yerine getiren, devrilme testlerinde üstün başarı sağlamış, burulma ve darbeleri en iyi şekilde absorbe eden yeni şasi.

  § "Ön Çarpışma Koruyucu Sistemi" ( FCG), ciddi ön darbe alma durumunda darbeleri emer, Travego'nun altına araç girmesini önler, aynı zamanda da sürücü koltuğunu arkaya kaydırmak suretiyle kullanıcısını korur.

  § Savrulmayı önleyerek virajlarda ve ani manevralarda güvenliği sağlayan ESP (Elektronik Stabilite Programı),

  § Tekerleklerin frenleme anında kilitlenmesini engelleyen ABS,

  § Hızlanma anında çekici tekerleklerin kaymasını engelleyerek buzlu yollarda bile güvenli kalkış imkanı veren ASR,

  § Her koşulda dengeli frenleme sağlayan elektronik fren sistemi EBS (Elektronik Fren Sistemi),

  § yüksek yol tutuşu sağlayan Elektronik Seviye Kontrolü ,

  § araç içi kablolamayı azaltan ve etkin veri iletişimini sağlayan FPS (esnek programlanabilir kumanda ünitesi),

  § ön ve arka tekerleklerde daha güçlü ve homojen fren etkisi sağlayan disk frenler.

  Yeni Travego, 45.000 km'den 60.000 km'ye çıkartılmış olan uzun bakım aralığı, düşük bakım maliyetleri, düşük yakıt tüketimi ile filoların tercihi olmaya devam edecek. Mercedes-Benz'in yaygın servis ve yedek parça ağıyla da Türkiye'nin her yerinde kullanıcısının yanında yer alan yeni Travego Mart 2016'da satışa sunulacak.


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 25259997055_069331ec37_o.jpg
Görüntüleme: 528
Büyüklüğü: 52.1 KB (Kilobyte)

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: efsane_travego_yenilendi_1456756390_9.jpg
Görüntüleme: 675
Büyüklüğü: 28.8 KB (Kilobyte)

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 24892191509_4bd5a5d360_o.jpg
Görüntüleme: 642
Büyüklüğü: 34.9 KB (Kilobyte)

  Bence eski olan daha yakışıklı

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 20151006_105241.jpg
Görüntüleme: 98
Büyüklüğü: 1.91 MB (Megabyte)

  Bu seriyi Actros serisine özendirmişler
  Aşağıdaki yeni actroslar daha buralarda yok...


  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: 8012170158_ecfe7fec73_b.jpg
Görüntüleme: 1914
Büyüklüğü: 358.5 KB (Kilobyte)

  Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi: maxresdefault.jpg
Görüntüleme: 173
Büyüklüğü: 85.4 KB (Kilobyte)

 2. #2

  Üyelik Tarihi
  03 Ekim 2012
  Şehir
  aksaray
  Yaş
  25
  Mesajlar
  680
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Güzel paylaşım

 3. #3
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,968
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Alıntı kursatkesikbas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güzel paylaşım
  Teşekkürler alacan mı travego ve actros illa biri olacak

 4. #4
  MUSTAFA361 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  11 Şubat 2008
  Şehir
  Tekirdağ
  Yaş
  25
  Mesajlar
  1,086
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Guzel paylasim tesekkurler. Bana 403 ler daha iyi geliyor, travegolara isinamadim bir turlu

 5. #5
  Ali Dmr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  30 Kasım 2014
  Şehir
  İzmir
  Yaş
  22
  Mesajlar
  1,452
  Adı geçen
  4 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Bana travego rahat gelmiyor. Neoplan daha konforlu. Ama geçen tuorismo ile gittik, koltukların arasını geniş yapmışlar.

 6. #6
  mrdnyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  20 Mart 2011
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  856
  Adı geçen
  9 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  0302 Mercedes üzerine otobüs tanımam hasta olurdum çocukken,hatta defter sayfalarına direksiyonunu çizip az şöförlük yapmadım Alpuya belediye ))

 7. #7
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,968
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Alıntı MUSTAFA361 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Guzel paylasim tesekkurler. Bana 403 ler daha iyi geliyor, travegolara isinamadim bir turlu
  Ben seviyorum 15 shd tek dingil olan iyi ya da setra

  Alıntı Ali Dmr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bana travego rahat gelmiyor. Neoplan daha konforlu. Ama geçen tuorismo ile gittik, koltukların arasını geniş yapmışlar.
  Ben seviyom namıssız mersoyu Travego güzel araç

  Alıntı mrdnyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  0302 Mercedes üzerine otobüs tanımam hasta olurdum çocukken,hatta defter sayfalarına direksiyonunu çizip az şöförlük yapmadım Alpuya belediye ))
  Seninkini müzeden rica edelim hiç olmadı 403 falan diyeydin

 8. #8

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2015
  Şehir
  Kayseri/Pınarbaşı
  Yaş
  36
  Mesajlar
  787
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Çeşitli kamyon tır Isuzu İveco midibüs Sprinter kullandım. Ama hiç büyük otobüs sürmedim 0403 içimde uhde kısmet olursa doya doya kullanacam birgün. :-) Hemen hemen her marka otobüsle yolculuk yaptım en rahatsız olduğun Setra'ydı. Mercedes otobüsün hakkını veriyor. Tır kamyon tonajlı çalışmada Man,konforda Scanıa Volvo Daf. Geçen Mercedes fabrikasından geldiler paylaşılan Actros bu yıl içinde piyasaya çıkacakmış.

 9. #9

  Üyelik Tarihi
  05 Ocak 2010
  Şehir
  Burdur
  Yaş
  29
  Mesajlar
  525
  Adı geçen
  0 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  tırlar çok güzel olmuş. mercedes tır işinde man, scania vs, göre tip yönünden sıkıntılıydı. bir nevi kabak tosun gibi tipi vardı. bu sefer gayet albenili olmuş.

 10. #10
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,968
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Alıntı koridorlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Çeşitli kamyon tır Isuzu İveco midibüs Sprinter kullandım. Ama hiç büyük otobüs sürmedim 0403 içimde uhde kısmet olursa doya doya kullanacam birgün. :-) Hemen hemen her marka otobüsle yolculuk yaptım en rahatsız olduğun Setra'ydı. Mercedes otobüsün hakkını veriyor. Tır kamyon tonajlı çalışmada Man,konforda Scanıa Volvo Daf. Geçen Mercedes fabrikasından geldiler paylaşılan Actros bu yıl içinde piyasaya çıkacakmış.
  İnşallah abi bir 403 bul bol bol kovala.
  Bu actros modelleri 2-3 yıldır avrupada yani almanyada var.
  Bu model çıktığında eski actros kasasını üretim bandını buraya kurdular kendileri bu modeli kullanmaya başladılar.
  en sona hep bize..

  Alıntı Gassal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  tırlar çok güzel olmuş. mercedes tır işinde man, scania vs, göre tip yönünden sıkıntılıydı. bir nevi kabak tosun gibi tipi vardı. bu sefer gayet albenili olmuş.
  Mercedez otobüste on numara, tırda scanıa volvo işveçli kardeşler

 11. #11

  Üyelik Tarihi
  03 Mayıs 2009
  Şehir
  Manisa
  Yaş
  41
  Mesajlar
  3,160
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Bu otobus sevdasi bir hastalik gibi hele de biraz kullandiysan kalir ustunde resmen. Yeniler cok guzel ama benim aklim hala V8 de hele de
  Son 303 lerdense. Sabaha kadar uyumam dinlerim sesini.
  https://youtu.be/ZkHRXawCl3Y

 12. #12
  mrdnyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  20 Mart 2011
  Şehir
  Eskişehir
  Yaş
  27
  Mesajlar
  856
  Adı geçen
  9 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Alıntı ydincbayram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu otobus sevdasi bir hastalik gibi hele de biraz kullandiysan kalir ustunde resmen. Yeniler cok guzel ama benim aklim hala V8 de hele de
  Son 303 lerdense. Sabaha kadar uyumam dinlerim sesini.
  https://youtu.be/ZkHRXawCl3Y
  Bende severim bu V8 leri abi Eskişehir'de arada fabrika çıkışlarına denk geliyorum trafikte bende müzik gibi sesi...
  Tam tamına 14.6L motor hacmi var bunlarda,bir tane bulup traktöre uydurmak lazım

 13. #13

  Üyelik Tarihi
  03 Mayıs 2009
  Şehir
  Manisa
  Yaş
  41
  Mesajlar
  3,160
  Adı geçen
  8 Mesaj
  Etiketlenme
  1 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Buyuk de bi pulluk ayarlamalisin yaninda. ☺

 14. #14
  Atatürkçü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  08 Ekim 2015
  Şehir
  (çanakkale-gelibolu
  Mesajlar
  1,607
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Güzel paylaşım. Çok iyi.

 15. #15

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2015
  Şehir
  Kayseri/Pınarbaşı
  Yaş
  36
  Mesajlar
  787
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Aynen öyle oldu Scania Aksaray'a fabrika kurmak için yer isteyince Mercedes yetkilileri valiyle belediye başkanının yanına gitmiş yer verilirse fabrikayı komple taşırız diyerek. Mercedes Volvo Man ve Renault'a göre seri Renault'ta Volvo motor var. Fakat yalıtım konfor ve fren konusunda sıkıntılı. Avrupa için modeller ayrı Tr için farklı bu her sektörde böyle. Şu an 2015 3340 kullanıyorum öncekilerden eser yok pancar motoru gibi kafa şişiriyor

 16. #16
  Ercan AYKUŞ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik Tarihi
  31 Aralık 2013
  Şehir
  ESKİŞEHİR
  Yaş
  27
  Mesajlar
  5,968
  Blog Girişleri
  13
  Adı geçen
  25 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Alıntı ydincbayram Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bu otobus sevdasi bir hastalik gibi hele de biraz kullandiysan kalir ustunde resmen. Yeniler cok guzel ama benim aklim hala V8 de hele de
  Son 303 lerdense. Sabaha kadar uyumam dinlerim sesini.
  https://youtu.be/ZkHRXawCl3Y
  Ben travegonun sesine bayılıyorum saat gibi gece yolculuğunda arka koltukta ninni gibi.

  Alıntı mrdnyldz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bende severim bu V8 leri abi Eskişehir'de arada fabrika çıkışlarına denk geliyorum trafikte bende müzik gibi sesi...
  Tam tamına 14.6L motor hacmi var bunlarda,bir tane bulup traktöre uydurmak lazım
  Organizede hala kullanan var bizim şirket yaş şartından dolayı 2000 mod üzeri

  Alıntı Atatürkçü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güzel paylaşım. Çok iyi.
  Teşekkürler.

  Alıntı koridorlar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Aynen öyle oldu Scania Aksaray'a fabrika kurmak için yer isteyince Mercedes yetkilileri valiyle belediye başkanının yanına gitmiş yer verilirse fabrikayı komple taşırız diyerek. Mercedes Volvo Man ve Renault'a göre seri Renault'ta Volvo motor var. Fakat yalıtım konfor ve fren konusunda sıkıntılı. Avrupa için modeller ayrı Tr için farklı bu her sektörde böyle. Şu an 2015 3340 kullanıyorum öncekilerden eser yok pancar motoru gibi kafa şişiriyor
  Birileri tek kahraman olmak istiyor, KOÇ firması nasıl olmuşta bununla ortaklık kurmamış genelde koç amerikancı
  Ben scanıaları beğeniyorum v8

 17. #17

  Üyelik Tarihi
  19 Ağustos 2015
  Şehir
  Kayseri/Pınarbaşı
  Yaş
  36
  Mesajlar
  787
  Adı geçen
  1 Mesaj
  Etiketlenme
  0 Konu

  Cevap: Mercedes-Benz Travego tamamen yenilendi  Scanıa ve Daf kullanmadım. Daf Hollanda menşei fakat 1975 yılında Volvo tarafından satın alındı. Volvo 540 lowbert 440 kırkayak 430 tır kullandım ne arabalardı,şu an hafriyattayım memleketten çağırıyorlar pirket işi 1840 axor ve Scania 420 arabaları var bakacam bi. Arkadaş otobüse çok meraklıydı o koltuğa oturan bi daha bırakamaz derdi. Muavinlikten sonra otobüse başladı şu anda şehirlerarası çalışıyor. Tırcı arkadaşım vardı Finansbank iç anadolu bölge müdürünün şöförü oldu müdür emekli olurken torpil oldu vezneye aldılar. Orayı bıraktı şimdi Dsi'de tır sürüyor. Bazı hastalıkların tedavisi yok yazıkki :-)

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Arama Motoru Etiketleri

travego 2016

yeni mercedes axor

mercedes benz travego turkiye

SEO Blog

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Var
 •  
Yukarı Çık
Hakkımızda
TrakKulüp, Türkiye'nin en büyük çiftçi paylaşım sitesidir. Sitemizde traktörler, biçerdöverler, tarım makineleri, tarım aletleri, çiftçilik, tarım ve hayvancılık ile ilgili 1.000.000'dan fazla mesaj bulunmaktadır.

62.000 üyemiz gibi sizi de aramızda görmek isteriz.
Bizi Takip Edin
trakkulup@trakkulup.net
DMCA.com Protection Status