Marshall yardımı gibi bir proje, süt sığırcılığına çözüm olabilir mi?

Bu konu bir ara basında gündeme gelmişti. 1940 lı yıllardan 70 lere kadar, çok farklı hükümetler döneminde ilkokullarda küçük çocuklara, ABD den gelen Marshall yardımı olarak bilinen süt tozu dağıtımı olmuştur. Benim çocukluğumda süt dağıtımı yoktu; ama okulda süt odası denen, metruk bir oda vardı. Bu oda bizden önceki dönemlerde, süt dağıtımının yapıldığı odaymış.
Marshall yardımları yapılırken, ABD nin eritmek istediği tarımsal stoklarını erittiği, aynı zamanda üretim fazlalığından doğan, hayvancılık ve tarımla ilgili krizleri bu sayede aşarak bu günlere geldiği söylenir. Bu gerçekten böyle midir? bu ayrı bir konu.
Türkiye de bahar aylarında veya üretimin iç tüketimden fazla olduğu dönemlerde, üreticiden iç piyasanın ihtiyacından fazla olan sütü alıp, süt tozu yapsa ya da işlese ve bunu başka ülkelere, hibe olarak dağıtsa, bu hem süt hem et hayvancılığına çözüm olabilir mi?

Trakkulup yemini :eek: ben yeni okudum.
2-Açtığım konulara kimse cevap yazmıyo diye kahrolmayacağıma. Ne ararsan kendinde ara başkası yalan ağlar atasözüne göre azmedeceğime ve azimle zıçanın delemeyeceği bişey olmadığını kanıtlayacağıma.

15-Üye olduktan hemen sonra bismillah yok şunu şöyle yapsaydınız, yok şu niye şöyle diye ukala tavırlar sergilemeyeceğime

17-Her türlü topic ve paylaşıma yorum yazacağıma yazmazsam kuşum aydın olacağıma... Bu yemini hazırlayan Bulduklu kardeşime teşekkürler
Bu akşam bereket hayvancılıkta Cenk beyin programında aynı konu gündeme geldi ama:D