Biçerden arda kalan saman i balya disinda torbalama yapan bir alet varmiş

Selam, arkadaslar biçerle kelle dişinde saman oluyor ya normal torba toz saman diyoruz bunu torbalama yapan saman torbalama makinası varmiş bu konu, hakkında bilgisi olan veya kullanan, arkadaş varsa yardım edebilirmi almayı düşünüyorum bulabilirsem şimdiden herkese teşekkür ederim

Sanırım toz saman presleme makinasından bahsediyosunuz toz samanın kara şeklinde torbalara sıkıştırıp presler balya gibi, bizim bölgede vardı ilk sezon baya coktu makinalar sonradan baya azaldı traktör kuyruk milli ile çalışır baya tozlu meşakkatli iş hiç bulaşma derim ben cünkü yavaş yavaş bizdede balyaya geçiliyor :)

Öncelikle teşekkür ederim de bizim buralarda toz, saman dediğimiz ürünü mecbur çiftçiler torba olarak tercih ediyor o yüzden torbalanmiş saman sart ve bunun bir aleti varmiş bulmak lazım acaba hangi markaydı biliyormusun kardeşim ve normal, sizin bölgede de bizim bölgede Dr toz saman sende biliyorsun ister istemez ucuz olsun pahalı olsun, saman herzaman bir ihtiyaç toz, saman nasıl balya olur balya olsa bile ne kadar verimli olur