kubota hidrolik arıza

[video=youtube;UjJUtt_RV-s]https://www.youtube.com/watch?v=UjJUtt_RV-s[/video]

arkadaşlar yeni aldıgımız kubotayı sılaj işine koşacaktık ki ben makinayı daha onceden taktım ve hidroligi kaldırdım makina arkadayken 2. fotodaki hali düz kalkıyo hidrolikler makinayı sağ tarafa alınca ise ilk fotodaki gibi yük binen kol aşşada diger kolda yukarda kalıyor freze kısmından. videoda çektim hid. kolunu kaldırıyorum yan oluyor hassasiyet kolunu da kaldırınca kollar biraz daha kalkıyo ve sag kol kendini biraz daha topluyor. boyle bişey yaşayan başına gelip cozum bulunan bi arkadaş varı sıkıntım sadece sılaj makinası traktorun sağ tarafına cevirip kaldırınca oluyor ve traktorun frezesi sabit.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gecmis olsun. İlginc bir durum. Hidrolikler tek pistonla dahi ayni yukseklikte calismasi lazim cunku icerde mil var iki kolu birbirini bagliyor. Hic basima gelmedi bugune kadar. Pistonda ic kacak olsa dahi boyle bisey mumkun degil. Freze mi siyirdi simdi bu yani traktor daha yeni, siz iyisi mi servisini cagirin garantiden tamirini yapsinlar bir an once. Tekrardan gecmis olsun...

Gecmis olsun. İlginc bir durum. Hidrolikler tek pistonla dahi ayni yukseklikte calismasi lazim cunku icerde mil var iki kolu birbirini bagliyor. Hic basima gelmedi bugune kadar. Pistonda ic kacak olsa dahi boyle bisey mumkun degil. Freze mi siyirdi simdi bu yani traktor daha yeni, siz iyisi mi servisini cagirin garantiden tamirini yapsinlar bir an once. Tekrardan gecmis olsun...

saolsun frezede sıyırma yok 2 kol birbirine baglı servis konusunda istanbuldan yalcın bey baktı normal gibi gordu yuk bınıyo dedi sonra case 80 motorum var ona taktık o ok gibi kaldırınca bişey diyemedi cozum yolu bulacaz dediler servis sılaj işim acele değil diye pek acele etmiyo 70 km falan uzagımda. pazartesine kadar mudahale eden olmazsa marubeni arayıp onlara iletecem derdimi.

İçerideki fre Zeliha mil tek parça ise kolların biri freze sıyırmış olabilir.veya freze mil kesmiş olabilirmi?

Dediğin gibi bencede mil kesik içeriden, yardımcı dik pistonlar olduğu için belli olmuyor milin kesik olduğu , tek parça mil mümkün değil yapmaz o boşluğu , tabi dışta mili tutan gövde yatakta burçlarda bir boşluk yoksa .

Dediğin gibi bencede mil kesik içeriden, yardımcı dik pistonlar olduğu için belli olmuyor milin kesik olduğu , tek parça mil mümkün değil yapmaz o boşluğu , tabi dışta mili tutan gövde yatakta burçlarda bir boşluk yoksa .

Bu gibi bir durumda kollarin her hangi birinin altina kriko vurulsa cok rahat anlasilmaz mi? Yada daha basitinden kolun bir tanesinin altina kutuk koyarak kollari asagi salsin. Elle kaldirarak bile belli olabilir.

hallolur hallolmucek bişey yok servis gelmezse japonlar kendileri gelip bakar motora dedi bayimiz.

Geçmiş olsun düzelir servis yapar. Ancak o bayilerin ve ithalatçıların japonyada gelir almanyadan gelir lafları külliyen yalan servis sorunu biliyodur inşallah yoksa traktöründe denk gele yerleri söktürme haline hareketlerine bak güven veriyorsa yaptır yoksa başka servis yada ithalatçı firmadan teknisyen iste.

Daha önceden söylediğim gibi sorun büyük ihtimalle iki kolu birbirine bağlayan frezede. Şemada hidrolik kolların bağlantı şekli görünüyor. İşler başlamadan servis gelip baksın ;)

Resimler ve ekler

• hd kol.jpg
    hd kol.jpg
    230.6 KB · Görüntüleme: 367
  • Beğen
Tepkiler: historyman