Shader Model 2.0 Hatası...!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Arkadaşlar LS' yi ilk defa bilgisayarıma kurdum. Fakat oyunu açmak için tıkladığımda karşıma aşağıdaki hata geliyor. Hatada Shader Model 2.0 gerekli olduğu yazıyor. Ayrıca lütfen son çıkan vidyo driverlarınıda yükleyin diyor. Sizce bu hata neden kaynaklanıyor? Nasıl çözebilirim? Ben DirectX' ten kaynaklandığını düşünüp 9 ve 10 versiyonları ile ilgili birkaç şey kurdum. Nettede araştırdım. Fakat bir çözüm bulamadım. Acaba ekran kartı mı desteklemiyor? Ekran kartım Nvidia Geforce 6600 Go(128MB), İşlemcim 2.0 Ghz Centrino ve 1 GB Ram var. Bu oyun için bu özellikler oyunu çalıştırmak için yeterlidir diye düşünüyorum. Fakat yineden bir sonuca varamadım. Sorun ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum....

Ynt: Shader Model 2.0 Hatası...!!!

Erkan abi genelde bu tür hata olduğunda ekran kartı ile ilgili olduğunu yazmışlardı konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımıziBen pek anlamıyorum bu işlerden

Walla Erkan abi senin ekran kartin oyunu kaldiramiyor kisacasi oyunu calistira bilmen icin shader 2.0 sahip olman lazim ama ekran kartini bi guncelle belki olur

Arkadaşlar hatanın çözümünü oyunun sitesinde buldum. Nvidia ve ATI ' nin ekran kartlarında bazen bu hata çıkıyormuş. En son driverinı yüklemek istiyormuş. İlginize teşekkür ederim. Konuyu ilgili bölüm moderatörü kitleyebilir....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...