Ford 6600 Kuyruk Mili Sorunu

İyi günler.

Bizim 6600'ün kuyruk milinde ne sorun olduğunu anlayamadım. Ustaya göstermeden kendimiz yapabilir miyiz diye bilenlere sormak istedim. Sorun(lar) şu:

1) Kumanda kolu ayırıcısı yalama yapmış sanırsam mil sürekli dönüyor fakat kumanda koluna iyice asıldığımda mil yavaşlıyor ve duruyor, bıraktığımda yine aynı şekilde dönmeye devam.

2) Mile bir yük bağlayıp, (kumanda kolunu çalışma veya durma pozisyonuna getirdiğimize bakmaksızın) hiç hareket etmiyor.

kumanda kolunda bir sıyırma veya yalama olduğunu düşünüyorum. Sizin yorumunuz ne olabilir?

Bunlar yag basincli kuyruk millidir yag basincini ayarlayan bi zimbirti vardir icerde once yagi kontrol edin yag eskimis karincalanmis azalmis olabilir. Eger yagi tam ise o zimbirtida bi promlem var demektir kolla bi alakasi olacagini sanmam bide soyle olur kuyruk milini elle oynatmayi deneyin eger oynuyorsa bilya kece dagitir mil bosluk yapar kolda karsilama yapmaz. Yine ustalik bi durumdur bu iyi bir ford traktor ustasi halleder o problemi fordun kuyruk mili cok guzeldir

• Beğen
Tepkiler: dorylaion