Selam un aleyküm

Selam un aleyküm bütün çiftçi arkadaş ve abiler yeni üyeyim fiat 80 66 yada 70 66 çift çeker almak istiyorum dt serisi yada dt s serisi nedir anlatabilir misiniz birde bu iki traktör un arti ve eksikleri nelerdir genelde balya makinasi ve mısır ekim biçim herk işlerinde kullanacağım hee ikisini de kullanan arkadaş yada abiler bilgi verebilir misiniz

Selam un aleyküm bütün çiftçi arkadaş ve abiler yeni üyeyim fiat 80 66 yada 70 66 çift çeker almak istiyorum dt serisi yada dt s serisi nedir anlatabilir misiniz birde bu iki traktör un arti ve eksikleri nelerdir genelde balya makinasi ve mısır ekim biçim herk işlerinde kullanacağım hee ikisini de kullanan arkadaş yada abiler bilgi verebilir misiniz

Aleykümselam.. Şimdiden hayırlı olsun iki traktörde sizi pişman etmez.
Almak istediğiniz Fiatlar 66 serisi olarak tanımlanır. 12 ileri, 12 geri vitese sahiptir ve diğer 8 ileri 2 geri şanzımanlı 56 serisi(70-56 gibi) ve 46 serisi (65-46 gibi) traktörlerden şanzıman olarak daha iyidir. Arka çeki sistemi yukarı-aşağı asansör tipi+oklu çeki olduğu için her türlü ekipmanı çekiye rahatlıkla bağlayabilirsiniz. Silaj makinesi, balya makinesi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Motor özellikleri olarak:
70-66s = 3,6litre70hp
80-66s = 3,9litre 80hp
Hidrolik kaldırma kapasitesi olarak fazla fark yok ama 3565kg olan 80-66 almanız daha mantıklı olur.
Almayı düşündüğünüz iki traktör de 66 seri olduğu için fazla fark edeceğini sanmıyorum. 80-66 motor hacminden dolayı biraz daha fazla yakar muhtemelen.

S serisi Fiatlar 1996 yılından sonra çıkan ön far panjur kısmı siyah olmasıyla 'karakafa' lakabını almış traktörlerdir. 'S' olmayan daha eski Fiatlarla nerdeyse tamamen aynı özelliğe sahip olup sadece biraz daha seridirler. Fiat kullanıcısı olarak kanaatimce tabi.

DT Fiatlar ise çiftçeker olanlardır. DTS ise 1996 yılından sonra çıkan, modeli daha yeni olanlar. 1993 model 70-56DT ve 1998 model 70-56sDT kullandım aralarında hissedilir bir fark yok.

Kısacası ikiside iyi traktör ama bence 80-66s DT

• Beğen
Tepkiler: ORHANAYHAN
Fiat 80-66s DT teknik özellikleri broşürü:
TURK_FIAT_80_66_DT_PAGE_2.jpg

• Beğen
9b2110fe8733e9c28f4853f016f7cb5d.jpg

Gayette memnunum tavsiye ederim eger buyuk isler yapmicaksaniz hicbir sekilde sizi uzmez. Yakitida gayet iyi. 1998de tanistik ve bu zamana kadar buyuk hicbir arizasi yok. Benim traktorun tek cekerini aradim ara isler icin. Temiz bulamadim. Ve bu sebepten dolayi 285s aldim 1999 model rotsuz. Mazotu biraz fazla yakiyor zorlanmamasina ragmen. Fiattan sasma. Hidrolik konusunda, ben irtem 2750 bugday mibzeri kullaniyorum dolu makina uzerine 10 cuval mal koyuyorum sen yap artik hesabini...

• Beğen

Silaj için 70-66s biraz hafif kalır. Bizde 70-56s dt ile çok silaj biçtik babamla. Ama 80-66s daha verimli olur. Çünkü 70bg motor çok kuvvetli mısırlarda yavaş gittiği için silaj işi yavaş kalır. Tek sıra silaj makinasının hakkı 85-90 beygir motordur. Ama 70 ile yapılmaz mı ? Biz yıllarca yaptık.

• Beğen

7066 nın pistonu 100 lük 8066 nın pistonu 104 lük