Avrasya Fuarının Meyvelerini Topladım (Göktürk-)

14.10.2010
2,244
4,079
Amasya

Daha önce açtığım konuda
(http://www.trakkulup.net/threads/78204-avrasya-fuarindan-ala-ala-bunu-aldimgokturk) belirttiğim malzemeler geldi ve tarım aletlerime takıldı.
Fuardan aldığım 60 mm lik krikoyu su tankerim için saklayıp uysal hidrolik'ten 70 mm liği getirttim.
Römork krikosunun eski durumu şöyleydi.

Yenisini taktırınca ok bölgesini temizleyip boyadım.

Bu kadar bakımdan sonra römork sevinçten havaya uçtu tabii.

Kültüvatör ayaklarım ''doğu tipi''idi.Öndeki ayağın bir taraf sınırı ile arkadakinin karşı sınırı aynı çizgi üzerinde olduğundan ot kaçırabiliyordu.

Fuardaki Sağlamel standından ısmarladığım 31 cm ''standart tip'' ayaklar geldi ben de onları monte ettim.Artık ot kaçırmayacağım çünkü ön arka ayaklar arasındaki 10 cm lik toprak parçası iki kere kazınmış olacak.

600 litre 12 mt Önallar tarla pülverizatörümün tarla kollarını çıkardım ve önallardan gelen makarayı,50 metre hortumuyla tabancasını monte ettim.Aynı marka olduğundan problemsiz olarak işlemi tamamladım.İstediğim zaman tarla kollarını tekrar kullanabileceğim.

Bütün malzemeler Konya'dan geldi.Teşekkürler Konya sanayisi.

Daha önce açtığım konuda
(http://www.trakkulup.net/threads/78204-avrasya-fuarindan-ala-ala-bunu-aldimgokturk) belirttiğim malzemeler geldi ve tarım aletlerime takıldı.
Fuardan aldığım 60 mm lik krikoyu su tankerim için saklayıp uysal hidrolik'ten 70 mm liği getirttim.
Römork krikosunun eski durumu şöyleydi.

Yenisini taktırınca ok bölgesini temizleyip boyadım.

Bu kadar bakımdan sonra römork sevinçten havaya uçtu tabii.

Kültüvatör ayaklarım ''doğu tipi''idi.Öndeki ayağın bir taraf sınırı ile arkadakinin karşı sınırı aynı çizgi üzerinde olduğundan ot kaçırabiliyordu.

Fuardaki Sağlamel standından ısmarladığım 31 cm ''standart tip'' ayaklar geldi ben de onları monte ettim.Artık ot kaçırmayacağım çünkü ön arka ayaklar arasındaki 10 cm lik toprak parçası iki kere kazınmış olacak.

600 litre 12 mt Önallar tarla pülverizatörümün tarla kollarını çıkardım ve önallardan gelen makarayı,50 metre hortumuyla tabancasını monte ettim.Aynı marka olduğundan problemsiz olarak işlemi tamamladım.İstediğim zaman tarla kollarını tekrar kullanabileceğim.

Bütün malzemeler Konya'dan geldi.Teşekkürler Konya sanayisi.

cemal bey güle güle kullanın . yenilik herzaman iyidir .

Güzel yenilikler olmuş Cemal abi. Güle güle kullan hepsini...
Teşekkürler Erkan.

makarayı kaça aldın ben demire sarıyorum hortumu brde ben almayı düşünüyorum vveya kendim yapmayı
Sakın kendin yapma,astarı yüzünden pahalıya geliyor.110 TL.Makinaya giden ve göbeğindeki uzun hortuma eklenme parçaları dahil.

cemal bey güle güle kullanın . yenilik herzaman iyidir .

Teşekkürler erol Bey.

Güzel paylaşım yenilikler güzel olmuş :)
Teşekkürler.

Abi kolay gelsin güzel gelişmeler bunlar iyi sonuç verincede insan mutlu oluyor.
Tşk.Kriko gerçekten canıma yetmişti.Pehlivan kolu ve yardımcı bir kişi gerektiriyordu.
Kazayağı pabuçlarını daha denemedim.İlk otlar çıkınca tepelerine binecem.Toprağın üst 6-7 santimi ile uğraşacağım için 240'ı zorlayacağını sanmıyorum.Ayaklar çok büyük olduğundan derinlere dalarsam 240 çekemez.

kolay gelsin.Kazayağı pabuçların gayet kaliteli mal.
Teşekkürler.

Maşallah. Hayırlı olsun güzel günlerde kullanmanız dilegiyle. Kazayağı papucları tane olarak kaç tl ye geldi acaba.
Tşk Hacı Mehmet bey.Tanesi 15 TL.Toplam 20 lirada kargosu tuttu.
Güzel olmuş hepside bahar boşluğunda yapmak lazım bu işleri sezonda sıkıntı oluyor
Tşk.sezonda zamana karşı yarıştığımızdan aksaklık olunca elimiz ayağımıza dolaşıyor :)