Hangi bilgisayar markasını almalıyım? NİÇİN?

HANGİSİ

• Kullanılan toplam oy
    33

2009 da Lenovo minibook aldık halen sorunsuz kullanıyoruz şu ana kadar arıza çıkarmadı. Paran varsa Asus biraz daha uygun olur dersen Lenovo. Yalnız Dell markasını da övdüler şimdiki alacağım laptop Dell Alienware 17 ..

Masaüstü veya dizüstü(laptop) hangisine karar vereceğinizle ve bütçenizle alakalı.
Masaüstünde fiyatı çok aşağıya tabana çekmeyin. Masaüstünde toplama yapmanızı öneririm.
Oyun oynayacağım, i7 yada AMD 8 çekirdek olsun derseniz, o kasanın içerisindeki Güç ünitesi(power-psu) en az 550W olmalı. %80 verilimli çalıştığını göstermeli. Bir diğer nokta bilgisayarın bilgileri yazdığı (işletim sistemi buraya yazılır ve bilgisayar açıldığında buradan okur) Hard diskin yeterli kapasite ve 7200devir/dk olduğundan emin olun. Başka şeylerde var ama girmeyeceğim.

Dizüstü alacaksanız; önce alacağınız bilgisayarın markasına ve modelini not edin. İnternetten araştırın çok arıza veriyor mu?(sikayetvar.com) kronik arızası var mı?
Tercihan 7200devir/dk dönme hızı veren hard disk bulunanı alın. Dizüstü bilgisayar açıkkan odadan odaya veya masadan masaya taşırken sertçe bırakmayın. Hard disk arızasının en önemli nedenidir.
Diğer yandan bilgisayarınız yeterli soğutma imkanına sahip olsun. Dizüstü bilgisayarı alt tarafı konulduğu yerde tamamen kapanacak şekilde halı masaörtüsü gibi yerlere koymayın. Havalandırma olmayacağından ısınır ve arıza oluşur.
Ankete katılmıyorum ve marka seçmiyorum.
Sormak isteyen olursa sorularını yanıtlarım.

Uluslararası Uzay İstasyonun da çalışan tek mobil pc ThinkPAD serisidir, bunun üstüne yeryüzünde başka alet kullanmam.

Thinkpad kullananlar bir daha başka marka kullanmazlar, kullanamazlar...Klasiktir, aşırı sağlamdır.

E serisi, x201 serisi ve Thinkpad Helix 2 kullanıyorum başka bir boyuta geçersin:)

Sony inin hiç bir ürününü kapıma sokmam...

O fiyatlara uygun serisini bulabilirsin bulamazsan bulurum sana:)

Thinkpad lerden önce Fujitsu kullandım (Made in Germany) yıllarca, ondan önce de aynı Toshiba yı kullandım tam 8 yıl.

Giriş seviyesi olan modellerin üstüne bakmalısın...

Bu markaların dışına çıkmaman ruh sağlığın için iyi olur :)

MSI GT72S 6QE-842TR i7-6820HK

Murat Abi gel kapışalım :)