Hangi bilgisayar markasını almalıyım? NİÇİN?

HANGİSİ

• Kullanılan toplam oy
    33
çoğu önemli parçayı(anakart, ekran kartı vs.) kendi bünyesinde ürettiği için Asus ve Msi laptopları tavsiye ederim. ayrıca fiyat performans açısından da kullanıcı dostudurlar.
exper casper gibi markaları ise hiç düşünmeyin bile. kullandıkları malzemeler genelde taban malzemeler oluyor. nerde kalitesiz ucuz parça var onu kullanıyorlar.
hp'nin servis ve garanti anlayışı çok zayıf, olurda ürün arıza çıkartırsa mahkemelik olursunuz. garanti kapsamına sokmamak için ellerinden geleni yaparlar.
acer,samsung,lg ve lenovo sıra tip üreticidir. standart iş yaparlar, eksisi artısı birbirini götürür elde sıfır kalır.
dell toshiba ve sony ise tercih edilebilir markalardır, tabiki ederi fiyat dahilinde.
özet: fiyat performans isterseniz: asus ve msi. benim para sıkıntım yok derseniz apple macbook.

• Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
Ben de asus almanızı tavsiye ederim. Ben de asus kullanıyorum. Memnunum iyi özellikler taşıyan bir asus bilgisayar alırsanız memnun kalacağınızdan şüphem yok. Isınma konusunda diğer markalara göre üstündür. Oyuna gelir. :) Toshiba ve Sony de öneririm ancak onların fiyatı yüksektir.

Bu soru birazda sizin bütçenizle ve ihtiyacınızla doğrudan alakalı

Ben şimdiye dek 2 marka kullandım Bunlar ASUS ve LENOVO(IBM) idi.2 sininde ayrı ayrı memnun olduğum yanları var

Asus'u 2 yıl kullandım 2 yılda -hor kullandığım için- perte çıktı 2 yıl içinde garantiden 3 defa değiştirildi(satış sonrasına gerçekten çok teşekkür ediyorum)
Değişimin ilki kırılan ekran menteşesi yüzündendi 15 gün servisten gelmeyince aynı modelin yenisini gönderdiler 1 yıl yeni gelen pcyi sorunsuz kullandım fakat 2. yıldan itibaren ekran kartına bağlı aşırı ışınma sorunu yüzünden 2 defa daha komple pc değişimi yapıldı son gönderdikleri dikiş tutmuştu onuda düşürüp kırınca elimden çıkarttım Laptoptan pek yüzüm gülmeyince iyi bir masaüstü pc topladım fakat sabit pc okuldaki ihtiyaçlarıma cevap vermeyince tekrardan laptop ihtiyacım doğdu iyi bir masaüstü pc sahibi olmam ve laptop'ımı sadece okulda sunum yapmak için kullanacak olduğumdan dolayı hiçbir ekstra özelliği-ekran kartı dahil- bulunmayan bir model ararken tesadüfen Lenovo markasını aldım 5 yıl oldu hala sorunsuz kullanıyorum hatta Asus'a göre çok daha fazla düşürmeme rağmen hiçbir sorun yaşatmadı...

Sonuç olarak Lenovodan da Asustan da almayın diyeceğim bir şikayetim yok yinede çok yaygın kullanılmasından(en azından benim etrafımda) ve satış sonrasında beni mağdur etmediği için Asus diyorum...

Bence laptop alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta işletim sistemi gereksinimleri şöyleki bugün bütün laptoplar ve diğer bilgisayarlar windowsun en son sürümüyle beraber gelir ve siz gidip giriş seviyesi(düşük ram ve işlemci kapasiteli) bir laptop aldığınızda o bilgisayar kasım kasım kasılır ve iş yapamaz hale gelirsiniz ve tek çareniz benim gibi mevcut windovs sürümünü silip yerine Windows XP kurmak olur buda herkesin kabulleneceği birşey değildir heleki şu zamanda malum windows 10 heryerde(en son 10 çıkmıştı diye hatırlıyorum :) ) kısaca demem o ki ihtiyacınız giriş seviyesi bile olsa bir seviye üst bir laptop alın sonradan uğraşmayın...

2.en önemli nokta pil kapasitesi...

3.önemli nokta laptoplarda bulunan çoğu abuk-sabuk özelliğe ihtiyacınız yok(ev kullanıcıları için) adı farklı gelen özelliklerin olduğu bir model gördüğünüzde araştırın ihtiyacınız olmayan özelliklere bi ton para vermeyin...

4.UNUTMAYIN!
-Özellik ne kadar artarsa pille çalışma süresi o kadar kısalır...
-"En son bu model çıkmış onu alayım" teknolojide yeri olmayan bir terimdir,zira o gün için son model olan belki 1-2 hafta belkide 1 ay sonra çokta yeni model olmayacak...

Umarım yardımcı olabilmişimdir.Yeni bilgisayarınız şimdiden hayırlı olsun...

Ben de masaüstü Dell kullanıyorum. Herhangi bir arıza çıkarmadı sayılır. Pek zorlayıcı oyun da oynamıyorum. Fifa 2012 gibi oyunlar oynuyorum. :)

6. Yaşında :)

Ama bilgisayar eskisine göre yavaşladı nedense.

Özelliklerine göre değişir. Sony'de ısınma sorunu oluyor. Bu 2. Toshiba bilgisayarım şu an kullandığımın ekranı çatladı 16 inç 400 tl dediler ben 15.6 ekran taktım o kadar düşme ve benim yumruklamama rağmen halen sağlam. Arkadaşların yazdığı diğer markalarda iyidir fakat hiçbirini kullanmadım. Bu arada Toshiba bilgisayar departmanını kapatacağını duyurdu.

Söylediğin meblağ çok sıkıntılı bir noktada. O miktara yazdığın tüm listeden herhangi birini alsanda farketmez markaya gerek yok. 3000-3500 baremine çıkarsan Monster öneririm. Aksi halde 2000 liraya masaüstü toplarsan laptop tan 3 kat daha faydalı olur. 2000 liralık bir laptop un tüm yaptıklarını günümüz güncel cep telefonlarıda rahatlıkla yapabiliyor.

Monster denilen marka Clevo ve Msi ürünlerini kendi marka damgasını vurarak satar.Servisleri muhteşemdir.Müsteri hizmetleri muhtesemdir.Aynı malı sırf marka diye Msiden 1000 lira fazlaya alabilirsiniz.Tavsiye ederim.Bi düsünün.

dell kullanıyorum. laptopu alır almaz deli ettiler beni garantisi vardı iyi ki. iki üç kere garantiden tamir ettiler. sonra bi sıkıntı daha çıktı. değiştirmelerini talep ettim. tüketici haklarına kadar gittim. sağolsun müdür aradı benim için firma irlanda üzerinden bir sistem kurmuş. 2000 liralarına kıyıp bilgisayarımı yenilemediler. geçen yıl 2000 tl ye toshiba aldık. şu Toshiba Satellite L50-A-1CZ Notebook teşhir ürünüymüş. gayet iyi memnunuz. kampanyaları takip et. acelen yoksa aralık ayına doğru bu ürünler ucuzluyor.

Uluslararası Uzay İstasyonun da çalışan tek mobil pc ThinkPAD serisidir, bunun üstüne yeryüzünde başka alet kullanmam.

Thinkpad kullananlar bir daha başka marka kullanmazlar, kullanamazlar...Klasiktir, aşırı sağlamdır.

E serisi, x201 serisi ve Thinkpad Helix 2 kullanıyorum başka bir boyuta geçersin:)

Sony inin hiç bir ürününü kapıma sokmam...

O fiyatlara uygun serisini bulabilirsin bulamazsan bulurum sana:)

Thinkpad lerden önce Fujitsu kullandım (Made in Germany) yıllarca, ondan önce de aynı Toshiba yı kullandım tam 8 yıl.

Giriş seviyesi olan modellerin üstüne bakmalısın...

Bu markaların dışına çıkmaman ruh sağlığın için iyi olur :)

Söylediğin meblağ çok sıkıntılı bir noktada. O miktara yazdığın tüm listeden herhangi birini alsanda farketmez markaya gerek yok. 3000-3500 baremine çıkarsan Monster öneririm. Aksi halde 2000 liraya masaüstü toplarsan laptop tan 3 kat daha faydalı olur. 2000 liralık bir laptop un tüm yaptıklarını günümüz güncel cep telefonlarıda rahatlıkla yapabiliyor.

Çok güzel demişsin, MS Lumia 950 XL alıyorum bu hafta, Windows 10, 3GB ram, 32GB+200GB hafıza artı continuum ile normal pc gibi klavye+mouse+monitör ile kullanabiliyorum sanırım bundan sonra bu moda geçeceğim.

Toshiba vardı üniversite yıllarında almıştım donanımlı 8 sene kullandım.Son yılı pirizde geçti.Hiç sıkıntı vermedi.1,5 sene evel Asus i5 aldım bütçem çok değildi.Sağolsun işimi görüyor.Beni zorlayan daha çok işletim sistemi oldu.Birden vistadan windows 8 e atlayınca alışmak biraz zaman aldı.
Benim tavsiyem bütçene göre Asus ideal.

DİZÜSTÜ OLACAK.

arkadaşım 10 yılllık tecrubeyle sana sadece şunu söyleyebilirim bir bilgisayarın markası önemli degil önemli olan icindeki parcaların markası sen istersen 4 milyara bilgisayar al icindeki parcalar ve özellikleri iyi ve yetersizse 2 sene sonra hatta 1 yıl sonra her türlü sorunla karşılaşıcaksın burda senın icin önemli olan bilgisayarın markası deil icindeki parcaların markası ve özellikleri örnek : anakar markası MSI ekran kardı AMD işlemci gene amd/islemciler/ olabilir ram 'i icindeki sogutucu fanlar bile önemli sen boşver markayı eger bilgisyardan sistemden fazla anlamıyorsan bu işten anlayan birini bul almadan önce iyi araştır parcaların markasını ve özelliklerini iyi ögren ondan sonra alırken bak bilgisayarın icindeki parcaların markasına anakartını hangi markadan kullanmıışlar ekran kartı iyimi deilmi işlemci güclümü zayıfmı önemli olan bunlar hele birde bu bilgisayarı oyun icin kullanıcaksan kesinlikle söylediklerimi dikkate almalısın sorun yaşamak istemiyorsan