besi bitirme yemlerinin fiyatı kaç lira olmalı?

arpa ya da mısıra dayalı besi bitirme yemleri şu şekilde olması halinde fiyatı ne olmalı?

mısır 935 kg
melas 50 kg
tuz 5 kg
mermer 10 kg
tamamı 1000 kg

ya da

arpa 935 kg
melas 50 kg
tuz 5 kilo
mermer 10 kg
tamamı 1000 kg

Benim için hayvan besleme ve bitki besleme konuları çok önemli , günümüzde para kazanmanın en önemli yolu bence gene ilk yorumu ben yapayım.

Hayvanı beslemek için yem bitkisini kendi yetiştirir ise besici karlılığı çok başka olur kendi 1,yıllık yemini koyacak deposu yem yapma makineside oursa hesap çok değişir.

Bu sitede duymuştum bu geçtiğimiz harmanda 40 küsür krş a arpa satanlar oldu şu an 1 tl besi bitirme yemi aşa yukarı

Bitki besleme ve hayvan besleme konusu dedik ya her şey topraktan başlıyor ve onu işleyen çiftçinin bilgi ve tecrübesi ile şekilleniyor, öğrenmeliyiz bitki besleme ve hayvan besleme konularını .

Hedef yüksek verim hepimiz için bende bu yaşımda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum bu konularsa biliyorum ki para kazanmanın yolu burada .

Kendi tarlasından aynı şartlarda 750 kg dönümüne verim alıp kendi bir yıllık deposunu dolduran besici ile yine aynı şartlarda 150 kg dönümüne verim alan besicinin fiyatlardan etkilenme durumlarıda farklı olur herhalde

• Beğen
Tepkiler: Ali Cebeci
350 kg (şarole, simental) bir dana 1,9 kg/gün ağırlık artışı ile yemlendiğinde aşağıdaki karma yem kullanılırsa, karma yem maliyeti (çuvalı, 50 kg)

mısır, 859 kg (800 TL/kg)
mısır gluteni-60, 126 kg (2000 TL/kg)
tuz, 4,4 kg (100 TL/kg)
kireç taşı (CaCO3) 10,5 kg (80 TL/kg)

1 çuval yem 47-48 TL

Rasyonda kullanılan kaba yemler, mısır silajı-yonca