Polat pancar tohumu

Selamun aleyküm trakkulup ailesi. Sizden polat pancar tohumu hakkında bilgi istiyorum daha önce eken duyan varsa yorumlarınızı bekliyorum teşekkürler

Delitzsch firması fiyatıda pahalı 300tl ince kaplamalı ayrıca goltix plus ot ilacı ile beraber araçapa yapılmadan işci girmeden yetişecek ekilirken 16-18cm mesafeli ekim tavsiye ettiler dekara 10ton üstü verim alınacağını iddaa ediyorlar 30 deneme yapıcağım inşallah

• Beğen
Tepkiler: ORION
Fiyat Kayseri'de de 300 lira ancak florimond desprez firmasının ''eider'' ürünü var polat ile kıyasladığımızda öneriler sonucu eider'e karar kıldık.
Kıyaslamayı nereden yaptınız derseniz firmaların ürün tanıtımlarını yaparken Türkiye Şeker Enstitüsü verilerine göre.
İlk deneme 30 dönüm (30000m2) olarak ''eider'' deneyeceğiz.

Bizde arkadaşla birlikte aldık 18 kutu eider, bakalım 40 dönüm o 30 dönüm ben deneyeceğim diğer tohum çeşitlerimizde rodeo, mohican bakalım ne alacaz. tabana kaç kilo gübre kullanıyorsunuz biz 60 kg kullanacaz tabana.

Eider ve Bernache güzel çeşitleri tonajda ortalam üzerinde olsalar da şeker oranlarında çok fazla öne çıkıyorlar iyi tercihler yapmışsınız.Çapasız pancar demek tonaj kayıbını peşinen kabul etmek demek.

Arkadaşlar dün KUZEYTOHUMCULUK firma sahibi Mustafa KUTLU bey ile birlikte baya verimli bir çiftçi eğitim programına katıldık iç anadolu bölgesi için önerisi polat ancak Amasya taraflarına furkanı öneriyorlar. Ben eider pancar tohumunu aldım kendi yorumu buda çok güzel tohum kötülemenin bi anlamı yok tek eksiği polat kadar yaprak lekesine dayanıklı değil demesi oldu [MENTION=63358]mehmetim1907[/MENTION] kardeşim sen üreyi ekim öncesimi atıyosun tam olarak anlayamadım üreyi tabana önermem pek ancak 1. çapa öncesi süper olur ayrıca gübreleme işini 10.07.2016 tarihine kadar bitirmiş olman şeker açısından faydana olacaktır.

Arkadaşlar Nette araştırdım ama faydalı bilgi bulamadım.
Azotlu (21 A.Sülfat , 26 Can, 33 lük nitrat ve Üre) gübrelerin kac gün etkisi vardır? Bilgisi olan paylaşsın lütfen. (konu açtım cevaplayan yok birde burda deneyeyim dedim)

Kuyumun suyu 1/3 i kalınca verim olarak birşey söyleyemeyeceğim fakat bernache söküm başlangiç tarihi 22.09. Polar 16.22 ile başladı ve 17.99 a kadar çıktı . polat çesidi 10.10. da başlandı ve. Polar 17-18.5 arası geldi

• Beğen
Tepkiler: camuka19