Glosa cinsi buğdayların son durumu 09.03.2016

Sağol teşekkürler şuayip abi pazar yağmur öncesi cuma cumartesi 2. Nitrat atımına başlayacağız.4 çeşit tohum ektim bu sene abi nota farkını belli etmeye başladı ama glosa ve delebrand notadan daha iyi quality biraz geç ekim yapıldı diğerlerine göre ama farkı kapatıyor oda
Maşallah hasadını da Allah hayırlı sıyla nasıb eder inşallah. Acaba óuality çeşidinden biraz bahseder misin. Ne kadar tohum , gübre vs foto.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Maşallah hasadını da Allah hayırlı sıyla nasıb eder inşallah. Acaba óuality çeşidinden biraz bahseder misin. Ne kadar tohum , gübre vs foto.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sağol teşekkürler.quality çeşidini bu sene yeni ektim dekara 21 kg tohum 30 kg taban gubresi 25 er kilo ure ve nitrat kullandım üst gübre olarak 2 defada toplamda 500 er gr ure potasyum nitrat ve magnezyum sulfat olarak yaprak gübresi uygulandı bildiğim kadarıyla taban yer seven bir buğday çeşidi ayrıca değerleri yuksek

Barış bey , glosa çeşit olarak nsl bizim içanadolu şartlarında olurmu , kraç arazi ama nadas tarımında. Souk ve kuraklıga dayanıklı bir çeşitmi .
bu sene ilk defa ektim Abi suan gidişat iyi ama harmanı yapmadan bilgi verirsen yanlış olur biçtikten sonra bilgilendirirsem daha doğru olur.iç andoluda geçen yıl denemesi yapılmış nette olması lazım abi bir araştırırsan bende biçtikten sonra bilgilendiririm

Sağol teşekkürler.quality çeşidini bu sene yeni ektim dekara 21 kg tohum 30 kg taban gubresi 25 er kilo ure ve nitrat kullandım üst gübre olarak 2 defada toplamda 500 er gr ure potasyum nitrat ve magnezyum sulfat olarak yaprak gübresi uygulandı bildiğim kadarıyla taban yer seven bir buğday çeşidi ayrıca değerleri yuksek

Mevsime göre cesurca bir gübre yüklemesi yapmışşınız. Bizim buralarda korkudan gübre atamadılar. Buğdayların şuanki fotoğrafı var mı?

WP_20160501_16_47_41_Pro.jpg WP_20160501_16_44_36_Pro.jpg WP_20160501_16_47_37_Pro.jpg WP_20160501_16_47_32_Pro.jpg WP_20160501_16_47_28_Pro.jpg WP_20160501_16_44_51_Pro.jpg WP_20160501_16_44_43_Pro.jpg WP_20160501_16_40_35_Pro.jpg Nato buğdayların son durumu 01-05-2016

Mevsime göre cesurca bir gübre yüklemesi yapmışşınız. Bizim buralarda korkudan gübre atamadılar. Buğdayların şuanki fotoğrafı var mı?

Evet biraz öyle oldu ure ve nitratı 2ye bolup toplamda 4 defada verdik gubreyi buğday çeşitlerimizde fazla boylu olmadığında bir sıkıntı yaşamadık şükürler olsun.nato çeşidinin son fotoları var onlarıda şimdi yükledim.

• Beğen
Tepkiler: MUSTAFA361
Evet biraz öyle oldu ure ve nitratı 2ye bolup toplamda 4 defada verdik gubreyi buğday çeşitlerimizde fazla boylu olmadığında bir sıkıntı yaşamadık şükürler olsun.nato çeşidinin son fotoları var onlarıda şimdi yükledim.

Maşallah fotoğraflar güzel hayırlısı bakalım. Hasat sonrası verimi ve labarotuvar sonuçlarını paylaşalım çeşitleri mukayese edelim.

• Beğen
Tepkiler: Barış Yılmaz

Verimler nasil arkadaslar glosada

547 kg ile 621 ve 665 kg verimler aldım 3 farklı tarlada . 198 dönüm ortalaması 595.5 kg Değerler 36 gluten 81 hektolitre ve 13.2 protein . Tüm alt gübreleme ve üst yaprak gübrelemeleri ve ilaçları eksiksiz atıldıç (örnek 150 gr çift operamax vs). Verimi tarlaların değişken koşulları dışında negatif yönde etkileyen iki faktör vardı. Glosa bu yıl ilk defa karşılaştığımız virüsten yoğun etkilendi. Ayrıca tohum beyaz sertifikalıydı. Farklı tarlalarda ektiğimiz massachio 686 ile 730 kg arasında değişen verim verdi. Onun da değerleri 31 gluten 80 hektolitre ve 12.2 protein biçimindeydi. Glosa 890 MASSACHİO 865 TL ton üzerinde brüt satış fiyatı gördü Önümüzdeki yıl her ikisini eşit dönümde ekeceğim

• Beğen
Tepkiler: Kudii ve Alexander
547 kg ile 621 ve 665 kg verimler aldım 3 farklı tarlada . 198 dönüm ortalaması 595.5 kg Değerler 36 gluten 81 hektolitre ve 13.2 protein . Tüm alt gübreleme ve üst yaprak gübrelemeleri ve ilaçları eksiksiz atıldıç (örnek 150 gr çift operamax vs). Verimi tarlaların değişken koşulları dışında negatif yönde etkileyen iki faktör vardı. Glosa bu yıl ilk defa karşılaştığımız virüsten yoğun etkilendi. Ayrıca tohum beyaz sertifikalıydı. Farklı tarlalarda ektiğimiz massachio 686 ile 730 kg arasında değişen verim verdi. Onun da değerleri 31 gluten 80 hektolitre ve 12.2 protein biçimindeydi. Glosa 890 MASSACHİO 865 TL ton üzerinde brüt satış fiyatı gördü Önümüzdeki yıl her ikisini eşit dönümde ekeceğim

Kara toprak mı yerler kuvvetli mi acaba verimler çok iyi biz Dropia ektik 500 650 kg arası verim aldık glosa ekmeyi düşünüyoruz biraz yaptığınız işlemlerden bahsedermisin

• Beğen
Tepkiler: seco2222