ARPA OT İLACI SEÇİMİ

bugün arpaya ilaç seçimi hakkında danışma aldım. geniş yapraklılar için ortaya 3 alternatif çıktı
-lancelot 1,9 tl/da
-granstar 1 tl/da
-mustang 2,2 tl/da

mustang için daha iyi diyorlar ama fiyat olarak daha pahalı bir de granstara iyi dediler. sizlerin tecrübelerine göre hangisi daha iyi. bir de çinko gübre atacaktık ama karıştırmayın dedi mühendis onu ayrıca atın dedi. arpa için dar yapraklı kombinasyon granstara ne olmalı o konuda bir bilgi alamadım. paylaşımlarınızı bekliyorum

Ben lintur atıcam. Dekar maliyeti 2 tl. Kimseye sormadım.
Mustang burada 3 tl/dekar. 3yere sordum kalmamış.

Mustangin çakması vardı. 1,1 tl/dekar maliyetli. Ziraatçi dozajı etikette yazandan fazla vermen lazım dedi. Bende kalsın dedim vs..

Son düzenleme:
Ben lintur atıcam. Dekar maliyeti 2 tl. Kimseye sormadım.
Mustang burada 3 tl/dekar. 3yere sordum kalmamış.

Mustangin çakması vardı. 1,1 tl/dekar maliyetli. Ziraatçi dozajı etikette yazandan fazla vermen lazım dedi. Bende kalsın dedim vs..
Yazık günah valla çiftçiye tutturabildiklerinden satıyorlar 2,2 tl nere 3 tl nere yüzde 35 fark var

Geçtiğimiz pazartesi Mustang muadili Doğal Kimya'nın Tayrang'ını , yer yer köygöçüren otu olduğu için 80ml/da uyguladık kendi tarlalarımıza. Durumu hafta sonu kontrol edeceğiz. 5Lt => 90TL/62.50 dekar = 1.44 TL maliyet