CASE IH JX75 C YE 4LÜ 12 NO PULLUK TAKILIRMI.

EVET ARKADASLAR BENDE CASE IH JX75C VAR BU TRAKTÖRE 4 LÜ 12 NO DÖNERLİ PULLUK TAKILIRMI EGER TAKILIRSA COK SERT OLMAYAN YERLERDE SERİ BİRLE CEKERMİ TAKAN VEYA KULLANAN ARKADASLAR BİLGİ VEREBİLİRMİ HA BİRDE BU TRAKTÖRLERİN KALDIRMALARI BİRAZ DÜŞÜK SABAN 2 TARAFLI OLDUGU İÇİN KALDIRMADA SIKINTI OLURMU

kaldırma kapasıtesını artırmak ıcın ek pıston yerı mevcutt ayrıyetten hıdrolık basınc vanasından basıncı artırarak kaldırma kapasıtesını artırabılırsınızz seri 1 ile gidermi gıdebılır ama toprak yapısı onemlı 4 takvıye ıle guzel ıs cıkaracagından emınımm. donerlı pulluk tercıhınızde paylastıgım pullukları bır arastırmanızı onerırım aralar dar ve hafıf duruyor

https://www.youtube.com/watch?v=pSlas1NUqAM

kaldırma kapasıtesını artırmak ıcın ek pıston yerı mevcutt ayrıyetten hıdrolık basınc vanasından basıncı artırarak kaldırma kapasıtesını artırabılırsınızz seri 1 ile gidermi gıdebılır ama toprak yapısı onemlı 4 takvıye ıle guzel ıs cıkaracagından emınımm. donerlı pulluk tercıhınızde paylastıgım pullukları bır arastırmanızı onerırım aralar dar ve hafıf duruyor

https://www.youtube.com/watch?v=pSlas1NUqAM

td65s in çektiği yerde benim 75c nin uçurması lazım malum teknoloji çağındayız ileriye dönük düşünmeli

Youtube de 4lü 14no dönerli pulluk ile gayet iyi gidiyor.4 lü 12 no alpler çok iyi olur.ben normal 4 lü 13 denedim düz 1 ile çok iyi gidiyor.ayrıca Alplerin pulluklarıtoprağı daha iyi çeviriyor.trakya da 4 lü 13 no çekiyor ise anadoluda 4 lü 12 no yu düz 2 ile de deneyebilir.

• Beğen
Tepkiler: traktörcü

yok müdür 2ile mümkün değil ama seri birle 4 lü 11 no denedim uçuruyor bizim buralar kumsal toprak fazla sert değil bana göre 75c ye 4 lü 12 no uygun artı td75d dönerli sabanla gayet rahat asılıyor 75c nin torku 305 td75d vejx75 maxpronun torku 297 buda demek oluyokı bizim 75c ler daha kuvvetli mantık olarak daha iyi çekmesi lazım haksızmıyım ,şanzımanları farklı orda bi oyun olabilir .td80d ve erkunt 70 e ile sanzuman denemesi yan yana aynı anda yuruduk 75c nin seri 1 i diyer saydıgım traktörlerin 2nin dördü hızına eş değer ben 1 ile 4lü 11 cekiyosam ki onların 2ye 4 düyle çift sürülmez buda gerçekten güçlü olduğunu gösteriyor takviye dördü ise onların seri birine esit takviye dörtte ise sürmeyecegi toprak yok bence şanzımanla motor uyumu çok iyi gibi görünüyor yaz gelsin hele görücez 75c yi umarım köydeki diğer 75liklere rezil olmayız:confused:

Case 75 C 4-12 rahat çeker fakat dönerli pulluk daha ağır olacağı için ek piston ve ön ağırlık ister ek piston uzun süreli sıkıntısız hidrolik sistem sunar ek ağırlık olması şart ön hafif olduğu için önünü çok boşa çıkartır pulluk toprağa inince bi nebze azalır ama ağırlık çekişi de etkiler.

yok müdür 2ile mümkün değil ama seri birle 4 lü 11 no denedim uçuruyor bizim buralar kumsal toprak fazla sert değil bana göre 75c ye 4 lü 12 no uygun artı td75d dönerli sabanla gayet rahat asılıyor 75c nin torku 305 td75d vejx75 maxpronun torku 297 buda demek oluyokı bizim 75c ler daha kuvvetli mantık olarak daha iyi çekmesi lazım haksızmıyım ,şanzımanları farklı orda bi oyun olabilir .td80d ve erkunt 70 e ile sanzuman denemesi yan yana aynı anda yuruduk 75c nin seri 1 i diyer saydıgım traktörlerin 2nin dördü hızına eş değer ben 1 ile 4lü 11 cekiyosam ki onların 2ye 4 düyle çift sürülmez buda gerçekten güçlü olduğunu gösteriyor takviye dördü ise onların seri birine esit takviye dörtte ise sürmeyecegi toprak yok bence şanzımanla motor uyumu çok iyi gibi görünüyor yaz gelsin hele görücez 75c yi umarım köydeki diğer 75liklere rezil olmayız:confused:

75c ünlü 4 12 yi seri 2 ile cekebılır cok sert olmayan tavlı bır toprakta ceker kucumsemeyın case yi bız 65 ile alplerin 4 9 pullugunu cekıyoruz alpler unlunun 4 12 emsalıdır kullandım ondan soyluyorum unlude daha rahat akıyor motor bu vıdeo kısa ama alpler 4 9 seri 2 ile surum gayet rahat gısıyor
https://www.youtube.com/watch?v=iAfSBajVAGg

ben alplerin 4lü12 no almayı düşünüyorum doğru bi seçim olurmu sizce .. lastik ebatlarım 16.9.r30 traktörüm çok hızlı ölçtük bi arabayla 40 km hız yapıyor dedi arabayı kullanan td 80 ve td 65d yi geçiyor yolda boşta td80 agır devirli ama td65 ler seridir ama benim 75c onuda geçti yollr tamam bakalım tarladada geçebilecekmi :cool:

gerçekten öyle 1800 devirde ford 3600 var bende onunkadar yakıyor ama tam gaz bastınmı ibre gözünün önünde düşüyor yani çok yakıyor .arkadas tam gaz basmadanda zevki olmazki bu işin iveco motorun hiç bir traktörde olmayan apayrı sesini duymamışım ne anlamı kaldı istersem en kıral traktör olsun basmadıktan sonra hiç kıymeti yok