case ıh jx75 c mi td65d mi

İki traktör de birbiriňden çok farklı en bariz fark motor hacmi ve silindir sayısı TDD 3 silindir 2900 cc motora sahipken JXC serisi yeni nesil 4 silindir 3400 cc motora sahip. JXC serisi düşük hacimli 4 silindir motorlu olması sayesinde hem ağır işlerde hem de ara işlerinde kullanmaya uygun olacaktır. Sırf bu özellik bile JXC serisini tercih etmeye yeter diye düşünüyorum..

Farklı kulvarlarda traktörler gibi geldi bana da :) JX75C ile TD75D karşılaştırmak daha mantıklı olur. Eğer ikisi arasından tavsiye etmek gerekirse JX75C'yi tavsiye ederim.

Rastgele demek farklı anlaşılabilir. Anlatım olarak ciddiyetsiz olmuş biraz.

• Beğen
Tepkiler: aaysberkk
ben internetten buldugum 2013 model td65d almaya gitmiştim bide baktım traktör netteki gibi değil çok yıpranıktı moralim bozuldu tabiki bi günlük yola gittik sonuçta ve vaz geçtim almaktan .aynı galeriler sitesini bi dolaşıp öyle gidelim dedim gezerken şimdi kullandığım 2014 75c yi gördüm sahibi çok temiz kullanmış üzerine çıkar çıkmaz farkı anlıyosun çalıştırdım ses zaten bitirim porçe sesi gibi hız dersen fişek hiç düşünmeden alıyorum bu traktörü dedim ve aldım inşallah doğru seçim yapmışımdır sadece bir traktörüm var oda 75c yakıtta fazla yakmassa yola devam 75c ile hayırlısı olur insallah:)

Arkadaşlar casenin 4 pistonu olabilir ama td ile kıyaslanamaz çeker düğmesiz gostergede bile gostermiyor diferansiyel de öyle gelelim benim için önemlisi ne yeni nesil diyorsunuz intercoller yok 2010 plus kullandım td65d hakikatten 10 numara traktör üstelik 65de degil 69hp

75C derim. Arkadaş belirtmiş intercol yok ilerleyen yıllarda ne olur bilinmez. Ayrıca piston farkı var ben geçen yıl 65 c aldım 4/11 pulluk takıyom 2'nin 3ü ile banamısın demiyor. 4 takviyede zorlandı oda güz olduğu için. Muhtarda td 80 var onun pulluk 4/12 bi deneyelim dedi taktık çok farketmedi kimyon ekili tarlada kendide şaşırdı benimki 4 takviye çekmiyor diye. Td 65 dengi C 65 olur oda piston farkı olduğu için yine case alır. Bizim burda nadas mayıs 20 gibi başlar o zaman belli olur herşey.

75C derim. Arkadaş belirtmiş intercol yok ilerleyen yıllarda ne olur bilinmez. Ayrıca piston farkı var ben geçen yıl 65 c aldım 4/11 pulluk takıyom 2'nin 3ü ile banamısın demiyor. 4 takviyede zorlandı oda güz olduğu için. Muhtarda td 80 var onun pulluk 4/12 bi deneyelim dedi taktık çok farketmedi kimyon ekili tarlada kendide şaşırdı benimki 4 takviye çekmiyor diye. Td 65 dengi C 65 olur oda piston farkı olduğu için yine case alır. Bizim burda nadas mayıs 20 gibi başlar o zaman belli olur herşey.

c serisinde intercoolere gerek yok arkadaşlar üzerindeki motor iveco f5a yeni son sistem bi motor diyeri fiyat motoru yani türk traktörde üretiliyor c serisi motorları yurt dışından ithal geldiği için burada oynanamıyor ve gerekte yok zaten burdaki motorlarla alakası bile yok hararet sıkıntısı olmaz tabiki siz kendiniz taktırabilirsiniz onda sıkıntı yok fiyat motorunda eklemeler yaparak geliştiriyorlar turbo intercooler falan .beni biraz korkutan sadece yakıtı tam gaz basmaya korkmuyorum desem yalan olur

Açıkçası alırken değilde aldıktan sonra araştırdım motor olayını. Hatta başka bi markanın satıcısı Çin malı motor var diye söyledi. Benim bildiğim ( yanlışım varsa düzeltin) t480 traktörde 3 silindirli Mitsubishi motor var ve rektefiye kiti bulunmuyordu. Hararet oynamıyor klimayıda açtım denedim.Yakıt biraz fazla gibi geldi banada yolda ve tarlada tam gaz kullandım,ilerleyen zamanlarda düşermi bilemiyorum