İşte Renault Talisman

Renault'nun lüks sınıftaki yeni aracı Talisman, mart ayı başından itibaren Türkiye'de de satışa sunuluyor. 100 bin 500 TL'den başlayan fiyatlarla satılacak Talisman'ın hedefi ise, D sınıfında "podyum" görmek.

Geliştirilme ve üretim aşamalarında, Renault-Nissan ittifakı ile Daimler Grubu'nun işbirliği yaptığı yeni Renault Talisman, Türkiye yollarına çıkıyor. Renault Mais Genel Müdürü İbrahim Aybar, geçen yıl 72 bin 600 adet D sınıfı sedan satıldığını hatırlatırken, fiyat ve özellikler açısından rekabetçi olacaklarını kaydetti. Talisman ile bu yıl hedeflerinin, "podyum" olacağını kaydeden Aybar, "Podyumu hedefliyoruz. Filolar için görüşmelerimiz var, ancak bu aracın, özellikle perakende müşterileri tarafından tercih edileceğini tahmin ediyoruz. Satışa çıkmadan 30'un üzerinde talep aldık" dedi.

SADECE DİZEL

Geniş iç mekanı ve orta konsoldaki tablet benzeri ekranıyla dikkat çeken Talisman, Türkiye'de sadece dizel motor seçenekleriyle satılacak. 1.5 lt (110 HP) ve 1.6 lt (130 ve 160 HP) dizel motorları bulunan Talisman, 1.5 lt dışında diğer seçeneklerde otomatik vitesle alınabiliyor. 1.5 lt motorun EDC seçeneği ise yılın ikinci yarısında olacak. "Touch" ve "Icon" donanım paketleriyle satılacak Talisman'ın donanım listesi ise bir hayli uzun.

[video=youtube;gkQHnUA7XEU]https://www.youtube.com/watch?v=gkQHnUA7XEU[/video]

Resimler ve ekler

• iste-renault-talisman7.jpg
    iste-renault-talisman7.jpg
    177.8 KB · Görüntüleme: 176
  • 2016-renault-talisman-sedan-13.jpg
    2016-renault-talisman-sedan-13.jpg
    76.1 KB · Görüntüleme: 311
  • 17534.jpg
    17534.jpg
    111.9 KB · Görüntüleme: 173
  • iste-renault-talisman0.jpg
    iste-renault-talisman0.jpg
    169.6 KB · Görüntüleme: 110
  • iste-renault-talisman1.jpg
    iste-renault-talisman1.jpg
    110 KB · Görüntüleme: 125
  • iste-renault-talisman2.jpg
    iste-renault-talisman2.jpg
    128.3 KB · Görüntüleme: 129
  • iste-renault-talisman4.jpg
    iste-renault-talisman4.jpg
    131.7 KB · Görüntüleme: 134
  • iste-renault-talisman8.jpg
    iste-renault-talisman8.jpg
    154.2 KB · Görüntüleme: 110
  • Renault-Talisman_05.jpg
    Renault-Talisman_05.jpg
    54.2 KB · Görüntüleme: 1,055
  • renault-talisman_936355.jpg
    renault-talisman_936355.jpg
    20 KB · Görüntüleme: 125
  • Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
Vışşşşşşşş...

Bİldiğim kadarı ile tasarımı Passat'tan önce tamamlanmıştı. Tek çalıntı olabilecek şey lansman rengidir.

Otomobil genel hatlarıyla çok hoş ve güzel fakat bu tasarıma iç ortamda daha göze hitap eden bir orta göğüs beklerdim. Ekran bir ipad gibi düşünülmüş güzel bir düşünce ama tuş takımı o ekran için çok albenili değil ortadaki havalandırma çıkışlarıda kenarlardakiler gibi hatlara estetik değil.

Sonuç olarak biniciyi memnun edecek bir araç olduğunu düşünüyorum özelliklede full alınırsa. Bu araca 100 bin lira para vermek düşündürücü olabilir alternatiflere yöneltebilir ama bütçe 130 bin liraya çıkarsa kesinlikle ilk tercih olur benim fikrim. Touch ve icon arasında dağlar kadar fark var hem aradaki donanım farkına hemde motor farkıda değecek bir meblağ.

Güzel paylaşım. Ön far yapısı olarak passatı anımsatıyor gibi. Bu konuyu ben de açmayı planlıyordum. Sen erken davranmışsın :)

fiyatı 100.700 değil miydi? :)

200 TL lafımı olur 500 daha almayam 100 bin hayırlı olsun.

Passat a benzetmeye çalışmışlar fakat benim gördüğüm otomatik vitesi var. manuel olmasını tercih ederim.

Ayrıca benim şu andaki göz ağrım
Mercedes GLE Coupe :D
Mercedes, BMW X6 'ya karşı çıkarmış, gerkçekten mükemmel bişey olmuş...

https://www.youtube.com/watch?v=XLDDzJnpSh0&ab_channel=Carbuyer

https://www.youtube.com/watch?v=xdvL5RS5Pto&ab_channel=AUTOBILDTV

https://www.youtube.com/watch?v=vpV3xYGqh9k&ab_channel=MotorTrendChannel

Zaten passat ve mondeo gibi D segment araçlara kıyaslanacak.
Ben x6 tercih ederim çünkü BMW x ailesi Mercedez-benzden çok önde SUV olarak bi X5 dendi mi herkes bilir ama bir ML serisi pek bilinmez SUV sınıfında BMW her türlü öndedir.

Vışşşşşşşş...

Bİldiğim kadarı ile tasarımı Passat'tan önce tamamlanmıştı. Tek çalıntı olabilecek şey lansman rengidir.

Otomobil genel hatlarıyla çok hoş ve güzel fakat bu tasarıma iç ortamda daha göze hitap eden bir orta göğüs beklerdim. Ekran bir ipad gibi düşünülmüş güzel bir düşünce ama tuş takımı o ekran için çok albenili değil ortadaki havalandırma çıkışlarıda kenarlardakiler gibi hatlara estetik değil.

Sonuç olarak biniciyi memnun edecek bir araç olduğunu düşünüyorum özelliklede full alınırsa. Bu araca 100 bin lira para vermek düşündürücü olabilir alternatiflere yöneltebilir ama bütçe 130 bin liraya çıkarsa kesinlikle ilk tercih olur benim fikrim. Touch ve icon arasında dağlar kadar fark var hem aradaki donanım farkına hemde motor farkıda değecek bir meblağ.

Süleyman, biraderim zevk meselesi ama ben o kadar para versem alt segment dizel focus 3 full alırım veya 320 d bakarım ne kurtarırsa artık.

• Beğen
Tepkiler: Atatürkçü
Mercedes ile BMW nin müşteri kitlesi çok farklı. ML bilinmiyor değil ülkemizde ML nin karakteristiğine uyan insan yapısı bir BMW X5 ile kıyaslandığında daha az sayıda kalıyor. Bana göre BMW nin Mercedes ten öne çıkan tek konusu motor performansı. Mercedes'in kitlesi gereği böyle bir iddiasıda yok zaten ayrıca reklamıda yok. Kişisel fikrimce de X5 tam bir odun tam bir kalas. X6 yada X4 için aynı şeyi düşünmüyorum. Tercihim X5 yerine benim ML olurdu kesinlikle. Amerika'da da BMW değil Mercedes tutuluyor aksine.

100 bin lira para vermek o araç için düşündürü olur demiştim. Sebebide aynı paraya D segment alternatiflerinin marka değeri olarak ve donanım olarak Talisman'dan üstün olmasıdır. İnsanı ilk etapta Passat'a yöneltir bu meblağ ardından Superb gibi.

Banada bedava verseler Ford almam. Plastikleri gösterişsiz ve kişisel fikrimce zevksiz. Aracın içi tek doku olunca belirli bir süre sonra sıkılıyorsunuz. B segment gibi ya da zevksiz crossover lar gibi dizayn edilmiş. Daha iyi bir konsolu hakediyor. 3.20D muhtemelen 2. el olur 2. eli sıfır bir otomobille kıyaslamak pek doğru olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Ercan AYKUŞ
D segmenti ise latutude un yerine gelen araç,araçta ki tasarımım aynısı megane4 ilede ilşkili,megane 4 fluence la aynı kasa olduğu için yeni fluence da aynı on görünüme sahip olursa,aynı gorsellikte sıradan araçlar olur.geleneksel sivil askeri araç tarzından farkı kalmaz yine

Superb varken zor isi. Lansman fiyati daha dusuk olmaliydi bu sinifta sans isitiyorsa. Ha ben talismanciyim o ayri

Artık göreceğiz ne olacak.

Güzel yapmışlar

Renault daha da iyi seviyeye gelmesi lazım ama yok.

D segmenti ise latutude un yerine gelen araç,araçta ki tasarımım aynısı megane4 ilede ilşkili,megane 4 fluence la aynı kasa olduğu için yeni fluence da aynı on görünüme sahip olursa,aynı gorsellikte sıradan araçlar olur.geleneksel sivil askeri araç tarzından farkı kalmaz yine

Latutide zaten pek yok piyasada iş yapmadı onun yerine bu iddalı geliyor bakalım ne olacak.