"HUMİKCAN" Humik Asit Siparişleri. SEYHAN KİMYA

Dogan bey ben cerezlik cekirdege kullanmak istiyorum. Her yil candemin setini kullaniyoruz, sizinkinide denemek isterim eger fayda saglayabilirsek urununuzden, 4 bin donum arazinin hepsine kullanmak isterim. Biz candemi cekirdek 40 50 cm oldugunda kullaniyorduk, sizin bu konu hakkinda bifikriniz varmi? Nezaman, nasilnasil, nekadar uygulayalim?

• Beğen
Tepkiler: doganbey1
Dogan bey ben cerezlik cekirdege kullanmak istiyorum. Her yil candemin setini kullaniyoruz, sizinkinide denemek isterim eger fayda saglayabilirsek urununuzden, 4 bin donum arazinin hepsine kullanmak isterim. Biz candemi cekirdek 40 50 cm oldugunda kullaniyorduk, sizin bu konu hakkinda bifikriniz varmi? Nezaman, nasilnasil, nekadar uygulayalim?
Memnuniyet duyarım. Yapraktan uygulama yapıyorsunuz anladığım kadarıyla. Yapraktanda olur, topraktanda olur.
Yapraktan fayda;
*Kök geliştirir,
*İçerisinde %6.1 potasyum vardır. Yaprak gübresi gibi fayda sağlar. Ki ayçiçeği yanılmıyorsam potasyum ihtiyacı olan bir bitki.
*İçine ilaç, sıvı gübre karıştırarak atarsanız şelat özelliği gösterir ve atılan ürünlerin etkisi artar.
*Bitkiye direnç sağlar. Kök ile birlikte gövde ve kelle gelişimi iyi şekilde gözlenir. Bizzat fotoğrafını gördüm.
Topraktan fayda;
*Toprağın pH değeri dengelenir,
*Bağlı bulunan elementler çözülür ve bitkiye alınması kolaylaşır.
*Toprakta ki humik asit oranı artar ve canlı mikroorganizmaları tetikler,
*Ekilen ürünlerde kök gelişimi güzel olur,
*Toprağın su tutma kapasitesi çok ama çok artar(Kullanmaya bağlı olarak),
*Organik madde miktarında artış gözlenir,
*Toprakta kaymak tabakası oluşumu azalır,
*Toprak kabarır,
*Atılan ilaçların kalıntılarının toksik etkisi ortadan kalkar.

Farklar bunlar. Bugün Türkiye'de %24,7 içeriğe sahip tek ürün bu. Dünyada da ikinci sırada. Farkı siz kararlaştırın. Emsal ürünler %10-18 arasında.

Uygulama zamanı;
Topraktan: Ekimden önce dekara toprağın durumuna göre 2-4 litre/dekar, 40 litre su ile karıştırılır ve tarla yüzeyine atılır.
Yapraktan: Bitki 30-60 cm arasında 200-400 ml/dekar.

Telefon numaram 0531 858 44 02 ararsanız daha detaylı konuşup bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

abi humik asitler ne marka 20 lt kaç tl cevap yazarsanız sevinirim

Humikcan marka, Seyhan Kimya ürün gamında bulunur. Kendim üretiyorum. 20 Lt 100 TL.

• Beğen
Tepkiler: cihanreis
doğancan kardeş biraz acelecilik olacak ama ileri ye dönük bir düşünce benimki içine çinko fosfor demir ve amonyum azotu ekleyip tohum kaplama aparatı da hazırla ama ya toz formunda olacak eğer sıvı olursa tohum ekimi gecikirse çimlene yapar yada sıvı kaplama aparatın da içinde humik ve fulvik asit seviyesi sadece katölizer etkisi yapacak kadar düşük olacak o kısmına benim aklım yetmez sen ne demek istemi anlamışındır işte benimki bir fikir sadece
daha detaylı bilgiye sebosis yılmaz hoca bilir

doğancan kardeş biraz acelecilik olacak ama ileri ye dönük bir düşünce benimki içine çinko fosfor demir ve amonyum azotu ekleyip tohum kaplama aparatı da hazırla ama ya toz formunda olacak eğer sıvı olursa tohum ekimi gecikirse çimlene yapar yada sıvı kaplama aparatın da içinde humik ve fulvik asit seviyesi sadece katölizer etkisi yapacak kadar düşük olacak o kısmına benim aklım yetmez sen ne demek istemi anlamışındır işte benimki bir fikir sadece
daha detaylı bilgiye sebosis yılmaz hoca bilir
Abi onlar ileriye dönük işlerde olacak muhakkak. Hatta bu eylül ekim ayınada yetişebilir. Teşekkür ederim sağol varol.
Ekli dosyayı görüntüle 9459
Benim sparişlerde geldi . Teşekkürler Dogan can biladerim.
Allah'ın izniyle Hümükcan ülkemiz tarımına can verecek inşallah.

Abim hayırla bereket ile kullan. İnşallah CAN olacağız.

Merhaba kavun yetistiriciligi yapiyorum faydasi olurmu yapraktan nasil olur

Merhabalar. Humik-Fulvik asit için önceleri topraktan çok faydalı diyordum. Lakin yapraktan yapılan uygulamalarıda görünce artık yapraktan da faydalıdır diyorum. Dekara yaprak uygulaması için 200-400 ml arası atılabilir. Cep tel: 0531 858 44 02 telefondan ulaşırsanız daha detaylı bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

Siparişimizi verdik bekliyoruz Hümikcanları :D
Nasip olursa perşembe günü elinde olacak Hümikcanlar :D Sen varya adamın hümiğisin :D
Hayırlı olsun öncelikle. Hayırlı işler [emoji4] bizde denemek kullanmak isteriz buğday arpa yonca Mısır tarımıyla uğraşıyoruz hangi ürünlere ne Zaman kullanım önerirsiniz.
Teşekkür ederim sağolun. Her türlü üründe topraktan ve yapraktan uygulanabilir. Topraktan uygulamada ekim/dikim öncesi dekara minumum 2 litre öneriyorum. Yaprak uygulamasında ise dekara 200-400 ml öneriyorum. Her türlü yaprak gübresi ile karıştırılabilir. İlaçlarda ise deneme yapmanız gerekir. Ama ot ve pas ilacında bir sıkıntı olmadı.

• Beğen
Tepkiler: Emrah Aktaş
Nasip olursa perşembe günü elinde olacak Hümikcanlar :D Sen varya adamın hümiğisin :D

Teşekkür ederim sağolun. Her türlü üründe topraktan ve yapraktan uygulanabilir. Topraktan uygulamada ekim/dikim öncesi dekara minumum 2 litre öneriyorum. Yaprak uygulamasında ise dekara 200-400 ml öneriyorum. Her türlü yaprak gübresi ile karıştırılabilir. İlaçlarda ise deneme yapmanız gerekir. Ama ot ve pas ilacında bir sıkıntı olmadı.

siparişlerimiz geldi nasip olursa yarın hümikcanları toprakla buluşturacağız....

• Beğen
Tepkiler: doganbey1