Çift çeker askı bilyası td95

28.07.2010
2,411
371
KONYA

Arkadaşlar abiler merhaba geçenlerde nadas yaparken motorun altından acayip sesler geldi servise filan sorduk çift çeker milinin askı bilyası varmış onu kontrol edin dediler baktık o dağılmış değiştirdik köyde kendimiz
Çıkan bilya ors idi fag aldım daha iyidir diye bilmiyorum artık bu ne kadar gider
uploadfromtaptalk1457868760753.jpguploadfromtaptalk1457868780692.jpguploadfromtaptalk1457868803358.jpguploadfromtaptalk1457868821825.jpguploadfromtaptalk1457868837321.jpguploadfromtaptalk1457868859385.jpg

Geçmiş Olsun Rahim Abi.

teşekkürler ömercim sagol kardeşim benim

Geçmiş olsun olan bir rulmana olsun sonuçta kul yapısı..

sagolun
aynen olan rulmana olsun şanzuman diye çok korktuydum ben valla ucuz yırttık

Gecmis olsun kolay gelsin

teşekkürler sağolun

SKF da çok iyi.60-66 da 4 yılda 2 defa değiştirdim. Ama yinede çabuk bozuluyor.

skf yokmuş ondan almaya gittiydim aslında pazar günü olunca açık bir esnaftan aldık artık bunu
valla benimki ilk daha traktör 2500 saatte başka yaparmı bilmem

Cok ses yapar biz yatagida degistirip yagli yaptik hatta cift bilyada olabilir

yatak değiştirmek hiç aklımıza gelmedi valla vidaha bozulursa yaglıya çeviriyim bende en iyisi kolay kolay bozulmaz
adam hem yagsız bilye koymuş hemde yeri çok kötü çamur su hepsini görüyor

Geçmiş olsun, olur böyle şeyler. ORS ve FAG rulman işyerinde çok söküp taktım. Hangisinin daha kaliteli olduğu konusunda kanaat getirecek kadar fark edeceğini sanmam.

kafamıza yerleşmiş gavur malı iyidir ezberi varya ondan kaynaklanıyor yoksa ors en iyilerden bence

Geçmiş olsun,dağılan bilyada hiç yağ yok gibi acaba kuru bilya mı?

evet kuru bilya kuru yatak bir daha bozulursa değiştirecem artık siz yazınca aklıma geldi düşünmemiştim hiç

Güzel paylaşım. Kolay gelsin.

teşekkürler

teşekkürler

Freze li burçlar zamanla aşınıyor.bu sefer rulman salgılı çalışmaktan bozuluyor.freze mili f rezesini ve ön diferansiyel frezesi ile arka alt çiftçeker frezesinin dişlerini çelik elektro ile doldur sonra çelik burç kaplinleride yeni al çok daha uzun ömürlü olur.

Merhaba öncelikle geçiş olsun , ors veya fag ikiside çok güzel bilyalar. Bilyalarin içerisindeki yağ, çalışırken ısındığı zaman zamanla akıyor ve yağsız kalınca da haliyle ömrü bitiyor. Diğer önemli husus da su bilyalara temas ettiği zaman bilyaları bozuyor. Mümkün olduğunca sudan korumak gerekiyor. İşin ortasında kaldığınız zaman bilyayı değiştirene kadar plastik kapaklı ise normal gres ile yağlayabilirsiniz.