üniversal vitesten atıyor

slm değerli arkadaşlar
1977 üniversal römorkla aşağı doğru giderken bazı zamanlar 2. ve 3. vitesten atıyor diğer viteslerde sorun yok ne olmuş olabilir yüklü olduğunda çok tehlike oluşturuyor farklı bir durum karşılaşan varsa bilen varsa yardımlarını bekliyorum hoşçakalın

Gecmis olsun. Vites kolunda 2 ve 3 karsilikli mi? Muhtemelen oyledir tahminimce. Vites kolunun altinda bilya ve yayli bir sistem var her traktorde mecburen oluyor. Vitesten atmayi ve viteste kilitli kalmayi onluyor. Sen vitese taktiginda senkron ile maşonun mesafesini ayarliyor icerdeki duzenek. Bir ustanin gormesinde fayda var tamiride basit bir gun surer surmez tamiri.

• Beğen
Tepkiler: gesees
Geçmiş olsun kardeş. 30 sene Universal kullandım benimde vitesten atıyordu.77 model 445 ti.0 alınmıştı.benimde hep 4cü vitesten atıyordu.bikere komple vites kapanı değiştirdik.tabiki vites kolunla beraber bidahada hiç yapmadı.ben hiç 2veya 3le indirmedim.hep 4le.en uygunu dörttür. Çünkü sıkıştığında 5e atabilesin.çok hüzel yük indiriyodu.şimdi 6546tı var ama onun gibi yuk tutmuyo.çıkarkende hep 4le çıkardım.sıkıştımmı hidrolik kolunu yapıştırıyodum.o zaman hiç kaçırmıyodu.çok cefakar makinaydı ama ufak geldiği için değiştirdim.

• Beğen
Tepkiler: gesees