Dane Mısırda üst gübre olarak Utec mi Süper İnci mi?

Mısır üst gübresi olarak uzun salınımlı üre gübresi kullanmayı düşünüyorum.Acaba Agrochem Agro nun Utec gübresini mi yoksa gübretaş firmasının Süper İnci gübresi mi kullanayım.Hangisi daha etkili olur?Fiyat olarak Utec daha ucuz.

Bu seçeneklerden utec46 yı kullandım sadece. İyi yanı 40 kg çuvallari kötü yanı pis kokuyor, kullanım süresi kısıtlı ( 1 yıdı galiba )
Daha çok Eco-N kullandım ben şahsen memnunum. Bu arada her ne kadar yavaş salınım desede bildiğim kadarı ile azotun az bir kısmını salınımlı veriyor, çoğu miktarı klasik gübreler gibi.

Kullanımda dikkat edilecek husus mümkün olduğunca geç vermek, verirken bitki üerine düşürmeden karığa vermek Hiç olmazsa iyi bir yağmurun hemen öncesinde atmak daha uygun olur. fakat geç dönemde atacağım derken bitkiyi azot stresine sokmamak lazım. Burada devreye %21 lik AS giriyor. Ekim öncesi toprağa karıştırılırsa utec benzeri gübreyi geç vermek problem olmaz düşüncesindeyim..

Mısır üst gübresi olarak uzun salınımlı üre gübresi kullanmayı düşünüyorum.Acaba Agrochem Agro nun Utec gübresini mi yoksa gübretaş firmasının Süper İnci gübresi mi kullanayım.Hangisi daha etkili olur?Fiyat olarak Utec daha ucuz.

arkadaşım geçenn sene utec 46 ve novatec 40denedim normal üreye gözle görülür fark fark atamadilar en iyisi üre utec nasıl üreden ucuz anlamadım şuan igsaş granül üre 900 gibi utec hiç yoksa 1300 dür sende fiyatları yazarsan sevinirim

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Süper İnci de Utec gibi uzun salınımlı üre.Üreaz inhibitörlü üre.Ama fiyat olarak Utec ten daha pahalı.Deneme amaçlı olarak biraz kullanmayı düşünüyorum.

en iyisi dene kafanda kalmasın sonuçlarını bekliyorum ama süper inci ile ürenin arasında 60 kuruş gibi fark var dekara 50 kğ atarsan dönüme fazladan 30 tl vereceksin buda yaklaşık 40 kğ mısır demek yani süper incide 40 kğ geridn gelecksin
birde deneme yaparken süper inciyle 10 kğ fazla üre atıp dene