Çoklu traktör alımlarında destek var mı?

Bugün okuduğum bir haberde CASE IH Balıkesirde özel bir firmaya 22 adet JX 110 sattı diyor. Bir traktör almayla 22 tane alma arasında destek, kredi vs yönünden herhangi bir fark var mı? Neden gidip aynı traktörden 22 tane alsın ki bir firma?

Haberin tamamı:

Yılın ilk büyük filo teslimatını gerçekleştirdi

Case IH, bu yılın ilk büyük toplu satışını Balıkesir Gönen’de, Mutlular Çeltik’e yaptı. 22 adet CaseIH JX 110 model traktörden oluşan bu filo, aynı zamanda, Marmara Bölgesi’nde kamu hariç tek seferde yapılan ilk büyük toplu satınalma oldu

Profesyonel çiftçilerin tercih ettiği traktör markası CaseIH, 110 HP güç üreten, turbo- intercooler aspirasyon sistemine sahip motor güç ve yakıt ekonomisini harmanlayan traktörleri CaseIH JX110 serisinde çiftçiler ile buluşturuyor. 12 ileri 12 geri dişli kutusuna sahip Case IH JX110 modelinde standart olarak kullanılan Powershuttle ileri-geri mekik kolu; debriyaja basılmasına gerek duyulmadan ileri-geri yapılmasına imkan verirken sıra sonu dönüşlerde yaşanan kaybı en aza indirerek yakıt tasarrufu da sağlıyor. Kaporta dizaynı, kullanıcı konforunu en üst seviyeye taşıyan kabini ve platform dizaynı ile CaseIH JX 110; kullanıcıların beklentilerini en üst seviyeye taşıyor. Güçlü ve ekonomik motoru, sağlam hidrolik sistemi ile Case IH JX110 modeli kullanıcılarından tam not alıyor.

rentecar tarzında traktör kiralama şirketleri olacak istediğini kiralayacaksın böyle bir şirketin temelleri atılıyordur belki

Ben bunu düşündüm yurt dışında birçok başarılı örnek var. Ama Türkiye'de köylüler bir şekilde hallediyorlar bu işi. Birbirlerinin traktörlerini zaten kullanıyorlar. Diğer köylerden getiriyorlar vs.
Konuştuğum çiftçilerin hemen hemen hepsi bu iş tutmaz dedi. Yoksa ben ciddi düşünüyordum ama herkes tutmaz deyince vazgeçtim.

Ben bunu düşündüm yurt dışında birçok başarılı örnek var. Ama Türkiye'de köylüler bir şekilde hallediyorlar bu işi. Birbirlerinin traktörlerini zaten kullanıyorlar. Diğer köylerden getiriyorlar vs.
Konuştuğum çiftçilerin hemen hemen hepsi bu iş tutmaz dedi. Yoksa ben ciddi düşünüyordum ama herkes tutmaz deyince vazgeçtim.

abi blzde sağlam verilen traktör yıpranık gelebilir kendi şoförleri olacak traktörlerin misal buğday ekimi yapılacak 500 dekar birinin şoför gidecek 150 hp traktörle arkasında amazona ekim mibzeri on numara ekim yapacak alan razı satan razı