Fiat 640 & Ayçiçek yerlerini ilaçlayıp aysan çekme işlerinde

Arkadaşlar malumunuz bu sene Trakyada havalar çabuk ısını ve Ayçiçek ekimi erkene alındı. Hatırlayanlar olacaktır 8-10 gün kadar önce tiller çekmiştik, şimdi ise ilaçlayıp tohum yatağı hazırlıyoruz. 2 gün kadar önce orman işleri başladığı yine mazlum traktörümüz 640 tek başına çalışmak zorunda kaldı. Same gelseydi üşenmeyip merdaneleri takıp merdaneli aysan çekecektik ama önde ağırlık olmayan 640' ta uğraşmak istemedim. Fotoğrafları fırsat bulduğumda acele ile çektim, fotoğraf ve düzenleme hatası için şimdiden özür dilerim.

İyi Seyirler...

İlaç hazırlığı ve ilaç atımı:
Maalesef fazla foto çekemedim..

IMAG0658.JPG
IMAG0659.JPG
IMAG0660.JPG

Aysan çekimi:

IMAG0664.JPG
IMAG0666.JPG
IMAG0667.JPG
IMAG0668.JPG
IMAG0670.JPG
IMAG0671.JPG

Pabuçlarında bitirdim bu arada, ters çevirmek lazım :)

IMAG0673.JPG

Şimdilik bu kadar devamı var en kısa sürede ekleyeceğim..

Kolay gelsin.Toprak sıcaklığı nasıl acaba,ilaç olarak ne attiniz?
Sağol abi, Toprak sıcaklığına fazla dikkat etmedim ama yer hazırlanacak hatta ekilecek tav vardı. Ekenlerde var zaten.
İlaç olarak eskiden kalma alışkanlık olarak Triflin attım, piyasada satılmıyor. Satılan bir yer varmış dediler ama kesin bilgim yok. Ben geçen yıldan kalan fazlalar vardı onları attım.

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10
Burasıda nağmıdeğer 'Derttepe'..
Mevki ismi falan değil yalnızca hemen hemen her sezon 'askıda kalmak, çamura takılmak, ekipmanı vurdurmak vs. vs.' gibi kimi zaman işi yarım bırakacak problemlere vesile olduğu için böyle bir lakabı uygun görüyorum. Aman aman bir yer değil zaten o yüzden umursamayıp ne varsa giriyorum, ve olan olunca iş başa düşüyor. Benden başka burada takılan varmı bilmiyorum. Bu yılki macera ise 'Tiller ile askıda kalmaktı'. Çiftçeker ile geldiğim zaman askıda kalmam kolay beri ama özellikle tekçekerde biraz sıkıntı.

IMAG0683.JPG
IMAG0684.JPG
IMAG0685.JPG

Kolay gelsin İsmail bereketl olsun..
Sağol Süleyman hazırlık bitti sayılır, sıra ekimde.

Hayırlı işler bereketli olsun,zamane pehlivanı iyi iş çıkarmış.merdanesizdw aysanla iyi iş olmuş.uzerine seri tırmıkta çekilirse tam ekime hazır hal olur
İskender abi, pehlivanın maşallahı var ama ön tampon ve ağırlık istiyor. Böylede kaldırıp götürüyor merdaneli aysanı ama çamur topladımı medane vay haline. Geçen sene son iş olarak seri olarak bir tırmık çektik Ayçiçek yerlerine ama yer basık kaldı, ondan bu yıl çekmek istemedim.

Kolay gelsin bereketli olsun. Bakıyorumda ayçiçekçiler arı gibi çalışıyor [emoji4]
Sağol Mustafa, Çiçekçilerin işi bu yıl sıkışık gidiyor..

Sağolun.. teşekkürler..

Kolay gelsin İsmail resimleri siteye yüklersen veya resim sitesine uygun olan linki alırsan burada resimler otomatik çıkar.
Sağol Ercan, bu resim yükleme işini henüz çözemedim ama yakındır..