Pas ilaçlarıyla beraber atılan yaprak gübreleri

Arkadaşlar ziraatçimiz opera Max ın yanına batakta döllenmeyi artırıcı çinko fosfor karışımı öneriyor

Sizin kullandığınız yaprak gübreleri var mı? Potasyumu 2. Bir uygulama ile ayrı olarak ileride atacağız

Ben Bayer input yanında gübre taşın çinko sülfat potasyum nitrat magnezyum sülfat karışımını uyguladım.Her birinden dekara 100 gr olcak şekilde uyguladım.Ve atmadan önce aradaki fark tarlada bol bol yeşil alan oldu.Bizm buralarda potasyum ve çinko noksanlığı var ve acayip işe yaradı.İlk uygulamada ise yine ot ilacı ile mustang ve ralon bu llaçlarla aynı yaprak gübrelerini dekara 150 gr gidecek şekilde uyguladım.Forumda çoğu kişi ot ilacı ile yaprak gübresini önermiyor ilacın etkisi düşecek diye.Bu karışımda tam tersi oldıu ilacıın etkisinde azalma yok dahada iyi oldu.Ama bu sadece mustang ve ralon ot ilacı ile karışımda diper ot ilaçları ile ne gibi sonuş veriri onu bilemem.Son olarak opera maxı atarken mutlaka yanında çinko ve potasyum şlavesi yap dekara 100 gr şeklinde çok faydasını göreceksin.

• Beğen
Tepkiler: avugur